Rüyada cadde bakmak nedir?

01.03.2021
A+
A-
Rüyada cadde bakmak nedir?

Rüyada ana sokak bakmak; doğrulukla anlatım tarzı olunur. Rüyada büyük cadde üzerinde yürüdüğünü görmek, doğru yolda olduğunu gösterir. Bir caddede yürümek sorunların üstesinden gelerek mutlu olacağınıza yorumlanır. Caddeden terketmek içinde bulunduğunuz güç durumları atlatacağınız anlamına kazanç. Rüyada caddede yürüdüğünü görmek, rızık için çalışmaya ve çaba göstermeye delâlet eder.

Rüyada cadde görmek, doğruluk anlamına gelmektedir. İşlek cadde üzerinde yürüdüğünüzü görmek, doğru yolda olduğunuza ve herkesin sizi iyi bir birey olarak tanıdığına işarettir. Sokak üstünde bu arada bir çıkmaz sokağa saptığınızı görmek, bir takım dolaylı isler yapmayı düşündüğünüze, çıkmaz sokaktan çıkmayıp geri döndüğünüzü görmek, düşüncenizi uygulayamayacağınıza kötüye işaret eder.

Bir caddede yürürken bir arkadaşınıza rastlayıp, onunla kol kola birlikte yürüdüğünüzü bakmak, bir meslek için ya da ticaret maksadı ile birileriyle ortak olacağınıza delildir. Caddede tanımadığınız birisi ile herhangi bir iş hususunda tartıştığınızı görmek kısa bir rahatsızlık geçirerek bir müddet için isinize devam edemeyeceğinize yorumlanır.

îbn-i Sirin’e göre; Rüyada cadde bakmak dürüstlükle yorumlanır. Rüyada geniş bir caddede yürüdüğünü görmek meslek arkadaşları arasında iyi ve mert kişi olarak tanındığına; caddede kaybolduğunu bakmak bir isten dolayı başına bir tasa açılacağına; caddede yürürken aniden bire caddenin daraldığını ve az daha ufak bir sokağa dönüştüğünü bakmak ömrünün kısalığına; yürüdüğü caddenin birdenbire gereğinden fazla aydınlandığını bakmak ibadetinin ve zekâtının Allah (C.C.) Teâlâ katında makbul olduğuna işarettir. Bir diğer rivayete tarafından de: Rüyada sokak görmek, doğrulukla cümle parçası olunur. Bir sokak üzerinde yürüdüğünü görmek, dürüst yolda olduğunu gösterir.

Rüyada caddelerin sulandığını görmesi, cadde arındırmak, sokak süpürmek bereket, bolluk ve feraha işarettir. Topluluk bir cadde pak bir yaşayış ve güzel bir geçimini sağlama ile tâbir olunur. Rüyada görülen caddeler, sanatça bir takım meslek ve yollara da âlemettir. Rüyada caddede dolaşan birini görmek, hayır ve iyilik yapan, şer ve kötülükten sakınan ve insanları sakındıran birine delâlet eder. Bazende rüyada caddede yürüdüğünü bakmak, oğlan ile tâbir olunur. Cadedede bağıran birini bakmak, o senenin bereketli olacağının işaretidir.

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.