Rüyada Abdest Alıp Hacca Gitmek

23.02.2021
A+
A-
Rüyada Abdest Alıp Hacca Gitmek

Rüyada abdest edinmek nur üstüne nura ve gönlün aydınlığına işarettir. Rüyada abdest alıp hacca gitmek ise Allah’ın size haccı nasip edeceğine işarettir. Rüyada abdest alıp hacca gittiğini bakmak hayırla yorumlanır. Bütünleyici başlık için bakınız rüyada abdest elde etmek.)

İbn-i Sîrîn: Rüyada abdest alıp hacca gitmeyi şu şekilde yorumlamıştır: Hacca gittiğinizi görmek; Allah’ın size haccı nasip edeceğine delalettir. Hastaysanız iyileşecek, borçluysanız borcunuz ödeyeceksiniz. Bu rüyayı gören herhangi bir korusu varsa korkularından kurtulup güven içinde olacaktır.

Abdest alıp Hacca gittiğinizi, oysa hac ziyaretini kaçırdığınızı bakmak; uzun ömre ve işinizin düzene girmesine işarettir. Abdest alıp hacca gittiğini görebilen kişi üzüntü ve kederden kurtulur.

Yolcu olan biri için rüyada abdest alıp hacca gitmek: Yukarıdaki yorumlara ilaveten seyahat yapan biri bu rüyayı görürse selametle gideceği yere varacaktır. Eğer sahih ve hoş bir rüya görmek istiyorsanız uykuya yatarken abdestli olarak yatmalısınız ve Allah’a fazla dua etmelisiniz.

Hacca gitmek için abdest aldığını görmek, maneviyat ve kudsiyete yorumlanır. Kasıt ve muradına ermeye cümle parçası edilir.

İmam Cafer Vefalı (a.s): Rüyada abdest alıp hacca gitmeyi evlenmek, insanlara iyilik etmek, sevap dağlamak, hayır işler için mücadele sarf etmek biçiminde yorumlamıştır.

İşinden çıkarılan yada işsiz bir kimse, rüyada hac vaktinde abdest alarak hacca gitmek için yola çıktığını
görse, bu rüya, onun tekrar işine döneceğine yada yeni bir meslek bulacağına işaret eder.

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.