Yanlış Saç Ekimi Nasıl Düzeltilir?

28.10.2021
A+
A-
Yanlış Saç Ekimi Nasıl Düzeltilir?

Yanlış Saç Ekimi Nasıl Düzeltilir? Saçları yoğun bir şekilde dökülmesi neticesinde ortaya çıkan kellik problemi birçok kişinin ciddi sorunları arasında yer alır. Saç ekimi işlemi yaptırırken mutlaka dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor. Bunlardan ilki profesyonel bir merkez seçmektir.Saç ekimi düşünüldüğünden çok daha ciddi bir iştir. Hem hijyenik bir merkez seçmek hem de işinde profesyonel olan saç ekim uzmanlarından yardım almak büyük bir önem taşır. Saç ekimi işlemlerinde her zaman profesyonellik ön planda olsa da bazen yanlış işlemler yapılabilmektedir.

Yanlış saç ekimi nasıl düzeltilir ya da düzeltilebilir mi gibi sorular da büyük bir merak uyandırır. Bu saç ekimi işlemlerinde dikkat etmeniz gereken konu seçtiğiniz doktorun daha önce profesyonel olarak bu hizmeti vermiş olmasıdır. Çünkü yanlış saç ekimlerinden en büyük sorun uygulamayı yapan kişilerin ve merkezlerin yeteri kadar profesyonel olmamasıdır.

Kötü Saç Ekimi Hataları Düzeltilebilir mi?

Kötü Saç Ekimi Hataları Düzeltilebilir mi? Saç ekimi yaptıran kişilerin en büyük problemi istedikleri görünümü elde edememeleridir. Genelde ya farklı bir tarafa uzayan saçlar ortaya çıkar ya da istenilen sıklıkta saç ekimi yapılmayabilir. Böyle durumlarda da sorunun giderilmesi büyük bir önem taşır. Kötü saç ekimine neden olan durumlar ise şu şekildedir:

  • Uygunsuz vaatlerde bulunmak

  • Greft alımında hata yapmak

  • Ekim sırasında hata yapmak

  • Ekim sonrasında kişilerin düzgün bir şekilde ekim bölgesini korumaması

  • Saç ekimine uygun olmayan kişilere saç ekimi yapılması

Gibi durumlar kötü saç ekimi problemini ortaya çıkarabilmektedir. Bu sorunun giderilebilmesi için de yine profesyonel saç ekim uzmanlarından yardım almanız gerekir.

Saç Ekiminde Yapılan Hataların Düzeltilmesi

Saç ekiminde yapılan hatalar uzmanlar tarafından düzeltilebilmektedir. Ancak her uygulamaya müdahale etmek sanıldığı kadar kolay bir durum değildir. Kötü saç ekimi uygulamaları arasında birçok farklı durum sayılabilir. Yanlış saç çizgisi tasarımı uygulamak, ekilen köklerin derinliğini ayarlayamamak, çok sık saç ekimi yapmak ya da seyrek ekim yapmak sayılabilir.

Böyle durumlarda alım bölgesinde düzeltmeler yapılabilir. Çoklu ya da hatalı açılarla ekilen köklerin çıkartılması bu süreçte önemli bir uygulamadır. Bunun yanında kamuflaj yöntemi kullanılabilir. Aynı zamanda kombine yöntem ya da yeniden sıklaştırma ekimi de yapılabilir.

Yanlış Saç Ekimi Nasıl Düzeltilir? Makalemizin sonuna geldik dilerseniz Saç Ekimi Sonrası Beslenmeye Dikkat makalemiz ile devam etmek isterseniz buraya bırakıyoruz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.