İşitme Cihazı alırken nelere dikkat etmeliyiz? En iyi işitme cihazları

12.02.2021
A+
A-
İşitme Cihazı alırken nelere dikkat etmeliyiz? En iyi işitme cihazları

İşitme cihazları veya işitme cihazları, kulağın arkasına veya içine uygulanan minik elektronik cihazlardır ve sensörinöral işitme bozukluğu olan şahısların işitme duyusunun bir kısmını kurtarmasını garanti ederek yaşam kalitelerini kayda değer ölçüde artırır.

İşitme kaybının ve sensörinöral sağırlığın yaygın nedenleri: Örneğin, Ménière sendromu gibi hastalıklar. Mesela bir havai fişek ya da bir lastiğin kulakların yakınında patlamasından kaynaklanan akustik travma; Presbycusis. Yaşlanmaya alt işitme kaybının azalmasıdır.
İşitme cihazı İşitme cihazları, kullanıcıya güçlendirilmiş ses titreşimlerini, yani sahiden olduğundan daha yüksek bir ses seviyesinde ileterek çalışır. Diğer bir deyişle, bir televizyonun pozitif ses düzenleyicisi gibi davranırlar (bu da tonu yükseltir).
İşitme duyunuzu kaybettiğinizi düşünüyorsanız, bir doktora veya işitme kaybı konusunda uzmanlaşmış diğer bir sağlık durumu uzmanına görünmeyi düşünün. Bir işitme cihazı gerekiyorsa, azıcık araştırma yapmak iyi bir fikirdir. Piyasada pek fazla işitme cihazı markaları ve bu markaların 100’ün üzerinde seçenekleri  var.   İşitme cihazı pahalı olabilir, ama iyi bir cihaz duyma kalitenize asistan olacaktır.  Başlamanıza tezgâhtar olacak birkaç anahtar sözcük verelim; İşitme cihazı tavsiyesi notlarımıza aşağıda ulaşabilirsiniz.

İşitme Cihazı Alırken Uyarı Edilmesi Gereken Özellikler

Güvenilir bir sağlayıcı arayın. Ziyaret etmeden önce ailenizden ve arkadaşlarınızdan öğüt isteyin, doktorunuzla konuşun ve potansiyel satıcıları (perakendeciler, odyologlar ve dağıtıcılar) çevrimiçi olarak kontrol edin. Uzmanın adını ve üreticinin adını çevrimiçi bir arama motoruna girin ve öteki insanların ne söyleyeceğini öğrenin.
Fiyatı düşünün. Birçok teknolojik cihazda olduğu gibi, daha pahalı bir model sizin için fiyatına bedel olabilir veya doğrusu ihtiyacınız olmayan süslü özellikler içerebilir. bununla beraber, fiyatı son derece düşük görünen işitme cihazlarına da şüpheyle yaklaşın.
Satış baskısına direnin. Yalnızca sorularınızın yanıtlarından memnun olduğunuzda satın alın. Muhatap olduğunuz kişinin servis ve bakım ile ilgili vaatlerini veya garantilerini yazılı satın alma sözleşmesine koyduğundan muhakkak olun.
Önce denemeden bir işitme cihazı alımı yapmayın..  Garanti hakkında bilgi alın. Garanti süresi ne dek? Uzatılabilir mi? Bakım ve onarımları kapsıyor mu? Imalatçı veya lisanslı işitme sağlığı uzmanı kadar onaylanıyor  mu?
Cihazınızın bakıma veya onarıma ihtiyacı varsa, ödünç verilmiş ücretsiz bir işitme cihazı alıp alamayacağınızı sorun.
Toplam fiyata nelerin dahil olduğunu öğrenin. İşitme cihazları, başvuru hizmetleri, peşine düşüp takip, daha fazlası? Ayrıntılı bir liste alın ve sözlü alıntılar ve yazılı vaatler aldığınızdan kesin olun.

En iyi işitme cihazları ve markaları

Piyasadaki farklı işitme cihazı markalarını karşılaştırmakta zorlanıyor musunuz? Yalnız değilsiniz. Hepsi birbirinden iyi markalar arasında fiyat ve buna benzer konular ile ilgili en iyi danışmanlığı şüphesiz işitme uzmanı yani Odyolog verebilir.

En iyi işitme cihazları markaları listemiz şu şekilde;

  • Unitron İşitme Cihazları.
  • Widex İşitme Cihazları.
  • Oticon İşitme Cihazları.
  • Hansaton İşitme Cihazları.
  • Starkey İşitme Cihazları.
  • Phonak İşitme Cihazları.
  • Resound İşitme Cihazları.
  • Bernafon İşitme Cihazları
  • Signia İşitme Cihazları

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.