Yaptırılan En Popüler Estetik İşlemler

30.03.2021
A+
A-
Yaptırılan En Popüler Estetik İşlemler

Estetik İşlemler denilince Uluslararası olarak Türkiye ilk akla gelen ülkelerden biridir. Ülkemizde 2021 yılı ve geçtiğimiz yılları baz alarak estetik ameliyatların oldukça yükselişte olduklarını görebiliriz. Bu estetik işlemler hem erkek, hem de kadınların en çok ilgisini çeken operasyonlar arasında sayılır.

Estetik ameliyatlar günümüzde basit ve hızlı bir biçimde yapıldığından bunlara talepte artmıştır. Doğuştan gelen kusurlar estetik harici çözülemeyeceği için, kişiler bu estetik türlerine yönelmiş durumdadır. Ülkemizde ise estetik ameliyatını en çok tercih edenler kadınlar olarak bilinir. Erkekler ise bazı estetik türlerine kadınlardan daha çok ilgi göstermektedir. Bunların arasında kulak estetiği gibi estetik türlerini sayabiliriz. Bunun dışında estetik ameliyatın başlama zamanı ise erken yaşlara kadar inmiştir. Özellikle 18-20 yaş arasındaki grubun, estetiğe başvurma oranları eskiye nazaran artmış durumdadır. Bu ameliyat türleri ayrıca ileriki yaşlardaki kadınlar tarafından da oldukça sık başvurulan ameliyat türleridir.

Estetik operasyonlar gencinden yaşlısına herkesin başvurduğu operasyonlardır.  Bu estetik amaçlı operasyonlar ise şu şekilde listelenmektedir.

Saç Ekimi Operasyonu

Saç dökülmesi hem kadınlarda hem de erkeklerde mutsuzluk yaratan ve öz güven üzerinde olumsuz etkilere neden olabilen ciddi bir sorundur. Erken dönemlerde nedeni araştırılmaz ve gerekli önlemler alınmazsa saç kaybıyla sonuçlanabilir. Saç ekimi işlemi, dünya genelinde yaklaşık 20 yıldır saç kaybı yaşanmış bölgeleri yeniden saçlandırmak için uygulanan başarılı bir cerrahi yöntemidir.

Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri (2021 Güncel Liste) listemizi kontrol edebilirsiniz.

Kulak Estetiği

Doğuştan gelen bozuklukların çözülmesi adına kullanılan kulak estetiği, en popüler 5. Ameliyat arasında yer alıyor. Bu estetik ameliyat tarzıyla kepçe kulak ameliyatı gibi sorunlar çözülebiliyor. Ayrıca kulaklardaki orantısızlıklar, büyük kulaklar gibi sorunlarda bu ameliyat türüyle ortadan kalkabiliyor. Bu ameliyat türü ise daha çok erkekler tarafından tercih ediliyor.

Karın Germe Ameliyatı

Bu ameliyat türlerinden sonra ise karın germe ameliyatı, en çok tercih edilen türler arasında geliyor. Özellikle kadınların doğum sonrası derdine deva olan bu estetik şekli, son yıllarda daha çok yapılmaya başlanmıştır. Kilo sonrası yağların alınması işlemi bu şekilde yapılırken, kadınlar birkaç beden daha zayıf gözükebiliyorlar. İşte bu tarz ameliyatların basit yapılan bir işlem olması nedeniyle, kadınların son yıllardaki gözdesi oluyor.

Liposuction

Vücudun arzu edilen şekilde toparlanmasını sağlayan bu uygulamalar kadınlar tarafından en çok tercih edilen bir uygulamadır. Fazla kilolarından şikayetçi olan kadınlar, bu tekniği kullanarak iyi sonuçlar alabilirler. Liposuction Türkiye’de en çok tercih edilen 3. estetik ameliyat türü olarak biliniyor.

Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatları, burnun yapısının güzelleştirmek için yapılan estetik ameliyat türüdür. İstatistiklere göre Türkiye’de en çok yapılan estetik türü, burun estetiğidir. Bu estetik türünü ise öncelikle kadınlar, daha sonrada erkekler tercih ediyor. Burun yapısını küçültmek veya şekillendirmek için yapılan bu estetik türü, 2000’li yılların başından itibaren en çok tercih edilen estetik türüdür. Daha fazla bilgi için aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

Meme Estetiği

En popüler ikinci estetik türü ise kadın  memesi estetikleri oluyor. Göğüslerin küçültülmesi işlemi ise bu konuda en çok tercih edilen işlemdir. Genellikle göğüslerin toparlanması ve küçültülmesi işlemini kapsayan bu uygulama, daha çok ileriki yaşlarda kadınların tercihi arasında sayılıyor.

Göz Çevresi Estetiği

Popüler olan diğer uygulamalar arasında ise göz çevresi estetikleri geliyor. Genel olarak düşük göz kusurları gibi sorunlar, bu ameliyat türüyle çözülebiliyor. Ayrıca göz torbaları ve gevşemiş göz torbaları gibi bölümlerde bu estetik türüyle çözülebiliyor.

Kalça Şekillendirme Ameliyatı

Kalçalar için yapılan estetik türü ise, diğer popüler estetik türü arasında sayılır. Bu ameliyatın amacı ise, kalçalara yeni bir görüntü vererek, şekillendirilmelerini sağlamaktır. Ayrıca kalça kaldırılma işlemi de bu estetik türüyle yapılmaktadır.

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.