Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri (2021 Güncel Liste)

Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri sıralamasında 2021 yılının en iyi saç ekim merkezlerini sizler için araştırdık, bağımsız ve tarafsız olarak yaptığımız araştırmalarda Este Magazin olarak ülkemizdeki tüm saç ekim merkezlerini sizler için listeledik.

Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri (2021 Güncel Liste)

En iyi saç ekim merkezleri listesi sizler için yenilendi. Türkiye’deki saç ekim merkezleri en iyi hizmeti verebilmek için konfor seviyesini maksimum tutup isteyenler için konaklama ve VIP servis dahil paketler de sunabilmekte. Bu sayede İstanbul il sınırınları yaşayanlar hatta yurt dışında yaşayanlar için de güzel bir tatil ve değişiklik fırsatı oluyor. Hem iyi bir merkezde saç ekimi yaptırıp, genç bir görünüm elde ediliyor hemde düzenlenen bir çok turistik tura katılarak İstanbul Ankara İzmir’in tadını çıkarıyorsunuz. Saç ekimi yaptırmak isteyenler için 1 haftalık izin yeterli olmaktadır. 1 hafta sonunda normal yaşantınıza devam edebilmektesiniz.

En İyi Saç Ekim Merkezleri

Lütfen dikkat : Saç Ekimi operasyonlarında kliniğin hijyeni ve referansları önemlidir. Sağlığınız için karar vermeden önce mutlaka saç ekim merkezi ile görüşmenizi öneririz.

Kaliteli bir saç ekim merkezinde yapılan işlemler son derece başarılı sonuçlar vermekte. Türkiye’de en çok saç ekim merkezi İstanbul‘da bulunmakta. Daha sonra sıralamayı Ankara ve İzmir takip etmekte. Kalite bakımından Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri ise İstanbul ve Ankara’da bulunuyor. Bir çok Saç ekim merkezi ve uzmanı ise artık anlaşmalı olduğu hastanelerde uygun koşullarda saç ekimi işlemini gerçekleştirmekte.

Hermest Saç Ekim Merkezi İstanbul

17 Yıldır saç ekimi gerçekleştiren klinik, 2018 yılında die Welt tarafından “Avrupa’nın en iyi saç ekimini yapan saç ekim kliniği” ünvanına layık görüldü. Inovasyona çok önem Hermest Saç Ekim Merkezi, ayrıca DHI, Safir ve Perkutan tekniklerinden daha verimli olan ve sadece bu klinikte uygulanan Unique Slit ile FUE saç ekimi yapmaktadır. Dünya’nın en başarılı saç ekimlerini gerçekleştiren klinikte ekilen saçların %99’a kadar çıkan tutma oranı var yani ekilen saçlarda kayıp hiç olmuyor. Bu mükemmel başarı oranı sayesinde çok düşük greft sayılarında dahi doğal görünen sıkı saç ekimleri yapmaktadır.

Hermest Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: Altunizade, Nuhkuyusu Cd No: 191/2, 34662 Üsküdar/İstanbul
Telefon: +90 534 664 15 15


Asmed Hair Transplant – Dr. Koray Erdogan Saç Ekim Merkezi İstanbul

Dünyaca tanınmış bir saç ekim doktoru olan Koray Erdoğan saç ekimi konusunda en usta ellerden biri. Ne yazık ki maddi olarak bir sıkıntınız yoksa sadece kendisini tercih edebilirsiniz. Harika işler başarmıştır ve tüm dünyada saç ekimi konusunda tanınmış bir uzmandır. Fakat Dr. Koray Erdogan Saç Ekim Fiyatları Ortalama 20.000 TL ile 50.000 TL arasında değişmektedir. Bir çok ünlü sanatçı oyuncu ve iş adamının saç ekimini özellikle kendisi yapmıştır.

Asmed Hair Transplant – Dr. Koray Erdogan İletişim Bilgileri

Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi Atilla Ilhan Cd No:29 Ataşehir/ Istanbul
Telefon : 0 216 464 11 11


Nimclinic Saç Ekimi ve Estetik Merkezi İstanbul

Saç ekimi sonucunun mükemmel olmasında şüphesiz en önemli kriterler, iyi bir saç ekim ekibinin olmasıdır. İyi bir saç ekimi ekibi ile; doğal saç çizgisi, yoğun-sıkı ekim, doğru yöntem tespitidir. Bu sayede % 100 memnuniyet oranını yakalayan Nimclinic saç ekimi ve estetik merkezi mükemmel doğallıkta sonuçlar yakalamaktadır.

Saç ekimi sonuçlarında % 100 başarı sağlayan Nimclinic, güncel saç ekimi tekniklerini uygulamakta ve ayrıca uluslararası estetik-plastik cerrahi derneklerine katılım sağlamaktadır.

