Saç Ekimi Kafamı Çarptım Bir Şey Olur Mu?

11.11.2021
A+
A-
Saç Ekimi Kafamı Çarptım Bir Şey Olur Mu?

Saç Ekimi Kafamı Çarptım Bir Şey Olur Mu? Saç ekimi son derece titizlik gösterilmesi gereken durumlar arasında yer alıyor. Hemen herkesin yaptırabileceği bu uygulamalarda dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunuyor. Hem uygulama öncesinde hem de sonrasında doktorlar kadar hastaların da önem vermesi gereken durumlar oluyor. Bu süreçte en çok sorulan sorular arasında saç ekimi kafamı çarptım bir şey olur mu sorusu da bulunuyor.

Saç ekimi sonrasında kafaya darbe almak son derece tehlikeli durumlar arasında yer alabiliyor. Saç ekimi yaptıran kişilerin operasyon yapılan alanı mutlaka darbelerden korumaları gerekiyor. Özellikle ilk 10 gün boyunca mutlaka son derece hassas davranılması gerekmektedir. On gün içerisinde ekilen greftlerin yerinden oynatılmaması büyük bir önem taşıyor.

Saç Ekimi Sonrası Kafayı Çarpmak

Saç ekimi sonrasında kafaya darbe almanın birçok sakıncası vardır. İlk 10 gün boyunca mutlaka darbelerden korunması gereken bu bölgenin daha sonraki süreçte de dikkatli olunması gerekiyor. Saç ekimi yapılan bölgeyi bir yere çarpmasanız dahi şapka ya da bere takarak da baskı uygulamamalısınız. Sargının da son derece gevşek bir şekilde yapılmasına özen gösterilmelidir. Saç ekimi kafamı çarptım bir şey olur mu sorusuna şu şekilde yanıt vermek mümkündür:

  • Ekim yapılan alana darbe almak greftlerin yerinden oynamasına neden olabilir.

  • Greftlerin çıkış yönünde sorun yaratabilir.

  • Kafaya darbe alındığında köklerin hücreleri ölebilir ve bu da işlemin boşa gitmesine neden olur.

  • Köklerin tamamen ölmesine neden olabilirsiniz.

Tüm bu nedenlerden dolayı mutlaka ekim sonrasında baş bölgesini darbelerden korumanız gerekmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Darbeye Karşı Nasıl Önlem Alınabilir?

Saç ekimi sonrasında kafaya darbe almamak için birtakım önlemler alabilirsiniz. Öncelikle kaçınılması gereken birtakım aktiviteler vardır. Cinsel birliktelikler, spor aktiviteleri, tempolu koşular mutlaka bir süre ertelenmelidir.

Bunların yanında ekim işlemi sonrasında şapka kullanımına da dikkat edilmelidir. Her ne kadar bu önerilen bir durum olsa da kullandığınız şapkanın mutlaka ekim bölgesine baskı yapmayacak özelliklerde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu önlemlere dikkat etmek özellikle ilk 10 gün son derece önemli noktalardır.

2021’in En güncel Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini incelemek isterseniz buraya bırakıyoruz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.