Skylar Hair Center, Saç Ekiminde Dev Kampanya

Skylar Hair Center, Saç Ekiminde Dev Kampanya

Skylar Hair Center, İstanbul Nişantaşı’nda bulunmaktadır. 7 Yıllık Sektör Tecrübesiyle ve Uzman ekibiyle hizmet vermektedir. Saç Ekimi Fiyatları Türkiye’de herkesin bütçesine uymayabilmektedir bu nedenle Skylar Hair Center, 31 Aralık 2021 tarihine kadar geçerli dev kampanya oluşturdu. Saç ekiminde maksimum greft ve taksitli ödeme seçeneği ile herkesin saçı olacak.

Skylar Hair Center Hakkında

Skylar Hair Center, saç ekimi konusunda uzmanlaşmış, deneyimli ve uluslararası sertifikalı hekimlerin ve ekiplerin bulunduğu bir markadır.

Skylar Hair Center ekibi saç ekimi konusunda eğitimini uluslararası standartlarda tamamlamış ve sertifikalı sağlık personellerinden oluşmaktadır.

ISO 9001 Akreditasyonlarına sahip Skylar Hair Center, İstanbul Nişantaşı’nda hizmet vermektedir. Amerika, İngiltere ve Azerbaycan’da hasta görüşme ve konsültasyon işlemleri yapmaktadır.

Skylar Hair Center Saç Ekimi Fiyatları

Kredi Kartı ile ödeme, Elden Taksitli Ödeme Seçenekleri ile herkes saç ektirebilecek.
31 Aralık 2021 tarihine kadar geçerli fiyatlar şu şekilde.
Maksimum Greft Safir Fue Saç Ekimi : 7.000 TL
Maksimum Greft DHI Saç Ekimi         : 9.000 TL
Maksimum Greft Sakal Bıyık Ekimi    : 4.500 TL
PRP Saç Tedavisi Seans Ücreti : 500 TL
Paket içeriklerine : https://www.skylar.com.tr/sac-ekimi-paketleri/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Skylar Hair Center İletişim Bilgileri

Skylar Hair Center ile iletişime geçmek için info@skylar.com.tr adresine mail atabilir veya +90 552 883 17 55 numaralı telefondan arayabilir, whatsapptan 7/24 yazabilirsiniz.

Skylar Hair Center Destek Hattı, WhatsApp ● Telegram ● Viber kullanmaktadır.

WhatsApp ile İletişime Geçmek İçin Tıklayın

FUE Saç Ekimi Nedir?

Ülkemizde de çokça gerçekleşen bu işlemden en çok tercih edileni ise FUE tekniği olmaktadır. Bu teknik sayesinde belirgin ve yoğun olan saç bölgesinden alınan saçlar daha az bölüme önce kesimi yapılıp boyutu 1 mm civarına geldikten sonra alınan her bir saç minik motorlu ve özel uçlu aletlerle yerleştirilmektedir. Bu işlem bölgenin yoğunluğuna göre süresi değişmektedir. Saça ek olarak sakal, bıyık gibi bölgelere de aynı işlemin gerçekleştirildiği bilinmelidir.

FUE Tekniğinin Özellikleri

Genelde ense bölümünden alınan saç tellerinden kesilme ve dikişe gerek kalmamaktadır. Ancak işlem yapılacak bölgede milimetre düzeyinde kesikler oluşacak olsa da sadece 1-2 günde iyileşmektedir ve iz kalmamaktadır.

Alınacak saç oranına göre santimetre kare alanına 50 ila 60 saç teli ekilebilmektedir. Tercih edilmesindeki bir başka sebep ise ağrı hissinin çok az olması ve kolayca iyileşmesi etki etmektedir.

FUE Tekniği Hakkında Daha Fazla Bilgi

Saç ekimi ve sağlık hizmeti işlemlerinde en çok tercih edilen ve önerilen fue tekniği tedaviyi alacak hastalar için güvenli bir uygulamadır. Fue tekniği; hastaya saç köklerinin tek tek alınarak cerrahi kesi olmadan ekilmesi işlemidir. Skylar Hair Center bu hizmeti en iyi şekilde vererek hasta memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Hastaların bu yöntemi çok tercih etmesinin nedeni acı düzeyinin minimum tutulması ve daha fazla avantajlı olmasıdır. Fue tekniğini diğer yöntemlerden farklı kılan, saç köklerinin alınma şekli ve işlemde kullanılan mikromotor cihazıdır.

