Göz kapağı estetiği hakkında bilinmesi gerekenler

26.08.2018
A+
A-

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, “Üst göz kapağı sorunların cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler ile tedavi edilebilir.”

Göz kapağı estetiği hakkında bilinmesi gerekenler

“Cilt yaşlandıkça zaman içinde esnekliğini kaybeder. Esneklikteki bu azalma, yer çekimi kuvvetiyle birleşince yaşlanan derinin sarkmasına neden olur. Alt gözkapağındaki fazla deri katlanmalara ve kırışıklıklara neden olur. Üst göz kapağındaki fazlalıksa aşağı sarkarak gözleri hem işlevsel hem de estetik açıdan olumsuz yönde etkiler. Hatta yaşı ilerlemiş kişilerde göz kapağı sarkarak görüşü kısmen bloklayabilir, gözkapağı estetiği bu durumun tedavisinde de uygulanabilir.”
Göz kapağı estetiği kimler için uygundur?
“Sağlıklı ve gerçekçi beklentileri olan herkes göz kapağı ameliyatı için uygun aday sayılabilir. Çoğunlukla 35 yaş ve üstü kişilerin tercih ettiği bir operasyon olsa da kişide genetik göz kapağı düşüklüğü ve şişkinliği varsa daha erken yaşlarda da uygulanabilir. Göz kapağı estetiği yüzünüzü güzelleştirerek özgüveninizi artırır. Unutmayın bu operasyon yüz hatlarınızı değiştirmez, sadece gözkapağı sorununuzu düzeltir.
Göz kapağının cerrahi tekniklerle tedavisi
“Gözkapağı estetik operasyonu eğer alt ve üst gözkapağına birlikte yapılıyorsa ortalama iki saat sürer. Cerrahınız göz kapaklarınızın doğal çizgilerinden attığı kesilerden fazla deri, yağ ve kas dokusunu alır. Dikiş gerekip gerekmediği kullanılan tekniğe göre değişiklik gösterir. Alt gözkapağında ameliyat birkaç farklı teknik yardımıyla yapılabilir. Bu tekniklerin birinde cerrahınız alt gözkapağının içine kesi atarak yağ alır. Kesiler görünür değildir. Ameliyattan 1 -2 hafta sonraysa göz kapaklarınız normal görünümüne kavuşur.”
Işık dolgusu ile göz kapağı tedavileri
“Göz ve göz çevresi ile ilgili hastaların çok sayıda şikayeti olabilir. Bu sorunlar arasında kırışık, kaş düşüklüğü, göz altı morluğu, göz kapağı sarkmaları sayılabilir. Işık dolgusu ile üst ve alt göz kapağındaki estetik sorunlar da ameliyatsız teknikler ile çözülebilmektedir. Göz kapağı sorunlarını tedavi etmek için ışık dolgusundan faydalanılır. Özel içeriği göz kapağı bölgesindeki sıvı eksikliğini tamamlayarak dokuların doğal pozisyonuna gelmesini sağlıyor. Ameliyatsız bir teknik olduğu için en fazla talep edilen estetik operasyonların başında yer alıyor.”
Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, “Işık dolgusu, yüz gençleştirme tedavisinde hastaların en memnun kaldığı tedavi tekniklerinin başında yer alıyor. Göz çevresindeki estetik sorunların giderilmesi yüzün daha genç görünmesine yardımcı oluyor. Hastaların daha kişiye özel bilgi almaları için mutlaka alanında uzman bir cerrahtan bilgi alması gerekiyor.”
#GüncelÖztürk #GözKapağıEstetiği #IşıkDolgusu

 

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.