Protez Saç ve Saç Ekimi Arasındaki Fark

23.07.2022
A+
A-
Protez Saç ve Saç Ekimi Arasındaki Fark

Protez saç ve saç ekimi arasındaki fark her daim merak edilen bir konudur. Protez saç mı yoksa saç ekimi mi daha iyi sorusu özellikle bu hizmeti veren merkezlerde uzman hekimler ile birebir görüşülüyor. Yeni bir görünüme kavuşmanın ve kellik probleminden kurtulmanın en iyi yolu olan saç ekimi, günümüzün en trend uygulamaları arasında yer alır. Her iki yöntem hakkında da bilgi aldıktan sonra hastalar kendileri için en uygun seçenek ne ise kararlarını bu doğrultuda verir ve tedavi için ilk adımı atar.  Protez saç ve saç ekimi arasındaki fark konusunda detaylı araştırmalarınızı sürdürdükten sonra izin için en doğru kararı verebilirsiniz.

Protez Saç ile Saç Ekimi Arasındaki Fark

Protez saç uygulamaları ile saç ekimi arasındaki en temel fark bir yöntemin cerrahi müdahale gerektirirken diğer yöntemin ağrısız ve sızısız bir şekilde uygulanabilmesidir. Şöyle ki; saç ekim uygulamaları cerrahi ortamda gerekli ekipmanların kullanılması ile alanında uzman dermatolog ya da estetik cerrahlar tarafından yapılır. Bu nedenle bira daha titiz bir çalışma ister. Protez saç uygulamaları ise herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeden uygulanır ve uygulama sonrasında kişilerde herhangi bir ağrı ya da acı meydana gelmez.  Protez saç ve s aç ekimi arasındaki fark konusunu araştırırken hangi uygulamanın ne şekilde yapıldığını da araştırmak gerekir.

Protez Saç mı Saç Ekimi mi?

Protez saç ve saç ekimi arasındaki fark konusunda bilinmesi gereken bir diğer önemli konu iki uygulama arasındaki farklardır. Protez saç ile saç ekimi uygulamalarına dair temel farklılıklar şu şekilde sıralanabilir;

  • Protez saç uygulamalarında kişiye nakledilen saçlar laboratuvar ortamında seçilir ve kişilere en uygun greftlerin seçilmesi ile elde edilir. Saç ekimi uygulamalarında kullanılacak olan saçlar hastaların ense bölgelerinden alındığı için diğer saçları ile birebir aynıdır.
  • Protez saç uygulamaları saç ekimine göre daha kısa sürede gerçekleşir. Saç ekimi uygulamalar ortalama olarak 6 saat sürer.
  • Protez saç uygulamaları bölgesel olarak uygulanamazken, saç ekiminde bölgesel ekim yapmak ve sonuç almak mümkündür.
  • Protez saç uygulamasında kullanılan greftler yapaydır. Zamanla uzamaz. Saç ekimi uygulamaları ile hasalara nakledilen saçlar zamanla uzar ve sürekli olarak büyümeye devam eder.
  • Protez saç uygulamaları saç ekim uygulamalarına göre daha maliyetli olabilir.
  • Protez saç uygulamasında kullanılan protezin belirli bir süre sonra değiştirilmesi gerekebilir. Saç ekim uygulamaları ömür boyu kalıcıdır.

Her iki uygulama sonrasında da yeni kazanılan saçların kesilmesi, boyanması ve şekillendirilebilmesi mümkündür.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.