Çok ünlü medikal estetik doktoru, plastik cerrahi uzmanı, diş hekimi ve uzman saç ekimi ekibi ile hizmet veren Nimclinic; günde yalnızca 2 saç ekimi işlemi yaparak tamamen kişiye özgü planlama ve yüksek yoğunlukta saç ekimleri yapmaktadır. Özetle uzman bir kadroyu tek çatı altında toplayan özel bir kliniktir. Nimclinic Saç Ekimi fiyatları 6.000 TL – 11.000 TL arasında değişmektedir.

Nimclinic Saç Ekimi Merkezi İletişim Bilgileri;
Adres:
Ataşehir/İstanbul
Telefon: +90 546 747 10 10


Skylar Hair Center Saç Ekim Merkezi İstanbul

Skylar Hair Clinic, Estetik ve Saç Ekimi konusunda uzmanlaşmış, deneyimli, uluslararası sertifikalı hekimlerin ve kurumsal ekiplerin hizmet sunduğu %100 Performans Odaklı markadır. Uluslararası standartlarda profesyonel saç ekimi hizmeti sunmaktadır.

Skylar Hair Clinic ekibi saç ekimi konusunda eğitimini uluslararası standartlarda tamamlamış ve sertifikalı sağlık personellerinden oluşmaktadır.
ISO 9001 Akreditasyonlarına sahip Skylar Hair Clinic İstanbul Nişantaşı’nda hizmet vermektedir. Amerika, İngiltere ve Azerbaycan’da hasta görüşme ve konsültasyon işlemleri yapmaktadır.

Skylar Hair Center Saç Ekimi Merkezi İletişim Bilgileri;
Adres:
Şişli/İstanbul
Telefon: +90 552 883 17 55


Esteworld Saç ekim Merkezi İstanbul

2004 yılından beri saç ekimi konusunda hizmet vermekteler. İncelediğimizde saç ekimi yaptıran hastaların çok büyük bir çoğunluğu memnun ayrıldığı görülmekte. Estetik açıdan son derece güzel işler çıkarmaktadırlar. Üstelik İstanbul’da 3 farklı şube ile hizmet vermektedir. Esteworld Saç Ekim Fiyatları ise Ortalama 5.000 TL ile 50.000 TL arasında değişmektedir. Sadece saç ekimi değil üstelik bir çok estetik cerrahi işlemleri yapmaktadırlar. Kadrolarında 20 ‘den fazla doktor bulunmaktadır. Tüm saç ekim işlemlerini özellikle kendi merkezlerinde yapmaktadırlar. Ücretsiz olarak saç analizi yapmaktadırlar.

Esteworld Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri : 

Adres : Üsküdar / İstanbul
Telefon : 0 216 474 54 54


Transmed Saç Ekim Merkezi İstanbul

Saç ekiminde en son teknolojileri kullanan bir firmadır. Üstelik çok başarılı doktorları tek çatı altında birleştirmiştir. Öncelikle konuları estetik açıdan güzel duran sağlıklı bir saç ekimidir. Uzman Doktor Melike Külahçı tarafından çok başarılı saç ekim operasyonlarına imza atmışlardır. Ayrıca robotik saç ekimini de Türkiye’de ilk kullanan saç ekim merkezlerinden biridir. Transmed Saç Ekim Merkezi Fiyatları Ortalama 8.000 TL ile 16.000 TL arasında değişmektedir.

Transmed Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri 

Adres: Fulyalı sok. No:7 34330 Levent / İstanbul / Türkiye
Telefon : 0 212 281 13 00


Estetik International Saç Ekim Merkezi Bursa

Bursa ve çevresi için gidebileceğiniz en tecrübeli saç ekim uzmanlarının olduğu bir merkezdir. Sadece saç ekimi değil bir çok estetik operasyonu hizmeti vermektedir. Üstelik Estetik International Saç Ekim Merkezi Fiyatları Ortalama 7.000 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir.

Estetik International Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: Dikkaldırım Cad. No:25 Çekirge / BURSA
Telefon: 444 7707


Acıbadem Hastanesi Saç Ekimi

Acıbabadem hastanesi saç ekimi konusunda da son derece kaliteli ve iyi bir hizmet sunmakta. Fiyat olarak diğer merkezler daha pahalı olsa da çok estetik ve başarılı saç ekimi operasyonları yapmakta. Hatta en iyi saç ekim hastanesi diyebiliriz. Acıbabadem hastanesi saç ekimi fiyatı 6.000 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir. Saç ekim işlemlerini tamamen doktorlar tarafından yapılmaktadır. Neredeyse tüm Acbadem hastanelerinde saç ekim bölümü bulunmaktadır.

