Sağlık Bakanlığı, Atama Bekleyen Gençlerin Sağlığını Bozacak

13.05.2019
A+
A-

Sağlık Bakanlığı’nın personel alımı için aylardır haber bekleyen gençler, ‘Psikolojimiz bozuldu, Sn. Bakan bizim sağlığımızı bozacak’ şeklinde tepki göstermeye başladı. Aylardır atama konusunda bir türlü net bir açıklama alamayan, ilan konusunda sürekli ‘Bugün-yarın’ şeklinde oyalandıklarını düşünen gençler, artık net bir açıklamadan ziyade ‘İLAN’ bekliyor.

Sağlık Bakanlığı, Atama Bekleyen Gençlerin Sağlığını Bozacak

Sağlık Bakanlığı‘nın personel alımı için aylardır haber bekleyen gençler, ‘Psikolojimiz bozuldu, Sn. Bakan bizim sağlığımızı bozacak’ şeklinde tepki göstermeye başladı. Aylardır atama konusunda bir türlü net bir açıklama alamayan, ilan konusunda sürekli ‘Bugün-yarın’ şeklinde oyalandıklarını düşünen gençler, artık net bir açıklamadan ziyade ‘İLAN’ bekliyor.

Sağlık Bakanlığı , MEB ve İçişleri Bakanlığı’nın 2019 yılı içerisinde en çok personel alımı yapılacak bakanlıklar olduğu biliniyordu. MEB kontenjanın azlığına yönelik eleştirilere rağmen ilanlara çıkarken, İçişleri Bakanlığı ise polis , bekçi alımı, jandarma personel alımlarıyla adayların beklentilerine bir nebze de olsa yanıt vermiş durumda. Şehir hastaneleri, ilaç fiyatları, ‘sağlıklı yaşam için koşun’ şeklinde çıkışlar yaparak , yüzbinlerce genci adeta görmezden gelen Sağlık Bakanlığı ise hala ilan yayımlamış değil.

Üniversite mezunu gençler, işsizlik yüzünden aileleriyle , çevresindeki kişilerle tartışma yaşamaya başladı. Öyle ki Sağlık Bakanlığı’ndan atama bekleyen adayların sosyal medya gruplarında sürekli bir umutsuzluk hali gözlemlenmeye başladı.

Umarız Sağlık Bakanlığı bu gençlerin ‘Psikolojisine‘ değer verir ve ilana çıkarak onların yüzünü güldürür.

ETİKETLER:
Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Abraham dedi ki:

    Bozuldu bile , mülakat saçmalığı yüzünden.