Sakal Kıllarından Saç Ekimi yapılır mı?

14.12.2021
A+
A-
Sakal Kıllarından Saç Ekimi yapılır mı?

Sakal Kıllarından Saç Ekimi işlemleri yapılırken çok farklı bölgelerden destek alınarak yani donör bölge seçilerek bu işlemler yapılabiliyor. Bazı yöntemlerde buna gerek kalmasa bile çoğu yöntem için günümüzde hala donör bölge gerekli oluyor. Belirli bir bölgeden alınan kıl kökleri, saç ekilecek bölgeye yerleştirilerek işlem tamamlanıyor ve sonuç almak için beklenmeye başlıyor.
Sakal Kıllarından Saç Ekimi işlemi de bu bağlamda düşünülebilir. Gerçekten de böyle bir şey mümkün ve birçok kişiye de uygulanıyor, verimli ve başarı oranı da son derece yüksek.

Sakal Kıllarından Saç Ekimi

Saç Ekim Merkezleri bu konu da donör bölge seçimi yaparken oldukça hassas davranıyorlar. Çünkü en iyi verimin alınması için doğru bölgeyi seçmek şart. Bu durumun ekstra farklı nedenleri de olduğunu söyleyebiliriz, bu nedenler şu şekilde açıklanabilir;

  • İyi bir operasyon sonucu için en doğru bölgeyi donör bölge olarak seçmek gerekir.
  • Sakal Kıllarından Saç Ekimi yapılabilir ya da baş bölgesinden kıl kökleri alınabilir.
  • Söz konusu kıl kökleri doğru bir yöntemle yerleştirilmelidir. Saç Ekim Yöntemleri ile ilgili daha detaylı bir bilgi alabilmek için konuya ilişkin insanların tecrübelerini okuyabilirsiniz ve üzerine düşünebilirsiniz.

İşte tüm bu nedenlerden dolayı söz konusu durumlar ortaya çıkıyor. Tabi dikkat edilmesi gereken tek nokta bu değil. Saç Ekim Merkezleri ile ilgili detaylı bilgi alabileceğiniz makaleyi okuduktan sonra söz konusu merkezleri ziyaret edip daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 

Saç Ekiminde Donör Bölge Nedir?

Saç ekim işlemlerinde kıl köklerinin bazı bölgelerden alınması gerekir. Bu bölgelere donör bölge adı verilir. Sakal Kıllarından Saç Ekimi ya da Ense Kıllarından Saç Ekimi işlemi yapılabilir ancak yeterli miktarda kıl kökü gerekir ve bunun için hangi bölge daha uygunsa o bölge donör olarak tercih edilir.

 

Hangi Bölge Donör Olmaya Daha Uygundur?

Aslında bu konu ile ilgili net bir cevap vermek olanaksız, hangi bölgeniz saç ekiminize daha fazla yardımcı olacak ise o bölge donör olarak seçilir. Bu tamamen doktorunuzun size dair analizi ile ilgili ortaya çıkacaktır. Önceden bu konuda bilgi sahibi olmak mümkün değildir.

Sakal Kıllarından Saç Ekimi makalemizin sonuna geldik, Dilerseniz https://www.estemagazin.com/ sitemiz üzerinden güncel saç makalelerini okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.