Saç Ekimi Sonrası Tarak Kullanımı

01.11.2021
A+
A-
Saç Ekimi Sonrası Tarak Kullanımı

Saç Ekimi Sonrası Tarak Kullanımı Saç dökülmesi nedeniyle kellik problemi yaşayan kişiler çareyi saç ekimi işlemlerinde buluyor. FUE ve FUT gibi önemli teknikler kullanılarak yapılan bu işlemler sayesinde kişiler gür saçlara kavuşabilme imkanı buluyor. Saç ekim işlemleri profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesi gereken uygulamalardır. Bu uygulamalar sayesinde hem saçlarınız daha gür çıkar hem de kalıcı saçlara kavuşabilirsiniz. Ancak saç ekimi sonrası tarak kullanımı gibi detaylara çok dikkat etmek gerekiyor.

Bu işlemler yapıldıktan sonra mutlaka uzmanların önerilerine önem verilmelidir. Profesyoneller tarafından gerçekleştirilen saç ekim işlemlerinde hem öncesinde hem de sonrasında dikkat etmek önemlidir. İşlemlerin kalıcı olması için operasyon yapılan bölgenin korunması oldukça önemlidir.

Saç Ekimi Sonrasında Dikkat Edilenler

Saç ekim işlemi yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunuyor. Bu noktalara dikkat edilmediğinde saç ekiminden yeteri kadar verimlilik alınamayabilir. Bu süreçte dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  • Saç ekimi sonrasında bölgeyi çok iyi korumanız gerekiyor.

  • Küçük bir sargı yapıldığı için sargının temiz tutulmasına dikkat etmelisiniz.

  • Saç ekimi sonrası tarak kullanımı konusunda acele edilmemelidir.

  • Kullanılacak ilaçlar konusunda size verilen reçeteye uymalısınız.

  • Tarif edilen şekilde yıkama yapılmalıdır.

Kafa derisinde ilk günden itibaren çeşitli kan kalıntıları oluşur. Bunlar her gün dökülür. 2 ya da 3 hafta içerisinde de ekilen saçlar dökülmeye başlar. 3. aydan sonra da asıl saçlar kendini göstermeye başlar. Çıkan saçlar deriyi delmediği için ilk etapta kafa derisinde sivilce tarzı oluşumlar oluşabilir. Tam olarak belirgin kazanması yaklaşık olarak 1 yılı bulabilir.

Saç Ekimi Sonrası Tarama Nasıl Yapılmalıdır?

Saç ekimi sonrası tarak kullanımı konusunda acele edilmemelidir. Çünkü saçların çıkması zaman alacaktır. Kalıcı saçlar çıkmaya başladıktan sonra da yumuşak uçlu taraklarla hafif şekilde taramak yeterli olacaktır. Saçlarınızın tam olarak kendisini bulması bir yılı bulacaktır.

Saç ekimi işlemi tamamlandıktan sonra doktorunuzun da direktifleri doğrultusunda saç bölgesini korumanız büyük bir önem taşıyor. Tarak kullanımı işlemden çok sonra dikkate almanız gereken bir konudur. İlk dikkat etmeniz gereken nokta saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamaktır.

Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri 2021 listesine bakmak isterseniz buraya bırakıyoruz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.