Saç Ekimi 8 Ay Sonra Dökülme

05.12.2021
A+
A-
Saç Ekimi 8 Ay Sonra Dökülme

Saç ekimi 8 ay sonra dökülme, saç ektiren kişiler arasında sık olarak karşılaşılan bir durumdur. Dökülmenin etkileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Saç ekimi üzerinden belirli bir süre geçtiğinde, ekimin yapıldığı alanlarda iyileşme başlar ve kanal daralmasına yol açtığından, ekilen saç kökü deri altında kalır ve üstte kalan saç kırılarak dökülür.

Saç Ekimi 8 Ay Sonra dökülür mü?

Saç ekimi 8 ay sonra dökülme, saç ekimi yaptıran kişilerde ilk aylarda da yaşanabilir ve bu dökülme normal olarak kabul edilmekte ve 3. aya kadar da sürebilmektedir. Saçlara uygulanan ekim işleminde ilk ay dikkatli olunmalı, yorucu işlerden kaçınılmalıdır. Enfeksiyon riski ortaya çıkabileceğinden, saç ekimi yapılan alanı kaşımamaya dikkat edilmesi gerekmektedir.

  • Saç ekimi yapıldıktan sonra ki 1 ile 2. ayda saçlarda şok dökülme yaşanabildiği gibi saç ekimi 8 ay sonra dökülme de meydana gelebilir
  • Dökülme sürecinin tamamlanmasının ardından 3-4 ay geçtikten sonra sağlıklı saçlar çıkmaya başlar
  • Saç ekimi yapılan bölgeye dikkat edilmesi ve darbe almaması için özen gösterilmelidir
  • Ekimden sonra kafa derisinde kabuklanma ve kızarıklık oluşur ve kızarıklık saç ekiminin üzerinden 40 gün geçse bile devam edebilir ve bu süre 2 aya kadar uzasa da zaman ilerledikçe bu sorunlar azalarak iyileşme görülür
  • Saç kurutulurken fön makinası kullanılmamalıdır
  • Saç 1 ile 6 ay aralığında tıraş edilebilir

Saç Ekimi 9.Ay

Saç ekimi 8 ay sonra dökülme yaşanmasının arkasından 9. ay da saçlar belirgin hale gelerek kalınlaşır ve saç çıkışları devam eder. Çıkan saç oranı %60 civarında bulunmaktadır ve ekilen saçlar kuvvetlenerek gürleşir ve ayda 1 cm uzamaya başlayan saçlar, kısa zaman içerisinde şekil verilebilir hale gelerek tıraş edilebilmesi mümkün olur.

Saç ekimi yapılırken ekim sırasında kullanılan saçlar büyük oranda enseden alınarak kullanılabilir. Ekilen saçların 9.aydan sonra ki dönemde dökülmesi, saç kökü alınan bölgede yer alan saçlarla bağlantılıdır. Kök alınan kısımda ki saçlar dökülüyorsa ekim yapılan alanlarda da saç ekimi 8 ay sonra dökülme yaşanmasından sonra ki dönemlerde de ortaya çıkabilir.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.