Vajina Beyazlatma İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

02.02.2021
A+
A-
Vajina Beyazlatma İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Son dönemin en çok tercih edilen genital estetik işlemlerinden biri de vajina beyazlatma oluyor. Vajina bölgesinde meydana gelen cilt kararmasını ortadan kaldıran bu işlemle ilgili merak edilen tüm soruları ve yanıtlarını aktarıyoruz. 

Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Bu işlem ameliyat değildir ve dolayısıyla vajina beyazlatma işleminin cerrahi bir müdahale gibi değerlendirilmemesi gerekir. Lazer teknolojisinden faydalanılarak gerçekleştirilen bu işlem hastaya herhangi bir acı ya da ağrı vermiyor. Bazı hastalarda tek bir seans uygulama yeterli olurken bazı hastalarda birkaç seans uygulama yapılmasına ihtiyaç olabiliyor. İşlem öncesi muayenede seans sayısı da belirleniyor. 

Genital Bölge Neden Kararır?

Genital bölgede meydana gelen kararmanın en yaygın nedeni hormonlardır. Özellikle östrojen hormonunun bu noktada etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bazı doğum kontrol haplarının da cilt kararmasında etkili olduğu söylenebilir. Güneş ışınları tüm vücutta olduğu gibi genital bölgede de kararmaya neden olabiliyor. Kadınlarda yaşın ilerlemesi de nedenler listesinde bulunuyor. Sıklıkla mantar enfeksiyonu geçirmiş olmak gibi nedenlerden de söz edebiliriz. Çok dar iç çamaşırları kullanmak ya da cildin oksijenle temasını kesen kumaşlardan hazırlanan kıyafetlerin de genital bölgede kararma nedenleri arasında bulunduğunu söyleyebiliriz. 

Genital Bölge Beyazlatma Neden Yapılır?

Kadınlar için genital bölgede meydana gelen kararma özgüven sorunlarına neden olabiliyor. Bu durumun kimi zaman cinsel yaşam konforunu da etkilediğini söyleyebiliriz. Özellikle özgüvenle ilgili sorun yaratması, cinsel isteksizlik gibi sorunlara da yol açabiliyor. Bu nedenle genital bölge beyazlatma işleminin yapılmasına ihtiyaç doğuyor. 

Detaylı bilgi için:
Vajina beyazlatma 

Vajina Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Vajina beyazlatmada krem kullanımı gibi yöntemler de bulunuyor. Ancak en etkili ve en kalıcı sonucun lazer yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. 

Vajina Beyazlatma Fiyatları Ne Kadar?

Fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Hangi lazer cihazının kullanıldığı, doktorun deneyimi ya da kaç seans işlem yapılacağı gibi unsurlar fiyatlar üzerinde de belirleyici oluyor. Ancak genellikle makul bir bütçenin bu işlem için yeterli olduğu söylenebilir. Elbette Bursa kadın hastalıkları alanında ve genital estetik alanında rahatlıkla sağlık hizmeti alınabilecek kentlerden biridir. Bursa’da düşük bir bütçeyle bu işlemden faydalanılabilir. 

Bursa Vajina Beyazlatma Uygulayan Doktorlar

Kadınlar Bursa kadın hastalıkları alanında bir araştırma yaptıklarında genellikle Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Barış Korkmaz ismiyle karşılaşıyor. Vajina beyazlatma gibi genital estetik alanında deneyimli olması, randevu almanın kolay olması ve rahatlıkla iletişime geçilebilmesi Dr. Barış Korkmaz isminin bu kentte daha fazla tercih edilmesinin nedenlerinden biridir. Bursa’da da kadınlar rahatlıkla bu işlemden faydalanabilir. 

Daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz:
https://bursakadinhastaliklari.com/

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.