Arda Kural Sevenlerini Yeniden Zümrüd-Ü Anka Olarak Selamlıyor

12.08.2022
A+
A-
Arda Kural Sevenlerini Yeniden Zümrüd-Ü Anka Olarak Selamlıyor

Arda Kural: Yeniden Şahlanan Anka Kuşu

Sevilen oyuncu Arda Kural bugünlerde setlere yeniden dönüşünün tatlı heyecanını yaşıyor. Hem 28 Ekim’de vizyona girecek olan “Yıldızlara Bak” projesinde hem de yeni sezonda bir dizi projesinde, onu yeniden izleyebileceğiz. Oyunculuğa tekrar dönüşüne ek olarak, Arda Kural’ın gündemde olan bir diğer durumu daha var: “kavuşmuş olduğu sağlıklı ve gür saçları”. Daha evvelde yaptırdığı saç ekimiyle gündem olmuş olan oyuncu, ikinci kez başvurduğu bu yöntemle, en çekici ve karizmatik haline geri dönmeyi başarmış gözüküyor. Yeniden şahlanan Anka kuşunun hikayesinin ikinci perdesindeki bu saç ekimine gelin birlikte göz atalım.

Saç Ekiminde Birinci Perde FUE

Arda Kural ilk olarak yaptırdığı FUE uygulaması ile dikkatleri üstüne çekmişti. Oynadığı dizi “Emret Komutanım” setinde saçında seyreklikler olduğunu ama güneş ve yaz sıcağına bağladığı için umursamadığını dile getiren oyuncu, ciddi alanı kapsayan bir saç kaybı yaşamış. Arda Kural, özgüvenini tazelemek için ilk etapta FUE uygulamasını tercih etti.

2016 yılının sonunda yaptırdığı uygulama için Arenamed klinikte Dr. Serkan Aydın’ı tercih etti. Acıbadem hastanelerinde bulunan klinikte geçirdiği saç ekimi ile Arda Kural ilk etapta geniş saç kaybı yaşadığı bölgeleri kapanmasını sağladı. İşlem sırasında 4000 greft ekim yapıldı. Doğal bir saç görünümünün ve de saç sıklığının hedeflendiği operasyon başarılı oldu. 2 yıl süresince, tam anlamıyla sağlıklı bir şekilde saç kullanımı yerine oturdu.

Saç Ekiminde İkinci Perde DHI

Başarılı operasyon akabinde sıkı ve sağlıklı saçlara kavuşan Arda Kural, yeni projesindeki Selim karakteri için bir kez daha saç ekimine başvurmayı tercih etti. Filmin konusu gereği sağlıklı bir adamın eşini kaybettikten sonraki yaşadığı ruhsal çöküşü anlatılıyor. Sağlıklı ve dinç olan Selim karakteri için kusursuz saçlara sahip olmak isteyen Arda Kural bu kez DHI yöntemini tercih ederek, mevcut saçını daha da güçlendirdi. Bu kez 1000 greft yapılan ekimin de başarılı sonuçlar elde ettiğini Arda Kural’ı yakın geçmişteki haliyle mukayese edince görmemiz mümkün oluyor.

Arda Kural’ın tercih ettiği,

FUE Ve DHI Tekniğinin Farkı Nedir?

FUE tekniği, günümüzde tercih edilen en verimli ve daha geniş alandaki saç kaybını en iyi toparlayan saç ekim tekniğidir. DHI, doğrudan saç ekimi, olarak bilinir, FUE nün bir uzantısı ve varyasyonu olan teknik, yine greft toplama ve saç köklerinin alımı üzerinedir, ancak ekim esnasında farklılık gösterir. DHI da choi implanter kalem kullanılmaktadır.

Bu kalem ile donör bölgesinden alınan saç foliküllerinin ekilecek alana, kanal açılmadan ekilmesi mümkün olmaktadır. Temel anlamda, DHI saç ekimi tekniğinde saç kökleri teker teker toplanır ve uygulama tek aşamada gerçekleşir. Cilde kesi atılmasına gerek duyulmadan kalemle ekim gerçekleştirilir. FUE tekniği ise üç aşamada gerçekleşmektedir. Ekim yapılacak bölgenin tıraşlanmasının ardından  greftler toplanıp, en son aşamada ise ekim yapılır.

Detaylı bir biçimde iki tekniği karşılaştırmamız gerekirse,

  • DHI tekniğinde tek bir seansta en fazla 2500 greft ekimi yapılıyorken, FUE tekniğinde ise tek seansta 4500 grefte kadar ekim yapılabilir.
  • DHI yöntemi sık ekim yapmak için ideal bir yöntemken, FUE yöntemi ise geniş alanlara çare olmak için uygulanan yöntemdir.
  • FUE yönteminde saç tıraşı zorunluyken, DHI yönteminde ise sadece donör bölgenin tıraşının yapılması, işlem için yeterlidir.
  • İyileşme süresi olarak DHI yöntemi ile daha kısa sürede gerçekleşirken, FUE tekniğinde bu süre biraz daha uzun olmaktadır.
  • FUE da amaç saç kaybını ortadan kaldırmakken DHI deki amaç, saçın kısaltılmadan daha yoğun ve daha  kaliteli görünmesini sağlamaktır.
  • FUE tekniği uygulaması 6-8 saat arası sürerken, DHI metodu 9-10 saat kadar sürebilmektedir.

Arda Kural Yeni Görüntüsüne Servet Mi Ödedi?

Setlere geri dönüşünün haklı gururunu yaşayan ve sevenlerinin tebrik mesajlarıyla mutlu olduğunu belirten Arda Kural bu kez işini şansa bırakmadı. Küçük bir müdahale olarak tercih ettiği saç ekiminin ikinci perdesinde yine göz alıcı bir görüntüye kavuşmayı başardı. Bu ara müdahale için Arda Kural 1500 greft ekim yapıldığı ve yine aynı klinik, aynı hekimi Serkan Aydın’ı tercih ettiği biliniyor.

Son görüntüsüne kavuşmak için Arda Kural 8000 TL harcamış olduğu da yine magazin gündeminde doğrulananlar arasında. Yeni projeleri ve de yeni imajıyla hayranlarını sevindiren oyuncu, yoğun bir sezon geçirmeden evvel görüntüsünü tazelemiş olmanın keyfini sürüyor. Saçın, dış görünümün en önemli ve de en can alıcı aksesuarı olduğu Arda Kural’ın da örneğinde de görüldüğü gibi bir kez daha ispatlanmış oldu.

Arda Kural

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.