Acıbadem Hastanesi Saç Ekimi İletişim Bilgileri:

Telefon : 444 55 44

 


Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Saç ekimi, çeşitli nedenlerle saçlarını kaybetmiş hastalara uygulanan bir işlemdir. Ülkemizde saç ekim işlemi en fazla erkekler tarafından talep görmektedir. Saç ekimi yanık sonucu saçlarını kaybedenler, kemoterapi sonucu saçını kaybedenler, daha önce başarısız saç ekim operasyonu geçirmiş olanlar, kısmi olarak saç kayıpları yaşayan hastalara da başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Kısacası her yaştan hastaya saç ekimi uygulamaları rahatlıkla uygulanabilir.

Başarı oranını etkileyen faktörler içerisinde saç nakli için, saç kökü alınacak bölgenin kıl yapısı, ince ve kalın telli olması, nakil için yeterli miktarda kıl kökü bulunması başarı oranını etkileyen faktörlerdir. Saç ekimi ortalama 6 ile 8 saat arasında süren bir cerrahi operasyondur. Fakat çok nadir olsa da bazen hastada komplikasyonlar görülebilir. Saç ekimi mutlaka uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Hatta bu tür operasyonlara yardımcı hemşirelerin saç ekimi kursu alarak sertifikalandırılmış olmaları gerekir.

Saç ekim operasyonu küçük bir işlemmiş gibi düşünülse de mutlaka uzman eller tarafından yapılması gereken bir işlemdir, yanlış ellerde yapılan işlemler hasta için geri dönüşü olmayan estetik görüntüde bozukluğu hatta alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu sebeple uzman doktor ve saç ekim sertifikasına sahip hemşireler tercih edilmelidir.

En İyi Saç Ekim Merkezi Listesi

 1. Hermest Saç Ekim Merkezi
 2. Asmed Saç Ekim Merkezi
 3. Nimclinic Saç Ekimi ve Estetik
 4. Skylar Hair Center
 5. Esteworld Saç ekim Merkezi
 6. Transmed Saç Ekim Merkezi
 7. Estetik International
 8. Acıbadem Hastanesi

Listedeki merkezleri hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için yazımızı okuyunuz.

Saç Ekiminden Sonra Hasta Yeni Saçlarına Ne Zaman Kavuşur?

Saç ekimi işleminden sonra hasta günlük hayatına devam edebilir. Ameliyat sonrasında kafada kırmızı yara kabukları oluşur fakat günlük saç yıkama ile hasta bu sorundan kurtulabilir. İlk aylarda ekim yapılan saçlar dökülür fakat hastanın saçları saç ekiminden 5 ay sonra tekrar uzamaya başlar. Saç ekimi yapılan hastalarda sonuca ulaşmak 6 ile 12 ay arasında değişim göstermektedir.

 

Bu içerikler ilginizi çekebilir;


Yukarıdaki bilgiler özel olarak tüm forumlar ve saç ekimi yaptırmış kişilerin görüşlerinden derlenmiştir. Değişiklik ve firmalar hakkında bilgi için aşağıdaki yorum kısmına görüş öneri ve şikayetlerinizi yazabilirsiniz. Düzeltme ve Talepleriniz için : info@estemagazin.com adresine mail atabilirsiniz.

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 21 YORUM
 1. sezai yılmaz dedi ki:

  üçbinlira bütçem var nereyi önerirsiniz arkdaşlar

  1. Kaan dedi ki:

   3000 liraya saç ekimi mi olur arkadaşım git merdiven altında kestir kendini 😀

  2. Orhan dedi ki:

   Üç bin liraya ektirirsin ama ilaçlar için köşeye bin lira daha ayırman gerek üstad

 2. Hakan Demirci dedi ki:

  Merhaba pandemi sürecinde ekim yaptıran var mı ? fiyatlar ve kalite nasıl?

  1. Nazlı Gül dedi ki:

   bende merak ediyorum eşime yaptırcaz araştırıyoruz valla

   1. Hakan Demirci dedi ki:

    Merhaba yorumlara abone olmuşum sürekli bildirim geliyordu hazır gelmişken cevaplayayım dedim.

    Ben pandemi süresince araştırdım bazı yerler rezalet hepsiyle tek tek görüşmeye gittim bazıları ahiret soruları soruyor bazıları ise umrunda değil gel ekelim demekte. Her neyse 3700 greft ektirdim sabah 9 da başladılar akşam 7 gibiydi bitti hafif sersemletti ve 3 gün boyunca kafam uyuşuk dolaştım. şuan dökülmelerim başladı sürekli danışman ile iletişim halindeyim whatsapptan her gün fotoğraf istiyorlar zaten. tavsiyem gidin aklınıza yatan yerle yüz yüze görüşün ve yaptırın.

  2. arikan dedi ki:

   6500 liraya yaptırdım şişlide 4kişilk ekip yaptı bakalım göreceğiz sonuçları memnunum şuanlık ama öyle çok ileri düzey covid önlemi beklemeyin sadece maske bone ve ameliyat önlüğü giyiyorlar

   1. Hakan Demirci dedi ki:

    Aynen dostum öyle aman aman bir önlem yok ama çift maske takıyorlar ve ortam şahane temiz.

