Saç Ekimi Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

02.11.2022
A+
A-
Saç Ekimi Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

Saç ekimi sonrası ödem nasıl atılır? Saç ekimi operasyonu geçiren ve şişlik sorunu ile karşı karşıya kalanların merak ettiği konular arasında yer alır. Saç ekim operasyonundan sonra vücutta ve saç derisinde çeşitli reaksiyonlar meydana gelebilir. Bunun en önemli nedenlerinden biri vücudun ve özellikle de saç derisinin ilk kez böylesine ciddi bir operasyona maruz kalmasıdır. Saç ekiminden sonra en sık karşılaşılan reaksiyonlardan biri de ödem yani şişliktir. Bu şişlik saç derisinde oluşabileceği gibi yüzde de meydana gelebilir. Elbette herkeste kesin oluşacaktır gibi bir kaideden söz edilemez. Ancak genel olarak hastaların %60’ında ödem sorunu görülmektedir. Bu sorun karşısında ise gündeme saç ekimi sonrası ödem nasıl atılır? Sorusu gelir.

Saç Ekimi Sonrası Ödem Neden Oluşur?

Saç ekimi sonrası ödem nasıl atılır? Bu şişlik neden oluşur? Gibi sorular saç ekim operasyonları süresince gündemde olan sorulardır. Saç ekiminden sonra saç derisinde ve yüzde meydana gelen şişliğin bazı nedenleri şunlardır;

  • Saç derisinde mikro kanalların açılması,
  • Saçsız bölgelere tek tek saç köklerinin yerleştirilmesi,
  • İzotonik sıvı denilen salin sıvısının deri altına zerk edilmesi,
  • Bölgede fiziksel bir travmanın meydana gelmesidir.

Bu tür sebeplerden ötürü hem yüzde hem saç derisinde eş zamanlı olarak şişme meydana gelebilir. Ancak sadece yüzde ya da sadece saç derisinde de meydana gelme olasılığı mevcuttur. Travma olarak bilinen ödemi atmak için bolca sıvı tüketmek, iyileşme süreci boyunca alkol, sigara ve kafein tüketiminden uzak durmak gerekir. Şişkinliği belirli düzeyde arttırmak için yatış pozisyonuna da dikkat edilmesi gerekir. Bu önlemler sayesinde saç ekimi sonrası ödem nasıl atılır? Sorusuna da net şekilde cevap bulmuş olursunuz.

Saç Ekimi Sonrası Ödem Ne Zaman Geçer?

Saç ekimi sonrası ödem nasıl atılır? Sorusu kadar ödemin tam olarak ne zaman geçeceği de merak konusudur. Saç derisinde ve yüzde meydana gelen şişkinliğin geçmesi yaklaşık olarak 3 günü bulabilir. Yer çekiminin etkisinden ötürü giderek artış gösteren ödem durumu da meydana gelebilir. Ancak bu durum olağandır ve paniğe kapılmaya gerek yoktur.

Saç ekimi sonrası ödem nasıl atılır? adlı makalemizin sonuna geldik. Makalemizde en çok merak edilenleri sizler için yanıtladık. Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmına yazabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Saç ekimine dair daha fazla bilgiye ulaşmak ve en iyi saç ekim merkezlerini öğrenmek için Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini inceleyebilirsiniz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.