EVDEKAL Günlerinde Sıkılmanızı Engelleyecek Etkinlikler

22.03.2020
A+
A-
EVDEKAL Günlerinde Sıkılmanızı Engelleyecek Etkinlikler

Evdekal günlerinde sıkılmanızı engelleyecek etkinlikler ile ilgili önerileri arıyorsanız aşağıdan tüm ailenizi eğlendirecek önerileri bulabilirsiniz.

Corona virüsü nedeniyle dünyada çoğu insan son zamanlarda evlerine kapandı. Virüsün yayılması ve bulaşmasını engellemek için alınan bu önlemler hayati önem taşıyor. Çoğu kişi daha ilk haftadan şikayet etmeye başladı. Fakat ölümcül bir virüsün yayılmasını engellemek herkesin bir vatandaşlık görevidir. Kendimizi düşünmüyorsak bile etrafımızdaki yaşlı ve hasta kişileri düşünmeliyiz. Çünkü virüs en fazla yaşlı ve hasta insanlarda ölümlere neden oluyor. Sürekli çalışan ve bir uğraşı olan kişiler için evde kalmak sıkıcı ve katlanılmaz bir hale gelebiliyor. Özellikle de çocuklu aileler çocuklarını eğlendirme konusunda zorluklar yaşayabiliyor. Çünkü bu süreçte çocuklara ilgi gösterilmediğinde teknoloji bağımlılığı ortaya çıkabiliyor. Aşağıdan #evdekal günlerinde sıkıntınızı azaltacak, sizi eğlendirecek etkinlik önerilerini aşağıdan bulabilirsiniz.

EVDEKAL Günlerinde Sıkılmanızı Engelleyecek Etkinlikler

  • Ailecek kitap okuma alışkanlığı edinin. Günün belli saatleri arasında tüm aile elinize kitaplarınızı alıp birlikte kitaplarınızı okuyun. Bu hem birlikte vakit geçirmenizi sağlayacak hem de güzel bir alışkanlık kazanmanızı sağlayacaktır.
  • Evinizin bahçesi ve balkonu var ise bu alanları kullanın. Sabah kahvaltılarınızı bu alanlarda yapın. Dışarıda piknik yasak olduğu için evinizin balkon ve bahçesinde piknik yapabilirsiniz. Havanın ısındığı bu günlerde hem güneş ışığından yararlanmak hem de birlikte vakit geçirmek için güzel bir etkinlik olacaktır.
  • Evdeki herkesin katılacağı oyunlar oynayın. Eski günlerde yapılan isim, soyisim, hayvan oyununu oynayabilirsiniz. Tombala, kızma birader, okey, jenga vb. oyunları oynayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
  • Kendinizi bir hobi edinin. Örneğin resim yapmak, yemek yapmak, kadınlar için el işi örgüler yapmak iyi vakit geçirmeye yardımcı olacaktır.
  • Eğer çiçeklerle ile ilgilenmeyi seviyorsanız bu günler sizin için çok güzel fırsat olacaktır. Yeni bitkiler alıp, evinizde var olan bitki ve çiçeklerle ilgilenerek huzurlu zaman geçirebilirsiniz.
  • Vakti olmayanlar genelde evde derinlemesine temizlik yapamaz. Evde kaldığınız bu günlerde köşe bucak her yeri temizleyebilir, dolabınızı düzeltebilir, giymediğiniz kıyafetleri ve kullanmadığınız eşyaları ayırıp bağışlayabilirsiniz. Bağış yapmak bu zor günlerde ruhunuzu iyileştirecektir.

Betül Kılıç
Este Magazin Editörü
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.