Dr.Yunus Güral Saç İle Güzelliği İnşa Etmek İstiyor

Dr.Yunus Güral Saç İle Güzelliği İnşa Etmek İstiyor

Saç Ekiminde Güzellik Durağında Yolcularını Karşılayan Kaptanın Hikayesi

Dr.Yunus Güral Kimdir?

Dr. Yunus Güral 1987 yılında Çorum’da dünyaya geldi. Yükseköğrenimine kadar Çorum’da bulunan Dr.Yunus Güral yüksek öğrenimi için 2005 yılında Koç Üniversitesini burslu kazanarak İstanbul’a ayak bastı. Daha sonra kendi kariyerinde bir değişiklik yapmak istedi ve tıp alanına yöneldi, 2007 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne geçiş yaptı. 2013 yılındaki mezuniyetinden sonra 2013 ve 2015 yılları arasında zorunlu hizmetini Kastamonu Cide Devlet Hastanesinde yaptı. Bunun akabinde Özel Antalya Anadolu Hastanesinde sağlık turizmine başladı. Aynı süre zarfında “Freebird” havayollarında danışman doktorluk yaptı. 2016 yılının Ocak ayında  “Estecenter Plastik ve Estetik Cerrahi Hastanesi”nde saç ekimi ve medikal estetik alanında çalışmalarına başladı ve farklı ülkelerden yaklaşık 5.000 hastanın saç ekim operasyonunu tamamladı, yine birçok hastaya medikal ve alternatif estetik uygulamalarda bulundu. Bu çalışmalarının akabinde kendi sağlık turizmi şirketini kurma fikrini hayata geçiren Dr. Yunus Güral, bugün halen saç ekimi ve medikal estetik alanında çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Dr. Yunus Güral aynı zamanda ISHRS (international society of hair restoration surgery) üyeliğine sahiptir. Aktif olarak süren çalışmalarını takip etmek için (https://www.yunusgural.com/) websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dr.Yunus Güral Medikal Estetik De Hangi Saç Ekimi Yöntemleri Var?

İstanbul Şişli’de faaliyet gösteren Dr. Yunus Güral hem saç ekimi uygulamaları olarak Fue ve Micro Fue tekniğinde, hem de Dhi tekniğinde ve PRP tedavi yöntemiyle hizmet sunmaktadır.

Saç nakline ek olarak,

 • Aquafilling (Göğüs büyütme)
 • Botoks
 • (Akıllı) Dolgu
 • Akne tedavisi
 • Ameliyatsız göz kapağı estetiği
 • Enjeksiyon Lipoliz
 • Gençlik aşısı
 • Göğüs büyütme ameliyatı
 • Hydrafacial Cilt bakımı
 • İple yüz germe ve ip askı
 • Koltuk altı terleme tedavisi
 • Leke tedavisi
 • Mezoterapi
 • Striot çatlak tedavisi

gibi medikal estetik uygulamalar içinde Dr. Yunus Güral’ı tercih edebilirsiniz.

FUE Saç Ekimi Nedir?

Fue yöntemi günümüzde hem hastalar hem de hekimler tarafından tercih edilen en yaygın yöntemdir. Bunun temelinde Fue tekniğinin operasyon sırası ve sonrası hastaya konfor sunuyor olması yatmaktadır.

Donör bölgeden saç ekilecek bölgeye lokal anestezi kapsamında mikro motor uçlarla önce greft alımı ardından da açılacak kanallara saç ekimi yapılır. Hastanın konforu aslında bu greft alımı esnasında sağlanmaktadır, zira mikro motor, silindirik bir tarz ile kesi yapmakta ve mikro pen set ile narin bir biçimde kılın çıkış noktasına uygun olarak alım yapmaktadır.

Bütün bunlar saç ekim bölgesinde kesi ve dikiş olmamasını beraberinde getirmektedir. Bu da operasyon sonrası acı ağrı ya da dokuda his kaybı olmaması demektir. Yine saç kaybı daha geniş alanda olan hastalar birer gün arayla seans alabilirler, beklemeye gerek kalmamaktadır. Bir seansta ortalama 7000-8000 greft alımına kadar çıkılabilir. Hem kadın hem de erkekler üzerinde 25-65 yaş arasında kronik rahatsızlık olmadığı sürece uygulanabilir.

Micro FUE Saç Ekimi Nedir?

Micro FUE Saç Ekimi tekniği daha ileri saç ekim yöntemlerden biri olarak daha hassas bir uygulamadır ve bu sebeple uygulayan hekimin bu konuda daha çok tecrübesinin olmasını gerektirir.

İşlemin uygulanış sırası Fue tekniğine benzerlik gösterse de, klasik FUE tekniğinde greftler 1-1.2 mm çaplı daha kalın uçlar ile alınırken, Mikro Fue tekniğinde saç kökleri mikro motor ve 0.6-0.8 mm çaplı mikro uçlar ile tek tek alınırlar.

