Evinizin Havasını Değiştirecek Duvar Tasarımları

31.03.2020
A+
A-
Evinizin Havasını Değiştirecek Duvar Tasarımları

Evinizin havasını değiştirecek duvar tasarımları fikirlerini aşağıdan bulabilir siz de evinizde dekorasyon açısından güzel bir görüntü yaratabilirsiniz.

Çoğumuzun evinde yer alan duvarlar genelde düz boyaya, standart kağıt desenlerine sahiptir. Oysa ki her evin canlanmasını sağlayan eve enerji veren duvarlarda kullanılan renkler ve desenlerdir. Kişiliğinizi yansıtan duvarları boyarken evinizin havasını da değiştirebileceğinizi unutmayın. Duvarlara küçük dokunuşlar yaparak daha modern veya zevkinize göre daha klasik bir görünüm elde edebilirsiniz. Duvar tasarımları yaparken evin genel dekorasyonu göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi halde ortaya alakasız ve kötü bir görünüm çıkmaktadır. Hazır bahar ayları gelmiş ve duvarların boyanma zamanı da gelmişken evinizin havasını değiştirecek duvar tasarımlarını değerlendirmenizi öneririz. Aşağıdan evinizin havasını değiştirecek duvar tasarımları örneklerini bulabilirsiniz.

Evinizin Havasını Değiştirecek Duvar Tasarımları

Taş Dokulu Duvarlar

Daha modern ve fresh ev dekorasyonları için taş dokulu duvarları tercih edebilirsiniz. Taş dokulu duvarlar daha doğal durduğu için evde hayatın var olduğunu yansıtır. Taş dokulu duvarlar üzerine bitki tabloları ekleyerek evinizde duvarlara baktığınızda doğayı hatırlayabilir ve huzurlu hissedebilirsiniz.

Modern Çizgi Desenli Duvarlar

Evinizde daha klasik bir hava var ise bunu kırmak için duvarlara modern çizgilere sahip boya yapabilirsiniz. İsterseniz direk olarak duvar kağıdı da kullanabilirsiniz. Duvar kağıtları desen açısından daha fazla yelpazeye sahiptir. Bu nedenle üzerinde geometrik desenler ve çizgiler bulunan duvar kağıtlarını kolayca bulabilirsiniz. Fakat unutmayın ki odanızın sadece bir duvarını dekore edin. Tüm duvarlarda aynı desen ve rengin olması evin dekorasyonunu bozacaktır. Diğer duvarlarda uyumlu ve sade olmayı çalışın. Renk tonlarının uyumuna da dikkat edin.

Duvarlarda Hobilerinize Yer Verin

Evinizin duvarlarında hobilerinizi yansıtan dokunuşlara yer verebilirsiniz. Bitkileri seviyorsanız bitki duvar köşeleri, sanatı seviyorsanız tablolar, kitapları seviyorsanız duvarda asılı kitaplar tüm evin havasını değiştirecektir. Özellikle evin güneş alan kısmında yer alan duvarlara yapacağınız hobilerinize dayalı çalışmalar evde çok modern bir hava olmasını sağlayacaktır. İsterseniz kitapları duvarlara tutturabilir, duvarlarda kendi çizimlerinize yer verebilir veya yazılar yazarak kendinize özel duvar tasarımlarına sahip olabilirsiniz.

Betül Kılıç
Este Magazin Editörü
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.