Saç Ekim Ücreti Hesaplama Nasıl Yapılır?

05.11.2021
A+
A-
Saç Ekim Ücreti Hesaplama Nasıl Yapılır?

Saç Ekim Ücreti Hesaplama Nasıl Yapılır? Saç ekim işlemleri kişilerin kellik ya da saç seyrekliği durumlarına göre farklılık göstermektedir. Son derece hızlı ve güvenilir bir şekilde verilen saç ekim yöntemleri sayesinde özellikle erkekler için kellik korkulu bir rüya olmaktan çıkıyor. Kel kalmak istemeyen kişiler güvenilir merkezden saç ekim hizmeti alabilme şansına sahip olmaktadır. Saç ekim işlemlerinde profesyonel hareket etmek büyük bir önem taşımaktadır.

Bu nedenle de hem saç ekimini yapacak merkez hakkında bilgi edinmek hem de bu işlemlerin hangi fiyatlarda yapılacağını bilmek gerekmektedir. Saç ekim ücreti hesaplama nasıl yapılır? sorusu bu süreçte oldukça merak edile bir konudur.

Saç Ekim Ücreti Hesaplama

Saç ekim ücreti hesaplama nasıl yapılır sorusuna yanıt vermek gerekirse burada en önemli konu greft sayısıdır. Hesaplama yapılırken şu noktalara dikkat ediliyor:

  • En az 3000 greft ekimi yapıldığı için kişilerin ödeyeceği fiyatlar da buna göre belirleniyor.

  • Greft sayısı ne kadar artarsa fiyat konusunda da artış olmaktadır.

  • Aynı zamanda greft sayısı çok olursa saç kökü sayısı da çok olur.

  • Hesaplama aynı zamanda diğer bölgelerde bulunan saç yoğunluklarına göre de değişmektedir.

Tüm bu detaylar göz önünde bulundurularak saç ekim ücreti hesaplanmaktadır. Hesaplama işlemleri sırasında ekim yapılacak bölgenin seyrekliği ve buna göre ne kadarlık greft gerektiği önemli detaylardır.

Saç Ekim Yönteminin Ücrete Etkisi Nedir?

Saç ekim işlemi yapılacağı zaman hangi yöntemlerin tercih edileceği de önemli hususlar arasında yer alıyor. Ekim işlemlerinde özellikle dikkat edilen çok fazla nokta bulunuyor. Bunlar arasında ekim yöntemi en önemli detaylar arasında bulunuyor. FUE, FUT ya da DHI yöntemlerinden biri tercih ediliyor. Ancak günümüzde artık en çok FUE tekniği kullanılmaktadır.

Hem acısız hem de ameliyat gerektirmeyen yöntemler kişilerin daha kolay bir şekilde saç ekimi yaptırabilmesine olanak tanıyor. Saç ekim ücreti hesaplama nasıl yapılır sorusuna greft sayısı baz alınarak yanıt verilebilmektedir. Hem greftlerin sayısı hem de donör bölge fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. 1500 greft ile 7000 greft arasında ekim yapılabilmektedir.

2021’in En güncel Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini incelemek isterseniz buraya bırakıyoruz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.