Rüyada Çamur Görmek

27.02.2021
A+
A-
Rüyada Çamur Görmek

Rüyada çamur görmek din ve mala, işi Toprakla ilgili olan kimse için kazanca işarettir. Çamur yemek mal biriktirmeye yorulur. Bulamaç çamurla evini sıvadığını görmek salih kul olmaya tabir edilir. Çamurla Kâbe duvarını sıvamak hacca gitmeye işarettir. Peygamberimizin (s.a.v.) kabrini sıvadığını görmek O’nu ziyaretle birlikte haccetmeye, cami sıvamak İslamiyet’e hizmetle şeref ve ecir kazanmaya yorulur. Sulu çamurda yürümek üzüntü ve kedere düşmeye, Sulu çamur kötü ahlaklı kişiye, düşmanlık ve sıkıntıya, borca ırz ve namus hakkında söz söylemeye delalettir. Rüyada kuru çamur görmek rızka, Hastanın çamur görmesi hastalığının artmasına, Çamur karıştıran birini görmek üzüntüye delalet eder.

Rüyada çamur görmek bir ikaz işaretidir ve dikkatli olarak davranılması gereken olayların yaşanacağına ve hâlihazırda da birtakım hatalı işlerin içinde olabileceğine işarettir.

Hep kötüye yorumlanan rüyalardandır. Çamura girdiğini gören kişi mutlaka bir sıkıntıya düşer. Rüyada çamur bir ikazdır ve dikkatli olunması gereken olayların yaşanacağına ve halen bazı hatalı işlerin içinde olduğunuza yorumlanır. Bu çamur balçıksa sıkıntı artacaktır. Ancak çamurları temizleyen bir süre sonra sıkıntılarından kurtulacak demektir.

Rüyada yerden çamur aldığınızı gördüyseniz düşmanınıza boyun eğeceğiniz anlamına gelir. Çamur, Aile hayatında da gergin günler geçireceğiniz anlamındadır. Hemen her türlü sıkıntıyı simgeler.

Rüyada çamur görmek para ve servetle yorumlanır. Sokakta giderken üzerine çamur sıçradığını görmek, yeni bir iş sahibi olacağına; bir çamura düştüğünü görmek, beklemediği bir mirasa konacağına; çamur içinde bir şey bulduğunu görmek, piyango veya benzeri bir yerden eline para geçeceğine işarettir.

Rüyada yağmur suyundan dolayı meydana gelen çamur görmek hayırlı değildir. Bir rivayete göre çamura basmak, dünya işlerinde uğraşmaya ve düşünmeye delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen çamur, hastalık ve zillettir. Geçimini çamur yapmakla sağlayan kimse için bu rüya hayırdır. Çamurla bina yapmak, din ve imana işarettir. Kuru çamur mal parçasıdır. Rüyada Resulullah’ın kabrini çamurla sıvadığını gören kimse, hacca gider. Yaş bir çamurla evini sıvadığını gören kimse, salih bir adamdır. Çamur yediğini gören kimse, ondan yediği miktarca mal yer.

Rüyada bina için yapıları çamur görmek, rızık ve faydadır. Bazı rüya tabiri yapanlar, bir kimse rüyada çamur görse öleceğinden korkulur, dediler. Çamura girdiğini ve üzerine çamur sürdüğünü gören kimse, hasta ve perişan olur. Katı ve kuru çamur para cinsinden olan maldır. Yaş çamur ise, durumun düzelmesidir. Pişmiş çamuru yemek, gıybet ve iftiradır.

Rüyada hasta için çamur görmek, sıkıntıdır. Bir kişinin rüyada sulu bir çamurda yürümesi, o kimsenin düşeceği üzüntü ve kedere, erişeceği fitne ve meşakkate işarettir. Hasta olmayan bir kişi rüyada çamurda yürüdüğünü veya çamura girdiğini görse, o kimse bir belaya veya zindan ve hapse ya da çeşitli mihnetlere girmeye işarettir.

Çamurdan kurtulduğunu veya elbise ve bedenini çamurdan temizlediğini gören kimse, dince kendisinde bulunan günahtan veya dünyaca kederden kurtulur. Eğer çamurdan kurtulamaz ve elbisesini de temizleyemezse, o sahsa isabet eden çamur miktarınca günah ve keder isabet eder.

Bir kimse rüyada başını saç ve sakalının sulu çamurda bulunmuş olduğunu görse, o kimsenin ekincilikle uğraşmasına toprak ve çamur isleriyle meşgul olmasına işarettir. Rüyada çamur yaptığını gören kimse, iyi bir amel isler. Bazen çamur yapan kimseyi görmek üzüntü ve kedere işarettir.

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.