Mikro Fue de çok ince uçlar ile işlem yapıldığı için göz mikroskobu kullanılması gereği doğar. Saç yoğunluğuna göre tek seansta 2500-3500 greft alımı gerçekleşebilir. En az deformasyonun olduğu teknik olarak da bilinen Mikro Fue kronik rahatsızlık olmadıkça 25-65 yaş arası erkek ve kadınlarda uygulanabilir.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI (Doğrudan Saç Ekimi) tekniği ile diğer tekniklerden farklı olarak daha sıkı saç ekimi yapılabilmektedir. Kanal açılımı olmadan yapılabilmesi de DHI yi yine diğer tekniklerden ayırmaktadır, saç kökleri özel choi implanter kalem ile doğrudan ekilmektedir. DHI sağladığı tüm bu konfor ve kolaylıkların yanında uygulama olarak daha uzun sürmektedir. Ancak kesi ve kanal açılımı olmadığı için iyileşme süresi olarak en kısa yöntem de yine Dhi nin kendisidir.

Standart FUE tekniği ile saç ekimi işleminde greftler bir arada toplanıp nemli tutulur ve kanal açılımı ardından yerleştirilir, halbuki DHI tek uygulamada alım ve ekimi gerçekleştirir. DHI de kullanılan choi implanter kalem çok ince olduğu için, saçın doğal çıkış yapısına uygun biçimde yuvarlak doğal kanallar oluşturarak saç ekimini sağlar. DHI de daha sık aralıklarla greftlerin yerleşimi de mümkündür.

Çok ince bir kalem (choi implanter) aracılığı ile saçın doğal çıkış açısına uygun bir şekilde tek tek yuvarlak doğal kanallar oluşturarak saç ekimi işlemi yapılır. Özel iğneler sayesinde daha sık aralıklarla greftler ardı ardına istenilen sıklıkta yerleştirilebilir. Örnek vermemiz gerekirse, klasik FUE Saç Ekimi Yönteminde, 1 cm2 ye 30 saç teli yerleştirebiliyorsa, DHI Saç Ekimi Yönteminde, bu rakam aralığı 75-100 saç teline kadar çıkar.

PRP Uygulaması Nedir?

PRP yöntemi (platelet rich plazma) platelet (trombosit) yönünden zenginleştirilmiş plazma tekniği , kişinin kendi kanından olan özel setlerle santifürüj cihazı ile ayrıştırılmış zengin plazma kısmının tekrar kişiye uygulanmasını sağlar. Tıbbın bir çok alanında kullanıldığı gibi, saç dökülmesi alanında da geniş ölçüde kendine yer bulmaktadır. PRP yöntemindeki amaç saç derisinin yenilenmesi ve alerjik reaksiyona sebep olmadan ekimi sağlamasıdır. Saç naklinde %10 luk kayıp yaşanabiliyorken, PRP uygulamasında bu oran % 1 e düşer. Sonuçları uzun süreli olan bu uygulama, canlandırıcı ve gençleştirici etki gösterir. Bu sayede daha parlak ve sağlıklı saçlar oluşmasında yardımcı olur.

Dr. Yunus Güral

Dr.Yunus Güral Medikal Estetik Saç Ekimi Fiyatı Nedir?

Güncel ve modern teknolojiyi takip eden Dr. Yunus Güral, Fue saç ekimi için 8000 TL-10000TL, Micro Fue için 12000TL-15000TL, Dhi tekniği için 15000TL-20000TL, PRP uygulaması içinse 6000TL-7000TL olarak bir fiyat aralığı sunmaktadır.

Dr.Yunus Güral Medikal Estetik Hakkındaki Yorumlar Nelerdir?

Saç ekimi ve medikal estetiği aynı çatı altında sunan Dr. Yunus Güral için hem Türk hem de sağlık turizminde gelen yabancı uyruklu hastalar olumlu yorumlarda bulunmuşlardır. Saç ekimi ile ilgili forum ve platformlarda ve de internet sitelerinde çalışma esnası ve sonrası hem Dr. Yunus Güral’ın hem de ekibinin itinalı çalışmaları takdir görmüştür. Estetik uygulamalarda mükemmeli arzulayan hastalara için ek operasyonlar yapmasıyla, Dr. Yunus Güral hasta memnuniyetini her daim en üst seviyede tutmayı hedeflemektedir.

Dr.Yunus Güral Medikal Estetik Nerede?

Dr. Yunus Güral saç ekimi ve medikal estetik çalışmalarını  (Esentepe Mah. Büyükdere Cad. 34394 Şişli / İstanbul) adresinde sürdürmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.