Saç Ekimi Kursu, Medical Academy Center ® tarafından İstanbul’da yapılacak

02.11.2020
A+
A-
Saç Ekimi Kursu, Medical Academy Center ® tarafından İstanbul’da yapılacak

FUE Saç Ekimi Kursu hekimlere ve hekim yardımcılarına büyük ölçüde deneyim kazandırmakta. 18-19-20 Kasım 2020 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan Saç Ekimi Kursu, Medical Academy Center ® ve  Erlamer Academy iş birliği ile düzenlenecektir, Uluslararası akreditasyonlu ve Türkiye Kozmetik Araştırmacıları Derneği tarafından ve Medical Academy Center ® USA, tarafından sertifikalı eğitim 3 gün sürecektir. Ekstra olarak bir tane daha vaka görmek isteyenler atölye çalışması denilen paketten faydalanabilecekler.

Saç Ekimi Kursu Nedir?

Saç ekimi kursu 3 gün sürmektedir.
Üç gün boyunca devam eden eğitim, toplamda 19-21 saatlik bir zaman diliminde gerçekleştirilmektedir.

Bu eğitimi yalnızca; Doktorlar, hemşireler, ebeler, paramedikler, acil tıp teknisyenleri ve ameliyathane hizmetleri mezunları alabilmektedir.

Eğitimin 1. Gününde teorik eğitim verilmektedir.
2.Gününde tüm gün canlı model üzerinde pratik yapılmaktadır.
3.Günü ise soru-cevap, el pratiği geliştirme yönünde çalışmalar ve sertifika teslimi şeklinde sonlandırılmaktadır.

Eğitimde FUE Saç Ekimi tekniği anlatılmaktadır.

Pandemi / Sosyal Mesafe kuralları gereği kontenjanlar sınırlandırılmıştır.

Bu program Sağlık Bakanlığı onaylı olmayıp, mezuniyet sonrası eğitim programı kapsamında olup hekim olarak mevcut mesleki yetkilerinize ilave bir yetki kazandırmamaktadır.

Eğitim hakkında daha detaylı bilgi için, +90 212 706 3896 no’lu telefondan Eğitim Koordinatörümüz ile irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca https://www.medicalacademycenter.com/tr/ internet sitesi üzerinden güncel tarihleri ve eğitim hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fue Saç Ekimi Kursu Ücreti Nedir?

Saç Ekimi Kursunda Fiyata Neler Dahil?
• FUE Saç Ekimi Eğitimi
• Eğitim kitapçığı ve materyalleri
• Öğle yemekleri ve çay kahve molası ikramları

 

FUE Tekniği Nedir?

Fue saç ekimi nedir ? diye sorulduğunda yöntemin içeriği hakkında bilgi vermek yararlı olacaktır. Fue saç ekimi yöntemi dünyada yaygın bir şekilde kullanılan bir saç ekimi yöntemidir. Bu yöntem sırasında kafa derisi üzerinde kesi yapılmaz, deri üzerinde herhangi bir delme işlemi uygulanmaz.

Fue ifadesi, Foliküler Ünite Ekstraksiyonu’nun kısaltmasıdır. Bu yöntem ilk kez 1988 yılında Japonya’da 1 mm’lik punçlarla uygulanmaya başlanmıştır. Yöntemin tıbbi literatürde yer edinmesi 2002 yılına denk gelmektedir.

Fue yönteminde; saç kökleri, donör bölge olarak seçilen bölgeden tek tek alınarak yani ciltten ayrılarak istenilen bölgeye implant edilmektedir. Donör bölgeden alınan saç kökleri istenilen bölgeye topluca değil de yine aynı şekilde tek tek ekilmektedir. Bu nedenle de saç köklerinin implantı, bu yöntemin diğer yöntemlere nazaran daha uzun seanslarla yapılmasına yol açmaktadır. Günümüzde bu yöntem punçlardan ziyade mikromotor ile yapılmaktadır.

Fue yöntemi ile saç ekimi çok yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemin nasıl uygulandığı önemlidir. Yöntem öncelikle, uzman sağlıkçılar tarafından uygulanmalıdır. Aksi durumlarda estetik olmayan bir saç görüntüsü oluşabilecektir.

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Emir dedi ki:

    iyi gunler!! Benim adim Emir!! Sizin meslektasinizim Moskovada Cene yuz cerrahiyim!! Cok merak ediyorum Sac nakli ammeliyatlari ogrenmek istiyorum!! detayli olarak bilgi alabilirmiyim? Saygilarimla Emir!!