 3. HANDEGÜL dedi ki:

  SAÇ EKİMİ MERKEZLERİ NEYE GÖRE FİYAT BELİRLİYORKİ
  ARIYORUM ÇOĞU SAÇ EKİM MERKEZİTÜRKLERLE İLGİLENMİYOR BİLE
  ARAP OLSAK HEMEN YAKA PAÇA EKERLER TABİ

 4. Semih Demirkoparan dedi ki:

  ankaradayım ben de yaptırmayı düşünüyorum araştırdım ama adam akıllı merkezler hep istanbulda aldığım fiyatlar arasında fiyatlar çok dalgalı devletin bunada el atması gerek bence!!! bazılarının ise verdiği fiyatlar o kadar komik rakamlarki acaba saç mı ekecekler yoksa traş mı edecekler diye düşünüyorsun. Şimdi olay şöyle arkadaşlar bu saç ekimini yapan doktorlar var bunlar gerçekten işinin ehli insanlar oluyor fiyatları genelde 6bin liradan 10bin liraya kadar oynuyor. Neden bu kadar pahalı derseniz ise ulan adam saatlerce başınızda işlem yapıyor o yüzden bu parayı hakediyor.

  Ucuz olarak aldığım fiyatlar arasında ise hepsi hemşire veya bu doktorların yanına ekime giden ekipler fiyatlar ise korkutucu !! 2.500 liradan 5000 liraya kadar oynuyor fiyatlar ama güvenilirlik sıfır, hijyen sıfır, doktor yok, uzman yok. Allaha emanet saç ekimi yapıyorlar ve ismini vermeyeceğim ama çok çok büyük özel hastanelerde yapıyorlar bunu

  Şimdilik gözüme kestirdiğim 2 klinik var onlardan fiyat teklifi bekliyorum anlaştığımda youtube a video atıcam izlersiniz

  benden size tavsiye saç ektirecekseniz adam akıllı kliniğe gidin cebinizde 6-7 bin lira yoksa ektirmeyin kardeşim

 5. Özgün Kılıç dedi ki:

  Clinicexpert sürekli arıyor bir kez teklif aldım 2 günde bir arıyorlar tavsiye etmiyorum!

  1. mert34 dedi ki:

   kaç lira fiyat verdiler_?

  2. Ugur Ünal dedi ki:

   Arenamed ve yetkili Serkan Aydın’a yanasmayin sakın. Boktan ucuz merkezlerdende uzak durun. Saç ektireyim derken Ensenizdeki donör kisimdanda olursunuz. Iyi araştırın. Ben hata yaptım. Siz yapmayın. Ucuz etin Yahnisi yenmiyor.

   1. Gemlik dedi ki:

    slm serkan aydın kaç para istiyor sizin saçınız nasıl oldu?

  3. Mustafa atak dedi ki:

   Neye göre tavsiye etmiyorsun kardeşim anlamadım benim 3 arkadaşım burada ekim yaptırdı bende bu sene yaptıracağım adamlar süper ekim yaptılar adamların saçı şuan dört dörtlük yaptırmadıysan buraya ekim beleşten sallama yazık günahtır

   1. Özgün Kılıç dedi ki:

    araplara ekim yapacağım derken türklerede aynı muhameleyi yapıyorlar telefonda aradım fiyat sordum söylemekten acizler yok foto gönderin yok şunu yapın istemiyorum diyorsun yüz bin kez arıyorlar ayrıca googleda arattır bakalım clinicexpert şikayetlerini onlarda mı beleşe sallıyor?

 6. Şerif kaynar dedi ki:

  Berbat. işinizi adam gibi yapın. Ayıptır ayip.

 7. uğurlu dedi ki:

  istanbul içinde kredi kartına taksitle veya elden taksitle saç ekimi yapan firma var mı ?

  1. taşlıcalı dedi ki:

   Çoğu firma kredi kartına taksit yapıyor elden senetle yaptıranlara yanaşmayın pişman olursunuz aynı güzellik merkezi kafasında çalışan firmalar var seneti imzalatıyor sonra dayıyorlar aman diim

 8. Arzu dedi ki:

  Çok başarılı uygulamalar yapıyorsunuz beğeniyorum başarınızın devamını dilerim 👍✋🥰

 9. Şahin dedi ki:

  Mega Hair Trans tan uzak durun beni perişan ettiler. Madur edip insan içine çıkaracak hal bırakmadılar. En güzel yaptıkları iş müşteri gibi kendilerine olumlu yorum yapmaları inanmayın 4 bin kök ektirdim 3 yüz kök bile çıkmadı, paranızla rezil olmayın.