Saç Ekim Merkezi Seçimi Nasıl Yapılmalı?

13.05.2022
A+
A-
Saç Ekim Merkezi Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Saç ekim merkezi seçimi nasıl yapılmalı sorusu erken dönemde saç kaybı yaşayan kişilerin en çok araştırdıkları konular arasında yer alır. Güven veren saç ekim merkezleri hem kadınlarda hem de erkeklerde dökülen saçların tekrar çıkmasını ve zayıf saç köklerinin tekrar canlanmasını sağlar. Saç ekim merkezi seçimi nasıl yapılmalı konusunda ayrıntılı bilgiye sahip olduktan sonra siz de kendiniz için en doğru kararı verebilir ve yeni saçlarınız ile yepyeni bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Saç Ekiminde Doğru Merkezi Tercih Etmenin Önemi

Saç ekimi için doğru merkeze karar verdiğiniz taktirde elde edeceğiniz sonuçlar memnuniyet garantili olur. Tam olarak sizin nasıl bir tedaviye ihtiyacınız olduğunu tespit eden bir merkez, yapacağı detaylı analiz ile size uzun vadede en iyi sonuçları sunar. Saç ekim işleminde hem zaman hem de ekonomik anlamda zarar yaşamamak için doğru merkezi tercih etmeniz çok önemlidir. Saç ekiminde doğru karar vermenin önemi şu maddeler ile açıklanabilir;

 • Hastaların nasıl bir tedaviye ihtiyacı olduğu en doğru şekilde tespit edilir.
 • Hastaların istek ve arzuları dinlenerek tedavi süreci onların istediği doğrultuda şekillenir.
 • En iyi hizmet en uygun fiyatlar ile alınabilir.
 • Tedavide birden fazla aşama gerekiyorsa, bu aşamalar hasta tarafından memnuniyet ile karşılanır.
 • Hasta, tedavinin ne kadar sürede sonuçlanacağını bilir.

Saç Ekim Merkezi Seçiminde Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Saç ekim merkezleri için seçim yaparken mutlaka araştırmacı kimliğinizi kullanmanız gerekiyor. Gideceğiniz kurumun Google arama motorunda sorgulamasını yapmak size ön bilgi oluşturacaktır. Hizmet alacağınız kurum hakkında şikâyet var mı yok mu? Kullanıcı yorumları neler? Bu gibi konulara dikkat etmeniz sizler için oldukça önemlidir. İlgili merkez hakkındaki yorumları okuyarak da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca hizmet alacağınız saç ekim merkezinin merdiven altı olmamasına dikkat ediniz. Merdiven altı olmayan, tanınırlığı yüksek merkezlerden hizmet almanız tavsiye edilir. Bu sayede kısa sürede hayalini kurduğunuz yeni saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç Ekim Yöntemleri Neler?

Saç ekim merkezi seçimi nasıl yapılmalı konusun araştırırken hangi merkezin hangi tedavi yöntemini tercih ettiği konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekir. Saç ekiminde tercih edilen temel tedavi yöntemleri şu şekildedir;

 • Manuel Punch Saç Ekimi
 • DHI Saç Ekimi
 • Robotik Saç Ekimi
 • Hiperbarik Saç Ekimi
 • FUT Saç Ekimi
 • FUE Saç Ekimi

Saç ekim merkezleri ile iletişime geçerek sizin için en doğru tedavinin hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekim merkezleri sayılarında son günlerde ciddi düzeyde artış yaşanmış durumdadır. Bu merkezler Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olarak açılan ve bakanlık tarafından denetlenen kurumlardır. Ancak günümüzde bakanlık izni olmadan merdiven altı açılan saç ekim merkezleri de bulunur. Bu merkezler genellikle uygun fiyatlarıyla ön plana çıkar.

Piyasadaki saç ekim merkezleri standartların çok altında fiyat listesine sahip olabilir. Saç ekim merkezleri seçimi yapmadan önce mutlaka kapsamlı bir araştırmanın içerisinde yer almanız gerekir. Yapacağınız detaylı araştırmalar neticesinde alanında profesyonel saç ekim merkezleri kurumlarından hizmet almanız önemlidir. Profesyonel özelliklere sahip kurumlarını tercih ederek başarılı saç ekimi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Böylelikle gür ve hacimli saçlarınızla kendinizi daha özgüvenli hissedersiniz.

Saç ekimi fiyatları işleminin yapılacağı alana ve ekilecek olan saç greftlerinin sayısına göre farklılık gösterir. Ekim işlemi öncesinde gireceğiniz ön muayene sırasında hem işlem hem de fiyata ilişkin detaylı bilgi almanız mümkün olur. Günümüzde saç ekimi için tercih edilebilen birçok farklı yöntem bulunur. Her bir yöntem kişilerin saç tipleri ve tedavi ihtiyaçlarına göre öze olarak oluşturulmuştur. Bu doğruluda saç ekimi için tercih edeceğiniz merkezi le iletişime geçtikten sonra ilk randevunuzu alabilir ve hem tedavi süreciniz hem de tedavi için ödeyeceğiniz ücret gibi konularda daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.