Fue tekniğinde bıçak kullanılmaz ve dikiş gerektirmeyen cerrahi bir işlemdir. Skylar Hair Center tedaviyi alacak olan hastaların beklentilerini dikkat alarak seans ekim aralığını belirler. Seanslarda diğer yöntemlerdeki gibi beklemek yoktur ve saç kökleri tek tek alınarak hemen ekim işlemine başlanabilir. Hastanın ekim yapılacak bölgesinde bir kesik ya da yara izi oluşmaz. Hastalar için cinsiyet ayırt edilmeden bayanlarda ve erkeklerde güvenle uygulanmaktadır. Skylar Hair Center en iyi hizmeti ve konforu hastalarına güvenle sunuyor.

DHI Saç Ekimi Nedir?

Direkt Saç İmplantasyonu, bir çeşit FUE saç nakli yöntemidir ve temel fark, saçın implante edilme şeklidir. Bir FUE saç ekimi sırasında, saç nakli uzmanı saç derisinin tamamını keser ve foliküler üniteleri bu kesilere yerleştirir. Bununla birlikte, DHI saç ekimi tekniği, herhangi bir kesiye gerek kalmadan kafa derisine birer birer saç teli yerleştirmek için patentli bir aletin kullanılmasını gerektirir.

Bu Tekniğin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir?

DHI saç nakli işlemi, herhangi bir kesi gerektirmez; bu ifade bir yara izine neden olmaması anlamına gelir. Direkt Saç İmplantasyonu, komplikasyon riski düşük, saçın dökülmeme oranının çok yüksek olduğu (yüzde 90’ın üstünde) ve de güvenli bir prosedürdür.

DHI yöntemimiz halihazırda mevcut olan diğer saç nakli yöntemlerinden daha üstündür. Ayrıca, işlemin fiyatlarının pahalılığı ve ekim sürecinin uzun olması olumsuz yönü olarak sayılabilir. Fakat sonuçlar görüldüğünde bu etkenlerin önemi kalmamaktadır.

Herkes DHI Yöntemini Tercih Edebilir mi?

DHI, saç dökülmesine yönelik tıbbi tedavilere olumlu tepki vermeyen erkekler için tek seçenek olabilir. DHI, yanık veya yaralanma gibi travmalar nedeniyle saçlarını kaybetmiş kişilere de yardımcı olabilir. Bununla birlikte, tamamen kel olan insanlar bir DHI saç nakli işlem için ideal aday olarak görülmez. Skylar Hair Center olarak DHI operasyonu ve diğer tüm hizmetlerimizde daima kalite ve güven önceliğimiz olmaktadır. Müşterilerimiz için saç konusunda her detaya titizlikle önem verilmektedir.

Sakal Bıyık Ekimi Nedir?

Günümüzde erkeklerde sakal veya bıyık çıkmaması ile ilgili bazı sorunlar olabilmektedir. Bu gibi durumlar bazı ortamlarda erkekleri zor durumlarda bırakmaktadır. Bu sorunu çözmek için ülkemizde ve dünyada son zamanlarda bazı teknikler gelişmiştir.

Sakal Ve Bıyık Ekimi Nedir?

Erkeklere bıyık ekimi yapılırken, bazı bölgelerden alınan kıl kökleri ile Fue yöntemi denilen bir metot ile önceden belirlenen yerlere bıyık ekimi yapılmaktadır. Sakal ekimi yapılırken ise sakal fazla olan yerler yani boyun ve elmacık kemiği üzerinden alınan kökler ile sakal ekimi gerçekleştirilir. Hastanelerde uzmanlar tarafından yapılan bu işlemler ile sakal veya bıyık doğal bir şekilde görülebilmektedir.

Günümüzde uzmanlar tarafından yapılan bu işlemlerde hastanın yapısına bağlı olarak, hastalardan genel olarak 1000 veya 3000 kök arasında numune alınarak bu işlemler yapılmaktadır. Sakal ve bıyık ekimi işlemleri yapıldıktan sonra ekim işlemlerinin yapıldığı alanlar temiz bir su ile temizlenir. Bu ekim işlemlerinden sonra yaklaşık 2 veya 3 günlük sakal görünümünde kıllar çıkmaktadır. Yaklaşık 1 hafta gibi bir süre sonra ise ekim işlemi yapılan yüz eski haline dönmektedir.

Sakal ve Bıyık Ekimi Fiyatları

Sakal ve Bıyık Ekimi Fiyatları ekilecek kıl kökü sayısına, yapılacak ekim sayısına, yapılacak ek uygulamalara göre değişebilmektedir. Skylar Hair Center, Uzman Ekibi ile %100 Performans Odaklı olarak sakal ve bıyık ekimi yapmaktadır.

