Saç Ekimi Sonrası Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

04.11.2022
A+
A-
Saç Ekimi Sonrası Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Saç ekimi sonrası yapılmaması gerekenler nelerdir? Saç ekimi oldukça ciddi ve profesyonellik gerektiren bir süreçtir. Buna karar verdiğiniz andan itibaren en doğru ve uzman doktorla çalışacağınıza ve saç diplerinizi profesyonel ellere emanet edeceğinize emin olmalısınız. Saç ekim süreci hasta ve doktor ilişkisinin en üst düzeyde olduğu ve verimli şekilde sürdürülmesi gereken bir süreçtir. Bu nedenle tekniklerin, cihazların ve ilaçların da doğru şekilde kullanılması gerekir. Süreç sorunsuz şekilde bittikten sonra en çok merak edilen konular arasında saç ekimi sonrası yapılmaması gerekenler nelerdir? Konusu yer alır.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Saç ekimi sonrası yapılmaması gerekenler nelerdir, nasıl bir süreç izlenmeli ve hangi hususlara dikkat edilmelidir gibi sorular saç ekimi yaptıran hastalar tarafından merakla araştırılan sorulardır. Saç ekiminden sonra iyileşme sürecine tekabül eden her ayrı gün önemli bir role sahiptir. O halde saç ekimi sonrası yapılmaması gerekenler nelerdir?

  • Ağır egzersizlerden uzak durulmalıdır.
  • Terlemeyi arttıran hareketlerden olabildiğince uzak durulmalıdır.
  • Stresli ve panik yaratan ortamlara giriş yapılmamalıdır.
  • Ekimden hemen sonra birkaç gün boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir.
  • Yatış pozisyonuna dikkat edilmeli ve olabildiğince sırt üstü yatmaya özen gösterilmelidir.
  • Saç ekim işleminden sonra yalnızca hekim tarafından reçete edilen ilaçlar, saatinde ve kullanım şartlarına uygun şekilde kullanılmalıdır.
  • Saç dipleri yıkanmak istediğinde önce doktora danışılmalıdır.
  • Bilinmeyen şampuanlar ve saç bakım ürünlerinin kullanımına yer verilmemelidir.
  • İlk hafta meydana gelecek olan deri kabuklanmalarına hiçbir şekilde müdahale edilmemelidir.
  • Sigara ve alkolden olabildiğince uzak durulmalıdır.

Saç Ekimi Sonrası İlk 3 Günün Önemi!

Saç ekimi sonrası yapılmaması gerekenler nelerdir ve ilk üç gün nasıl hareket edilmelidir? Saç ekiminden sonraki ilk 3 gün ve ilk 15 gün en önemli günlerdir. İlk üç gün boyunca saçlar kesinlikle yıkanmamalıdır. İlk üç gün boyunca güneş ışığına çıkılmamalı, çıkılmak zorunda kalındığında mutlaka şapka ya da UV ışınlarını önleyici malzemeler kullanılmalıdır. Saç ekimi yapılan bölgeye kesinlikle müdahale edilmemeli ve el ile temasa geçilmemelidir. İlk üç gün süresince sigara ve alkol olmak üzere kafein içeren tüm zararlı maddelerden uzak durulmalıdır.

Saç ekimi sonrası yapılmaması gerekenler nelerdir? adlı makalemizin sonuna geldik. Makalemizde en çok merak edilenleri sizler için yanıtladık. Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmına yazabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Saç ekimine dair daha fazla bilgiye ulaşmak ve en iyi saç ekim merkezlerini öğrenmek için Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini inceleyebilirsiniz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.