Aman Dikkat! Saç Ektirmeden Önce Bunlara Dikkat Edin

Saçları dökülen ve bu görüntüyü değiştirmek isteyenler en iyi saç ekimi merkezi arayışına gidiyor. İşte bu noktada da dikkatli olunması gerekiyor, saç ekimi merkezleri arasından seçim yaparken bazı unsurların sorgulanması önem taşıyor.

Aman Dikkat! Saç Ektirmeden Önce Bunlara Dikkat Edin

Seçim yaparken nelere dikkat etmeliyim?

• Saç ekimi yaptırmak istiyorsanız ve saç ekim merkezi araştırmalarına başladıysanız etik kurallara bağlı kalan ve işlemleri steril ameliyathane koşullarında gerçekleştirebilecek özellikteki merkezlere yönelmelisiniz. Saç ekim işlemleri cerrahi nitelik taşıdığı için steril ortamlar sunamayan merkezler riskli olabilmektedir.

• Saç ekim merkezi seçerken işlemi gerçekleştiren uzmanları araştırmalısınız. Eğitimleri, uzmanlıkları ve daha önce bu alandaki deneyimlerini sorgulamalısınız. Bu açıdan günümüzde oldukça şanslı olduğumuz aşikardır. İnternetin sunduğu olanakları kullanarak merkezler hakkında bilgi alabilirsiniz. Bünyesinde uzman doktorları barındırmayan merkezlerden gönül rahatlığı ile uzak durabilirsiniz.

• Saç ekim merkezi kararı vermeden önce referans istemelisiniz. Geçmiş operasyonların öncesi sonrası görüntülerini incelemeli ve beklentilerinize yanıt verilip verilmeyeceğiniz değerlendirmelisiniz.

• Saç ekim merkezinin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olup olmaması da mutlaka sorgulamanız gereken konular arasında yer alır. Saç ekim süreçlerinin gerçekleştirilebileceğine sair gerekli yasal izinleri ve lisansları alan kurumları tercih etmelisiniz.

• Çok ucuz ya da herkese standart bir fiyat veren merkezlerin güvenilirliğini sorgulamanız gerekir. Her kişinin saç yapısı, donör bölgesindeki saç kalitesi, hangi teknikle saç ekiminin yapılması gerektiği ve ekim için belirlenen greft sayısı aynı olmayacaktır. Tüm estetik cerrahi operasyonlar gibi saç ekiminin de kişiye özel planlanması gerekir. Doğal görünen gür saçlara ulaşılabilmesi işlem sırasında yapılanlar kadar işlem öncesi planlama süreci ile de yakından ilgilidir.

• Saç ekimi cerrahi nitelik taşır. Saç ekimi yapılacak merkezin herhangi bir komplikasyon oluşması durumunda bu komplikasyonların engellenebilmesini sağlayan tıbbi donanımlara sahip olması gereklidir.

• Saç Ekimi yapacak merkezi belirlediğinizde mutlaka şu soruyu sorun; Ekimi doktor mu yapacak ? asistanlar mı ? çoğu firmalar ekimi doktorun yapacağını söyler fakat bu bir pazarlama stratejisidir, doktor ilkten gelip size bir kaç soru sorar ve iş ekibe kalır. Doktorunuzu seçerken mutlaka operasyonun başından sonuna kadar başınızda olup olmayacağını sorun ve mutlaka yanınızda birini bulundurun.

Unutmayın. Saç ekim merkezi seçiminiz hem sağlığınızı korumanız hem de beklentilerinize kavuşmanız için önemlidir.

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. çınar temiz dedi ki:

    gercekten 10 numara saç ekerim diyen varmı