Saç Ekimi Operasyonu Aşamaları Nedir?

Operasyon süreci ilk muayene ile başlar. Saç analizi yapıldıktan sonra ön saç çizgisi ayna karşısında belirlenir. Hasta ile istişare edilir. Saçlanması istenen bölgenin donör yeterliliğine göre planlaması yapılır. Tüm bilgiler hasta ile paylaşılır.

1. Aşama: Hasta operasyon için hazırlanır. Kan testleri yapılır. Operasyon takibinde kullanılmak üzere fotoğraflar çekilir. Saçlar tekniğe uygun olarak tıraş edilir.

2. Aşama: Bu aşama saç köklerinin mikro motor kullanılarak micro punchlarla alınması işlemidir. Bağımsız olan saç kökleri 1’li, 2’li, 3’lü olarak ayrıştırılarak sayılır ve -4 ile +10 derecelik ortamda özel medikal solüsyonlar içerisinde muhafaza edilir.

3. Aşama: Saçların nakil edileceği bölgeye en uygun teknikle kanalların açılması işlemidir. Ön saç çizgisine açılacak ince kanallar cilde dar açı yapacak biçimde ve öne doğru yön verilerek açılmalıdır. Geriye gidildikçe kanal açıları arttırılmalıdır. Açılacak kanalların genişliği ve derinliği, greftlerin kalınlığı ve boyuna göre ayarlanmalıdır. Vertex dediğimiz (tepe) bölgesinde saçların dönüş yerine uygun açı, yön ve derinlikle açılarak, doğal bir görünüm oluşturulmalıdır. Saçların sıklığı, yönü, hacmi kanalların açılması aşamasında belirlenir. Bu sebeple doğru teknik ve tecrübe çok önemlidir.

4. Aşama: FUE tekniği ile alınan saç köklerinin açılan kanallar içine nakledilmesi işlemidir. Saç kökleri içeride kalacak şekilde doğru yerleşim yapılmalıdır. Nakil esnasında saç kökleri travmatize edilmemelidir. Saç köklerinin sağlıklı taşınması, sonucun verimliliği açısından çok önemlidir. Saç kökleri kanal yönlerine göre yerleştirilmelidir.

Saç Ekimi Sonrası Süreç

Operasyon 5-7 saat sürmektedir.

Aynı gün hastaneden taburcu edilirsiniz.

Pansuman veya bandaj uygulaması yapılmaz.

Dokunma, kaşıma, sürtme yapılmamalı; nakil bölgesi korunmalıdır.

Doktorunuzun verdiği ilaçları dikkatle kullanmalısınız.

1 hafta alkol alınmamalı ve minimum sigara tüketimi yapılmalıdır.

Yüz bölgesinde şişlik ve morluk OLUŞMAZ.

Sonrasında AĞRI ve ACI OLMAZ.

İlk 3 gün yatış pozisyonu 45 derecelik açı ile sağa sola dönmeden, sırt üstü olacak şekilde boyun desteği kullanılarak ve temastan korunarak olmalıdır.

1 gün sonra seyahat edilebilir.

Sosyal ve iş hayatına dönülebilir.

3. gün yıkama eğitimi alırsınız.

3. günden sonra 10 güne kadar hafif sağa veya sola dönerek yatılabilir.

10. günden itibaren serbest yatışa geçilebilir.

15 gün süre ile bu kurallara dikkat edilerek saç yıkaması yapılır.

12. ila 15. günde kabuklarınızın tamamını dökmüş olursunuz.

1 ay deniz ve aletli fitness yasaktır.

2 ay süre ile makine ve ustura ile saç tıraşı yasaktır. Saç kısaltılması istenirse, makas kullanılarak yapılabilir.

2 ay hamam, sauna, buhar, havuz, solarium yasaktır.

2. Hafta: Kabuklarınızın tamamını dökmüş olursunuz. Nakil saçların bir kısmı kabuklarınızla, bir kısmı sonrasında dökülür.

1 – 3. Ay: Nakil saçlarınızın hemen hemen tamamını dökmüş olursunuz.

3. Ay: Nakil saçlarınızın saç uzatma evresine geçtiği zaman aralığıdır.

5 – 6. Ay: Nakil saçlarınızın ortalama %60’ının uzadığını gözlemlenir.

8 – 9. Ay: Nakil saçlarınız %80-90’lık uzama sürecini tamamlamış, belli bir yoğunluğa ve hacime erişmiş olur.

12. Ay: Saç tellerinin ve yönlerinin doğallığına en yakın ulaştığı uzama sürecinin tamamlandığı zamandır.

 

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.