Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme Nasıl Engellenir?

30.10.2022
A+
A-
Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme Nasıl Engellenir?

Saç ekimi sonrası şok dökülme nasıl engellenir? Neden böyle bir durum meydana gelir? Ne zaman oluşur? Gibi sorular aslında saç ekimi yaptıran hastalar için hassasiyet ve panik içeren sorulardır. Uzman doktorlar tarafından büyük bir özenle şok dökülmeye dair bilgiler hastalara iletilir. Ancak hastaların çok daha fazlasını bilmek hakkıdır. Saç ekimi sonrasında şok dökülme eylemi kıl köklerinin bir anda beklenmedik şekilde dökülmeye başlamasıdır. Ortalama bir ay içerisinde meydana gelen bu etkime ve tepkime sonucunda tüm saçlar ne yazık ki dökülür. Ancak bu süreç korkulması gereken ya da paniğe kapılması gereken bir süreç değildir. Oldukça olağan durumlardan biri olarak kabul edilir ve normal bir iyileşme sürecinde şok dökülmenin meydana gelmesi beklenir. Bu durumda saç ekimi sonrası şok dökülme nasıl engellenir bilmek ve verilen talimatlara uymak gerekir.

Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme Neden Ötürü Meydana Gelir?

Saç ekimi sonrası şok dökülme nasıl engellenir? Neden ötürü meydana gelir? Saç ekimi ciddi ve profesyonellik gerektiren bir süreçtir. Bu süreç sonrasında yaklaşık bir ay içerisinde şok dökülme meydana gelir. Şok dökülme bazı hastalarda hiç meydana gelmezken bazılarında çok az bir kısımda meydana gelebilir. Şok dökülme;

  • Saç ekimi sonrası iyileşme sürecinin oldukça olağan bir parçasıdır.
  • Saç ya da kıl kökü nakli yapılan hastalarda şok dökülme meydana gelir.
  • Daha çok 2. Ve 4. Haftalarda meydana geldiği bilinir.
  • Geç başladığı zaman herhangi bir tedirginliğe kapılmamak gerekir.
  • Şok dökülmeyi önlemeye çalışmak yersiz bir harekettir.

Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekimi sonrası şok dökülme nasıl engellenir?  Bu durum olağan bir durum olduğundan engellemeye çalışmak doğru değildir ve iyileşme sürecini olumsuz etkiler. Saç ekimi sonrasında şok dökülme gerçekleştikten itibaren saçların çıkması 3-4 haftalık bir sürece tekabül eder. Şok dökülme adının aksine bir anda başlayıp bir anda biten bir süreç değildir. Sağlıklı bir iyileşme süreci için şok dökülmenin yaşanması gerekir. Şok dökülme tamamlandıktan sonra saç diplerine hafif düzeyde masaj yapmak iyi olacaktır, kan akışı hızlanacaktır.

Saç ekimi sonrası şok dökülme nasıl engellenir? adlı makalemizin sonuna geldik. Makalemizde en çok merak edilenleri sizler için yanıtladık. Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmına yazabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Saç ekimine dair daha fazla bilgiye ulaşmak ve en iyi saç ekim merkezlerini öğrenmek için Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini inceleyebilirsiniz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.