Saç Ekimi 3 Ay Sonra Ne Olur?

07.11.2021
A+
A-
Saç Ekimi 3 Ay Sonra Ne Olur?

Saç Ekimi 3 Ay Sonra Ne Olur? Saç ekim işlemi gerçekleştirildikten sonra belli bir süre belirtilerini görmek mümkün olmaz. İlk ay ekilen saçlar dökülür ve bu durum da genelde ekim yaptıran kişileri oldukça tedirgin edebilir. Ekim sırasında ilk ay son derece önemlidir. İlk ay ile üçüncü aya kadar ekilen saçların dökülmesi devam eder. Bu süreçte mutlaka enfeksiyon riskinden korunmak gereklidir. Saç ekimi 3 ay sonra ne olur sorusu da bu işlemi yaptıranlar açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Saç ekiminde 2. ve 3. ay büyük önem taşıyor. Bu aylar genelde hastalar üzerinde ümitsizlik görülen zamanlardır. Çünkü bu dönemde çıkan saçlar tekrar dökülerek eski görünüm kazanılır. Bu da kişilerde işlemlerin başarısız olduğu izlenimini yaratır.

Saç Ekimi 2. Ve 3. Aylar

Saç ekimi yaptıran kişilerin 2. ve 3. aylara dikkat etmesi gerekiyor. Bu süreçte dökülen saçlar kişiler üzerinde kesinlikle bir olumsuz durum yaratmamalıdır. Bu dönemde şu bilgilerin mutlaka hastalara aktarılması büyük bir önem taşımaktadır:

  • 2. Ay ile 3. Ay da ekilen tüm saçlar mutlaka dökülür.

  • Saç ekimi bittikten sonra bu dönemde saçların kök kısımlarının cilt altında kuluçka yatması gerekir.

  • Kuluçka dönemi beşinci aya kadar devam edebilmektedir.

  • Bu dönemde saçlara iyi gelen vitaminlerin kullanılması gerekir.

Bu süreç sonrasında dökülen saçlar yerlerine yenilerini çıkararak daha gür bir görünüm kazanırlar.

3. Aydan Sonra Saç Ekimi

Saç ekiminde beklenen dönemler 3. Ay bittikten sonra ortaya çıkar. Kuluçka dönemi artık bu süreçte tamamlanmış olur ve saçlar kendini göstermeye başlamıştır. Bu süreçte de az miktarda dökülmeler olabilir. Ancak artık az da olsa yeni saçlar kendini gösterir ve belli bir şekil ortaya çıkar.

Seç ekimi 3. ay sonra ne olur sorusuna yanı vermek gerekirse bu süreçte kafa derisinde yine sivilceler görmeye başlayabilirsiniz. Bu durum saçların deri üzerine çıkmasından kaynaklanmaktadır. Bu dönemde saçlara tarak sürmekten kaçınmanız gerekiyor. Aynı zamanda makine ile tıraş olmaktan da kaçınmanız gerekir. Yalnızca el üstü tıraş yapılmasına dikkat edilmelidir.

2021’in En güncel Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini incelemek isterseniz buraya bırakıyoruz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.