Saç Ekimi 8 Ay Sonra Dökülme

27.07.2022
A+
A-
Saç Ekimi 8 Ay Sonra Dökülme

Saç ekimi 8 ay sonra dökülme sorunu hastalarda panik yaratan durumlar arasında yer alır. Saçlarda dökülmenin yaşanması ile hastalar özellikle operasyonun başarısız geçtiği düşüncesine kapılır. Bu durum kısa halli bir panik ortamı yaratır. Saç ekimi sonrası 8 ay dökülme meydana gelmesi durumu normal mi değil mi konusunda uzmanlardan ve saç ekimi yaptıranlardan bilgi alarak bu süreci daha sakin geçirebilirsiniz.

Saç ekimi yaptırmak isteyenler uygulamaya dair çok sayıda soruya yanıt arar. Saç ekimi operasyonları sonrasında yaşayacaklarınız hakkında bilgi sahibi olmanız, sakin olmanız ve süreci kontrollü bir şekilde sonlandırmanız açısından önemlidir. Saç ekimi operasyonunuz tamamlandıktan sonra hekiminizden süreç hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saç Ekimi 8 Ay Sonra Dökülme Normal Mi?

Saç ekimi 8 ay sonra dökülme durum doktorlar tarafından gayet normal karşılaşılan bir durumdur. Saç ekimi operasyonları sonrasında;

  • İlk hafta içerisinde yaralar kabuk bağlamaya başlar.
  • İlk aylar içerisinde kabuklanmalar dökülür ve deri iyileşmeye başlar.
  • Operasyon sonrasında ekim yapılan bölgenin dışında kalan saçlar 8aya kadar dökülür.
  • Daha sonra 2 yıl içerisinde iyileşme süreci tamamlanır ve sağlıklı saçların uzadığı görülür.

Saç ekimi uygulamaları sonrasında eğer sağlıklı saçlarınızın döküldüğünü fark ediyorsanız, paniğe kapılmamalısınız. Saç ekimi uygulamaları sırasında ister istemez sağlıklı saç köklerinin de zarar görmesi ihtimali bulunur. Bu ihtimal iyileşme döneminde bölgenin bütünü ile yenilenmesiyle sonuçlanır. İyileşme süreciniz ile doğrudan alakalı olarak baş bölgenizde saçların yeniden çıktığını kendinizde fark edebilirsiniz.

Saç Ekimi 8 Ay Sonra Dökülme Neden Olur?

Saç ekimi 8 ay sonra dökülme normal mi ve saç ekimi sonrası saç dökülmesi neden olur sorusuna yanıt olarak tedavi sırasında oluşan travma cevabı verilebilir. Operasyon sırasında baş bölgenizde açılan greft kanalları bu alanda küçük çaplı travmalara neden olur. Deride meydana gelen yıpranma sonucu bölge kısa süreli olarak gördüğü zararı dışa vurur ve saç sökülmesi sonucunu doğurur. Ancak bu süreçte doktorunuz ile iletişimde kalarak daima en doğru bilgilere ulaşabilir ve daha dikkatli davranırsanız, kısa sür içerisinde yepyeni bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.