Rüyada Abdest Almak

23.02.2021
A+
A-
Rüyada Abdest Almak

Rüyada abdest olmak, hayra, sevince, güç müşküllerin halline, her tarafta abdest aldığını görmek rahmet üzerine rahmet demektir. Hastanın abdest alması şifa bulmasıdır. Soğuk bir yerde abdest elde etmek kaybettiği şeyi bulmasına, abdest alıp namaz kılmak keder ve üzüntüden kurtulmaya kötüye işaret eder.

Rüyada abdest, güzelliğin, temizliğin, iyiliğin, selametin ve huzurun anahtarı ve hataları temizleyen ibadetler anlamına gelir. Temizleme de imandandır bu yüzden abdest almak ferahlamaktır, birey hastaysa şifa bulur, günahkârsa tövbe eder, iyilik tarafı artar, her türlü saadete anlatım tarzı edilir. Abdest elde etmek ileri gelen kimselerin yanında ihtiyaçların karşılanmasına yorulmaktadır.

rüyada namaz abdesti almak

Bir kimse rüyada abdest alıp namaz kıldığını görse, hüzün ve üzüntü ve gamdan kurtulur. Sudan gayri bir şey ile abdest aldığını görmek, dindarlığa alamettir. Namaz için abdest aldığını görmek, manevi olarak ve kutsiyettir. Allah (CC.)’in hıfz ve emanında bulunmasına dikkat çekici eder, endişe ve kederden kurtulur.

Rüyada tüccar birinin abdestsiz namaz kıldığını görmesi, sermayesi olmadan mülk kazanacağına dikkat çekici eder. Rüyada abdest bölge birini bakmak, Abdest alıp namaz kıldığını görebilen kişi üzüntü ve kederden kurtulur.

Rüyada süt veya bal ile abdest elde etmek, din hususunda selâmete delâlet eder. Abdest aldıktan daha sonra eliyle abdest suyundan içtiğini bakmak, hayır ve hasenata, berekete, hastalıktan şifaya, korkudan imana delâlet eder.

İmam Nablusi’nin rüyada abdest olmak yorumu

Nablusî demiştir ama:- Rüyada tastamam abdest aldığını görmek, tüm dinlerde güzelliğe, Allahu Teâlâ kadar nail olunacak himayeye delâlet eder.”

İmam Nablusî buyuruyor ki:

– Rüyada abdesti var iken her tarafta abdest aldığını görmek, rahmet üzerine rahmete, nimet üstüne nimete delâlet eder. Yeniden rüyada soğuk bir mahzende abdest aldığını veya gusül yaptığını gören kimse, zarar ettiği şeyini bulur. Namaz kıldığını görse, keder ve üzüntüden halâs olur ve gamdan kurtulur.

Rüyada bir arkadaşının başı üstüne abdest aldığını bakmak, arkadaşına mirasçı olacağına ve onun eşyasına malik bulunacağına delâlet eder. Tanıdığı bir kişinin kendisinin başı ucunda abdest aldığını görmek ise, gam ve kedere düşmekle sözcük grubu olunur.

Rüyada Abdest Almaya Çalışmak

Rüyada pak su ile abdest almaya niyetlenmek amacına kavuşmaktır. Eğer abdest tamamlamazsa amacına kavuşamaz. Soğuk bir mahzende Abdest bölge çalınan eşyasını bulur.

Rüyada abdest bozulması: Rüyada abdestin bozulması ise, bir dönem geçici sıkıntılar yaşayacağını belirtir. Malumdur fakat abdest, hataları temizleyen ibadetlerdendir.

Bir kimse defalarca abdest aldığını görse ”Abdest üzerine abdest Olmak nurdur” hadisine binaen o kimsenin gönlünün aydınlığına göze çarpan eder.

Rüyada abdest almak Allah (CC) tarafından nail olunacak himayeye isaret eder.

Bazı tabirciler, rüyada abdest edinmek, rüya sahibinin yerine vereceği emanete ya da ödeyeceği borcuna ya da oluşturacağı şahitliğe sinyâl eder, dediler.

Rüyada abdest aldığını bakmak ne aramak?

Rüyada kendisiyle abdest alınması caiz olmayan diğer sıvılarla abdest aldığını gören kimsenin, borçlanmasına muhabere eder.

Çöplükte ve deniz kenarında bir yerde abdest alsa, endişe, keder ve acıların gitmesine işaret eder.

Rüyada abdest aldığını ve abdestini tamamladığını görebilen kimse üzüntülü ise, Allah (CC.) onu bu üzüntüsünden kurtarır. Korkusu varsa, Allah (CC) onu korktuğu şeyden kesin eder, hasta ya da borçlu ise, Allah (CC) ona şifa verir. Borcunu ödemesine imkan nasip eder.

Rüyada abdestini tamamlayamadığını gören kimsenin, istek ettiği şeyin tamamlanmamasına göze çarpan eder. Rüyada sıcak su ile abdest aldığını görebilen kimseye, üzüntü, üzüntü ve hastalık isabet eder.

Hasta bir kimsenin rüyasında güzel bir abdest aldığını görmesi şifa bulacağına, borçlu bir kimsenin güzel bir abdest aldığını görmesi; borcunu ödeyeceğine, günahkar bir kimsenin güzel bir abdest aldığını görmesi; Allah’ın affına mazhar olacağına yorumlanır.

Rüyada abdest almak için su bulmamak!

Bir kimsenin rüyasında abdest edinmek istediği halde su bulamadığı görmesi; o kimsenin isteklerini gerçekleştirmek için tedavi bulamayacağına, rüyasında abdest alırken beceriksiz aldığını ve abdest azalarını yıkama sırasını ihlâl ettiğini görmesi; o kimsenin Allah’a karşısında yerine getirmekle yükümlü olduğu vazifelerinde aylaklık ettiğine sinyâl eder.

Rüyada abdest suyundan içmek

Rüyanızda abdest aldıktan sonradan elinizle abdest aldığınız sudan içtiğinizi görmeniz; hayır ve hasenata, berekete, hastalıktan şifa bulmaya ve korkudan belirlenmiş olmaya yorumlanır.

İslami rüya tabirlerinde Rüyada abdest elde etmek nedir?

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada abdest alırken bir kimsenin sizi seyretmesi; sizin vesilenizle birinin tövbe edeceğine yorumlanır.

Allame Meclisî: Abdest aldığınızı görmek; insanların minnetinden güvende kalacağınıza yorumlanır. Hacetinizin minnetsizce reva olacağına sözcük grubu edilir.

Müellif: Temiz ve berrak suyla abdest olmak; murada ermektir. Benekli pis suyla suyla abdest olmak; bunun aksine yorumlanır.

Kirmanî: Berrak suyla abdest almak; ağlamaklı biri için sevinmeye, korku içinde olan için güvende kalmaya, borcu olan için borcunu ödemeye ve hasta biri için iyileşmeye işarettir.

Cabir Mağribî: Rüyada namaz için abdest aldığınızı, sonra da abdestin bozulmasını görmek; yapacağınız bir işte başarısız kalmamak için iyi bir mücadele vermeniz gerektiğine işarettir.

İbrahim el-Eş’as: Rüyanızda bir abdest aldığınızı görmeniz; dehşet ve üzüntüden kurtulacağınıza, korktuğunuzdan emin olacağınıza göze çarpan eder.

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.