Saç Mezoterapisi – Medikal Estetik Hekimi Dr. Murat Konakçı Anlatıyor!

23.06.2021
A+
A-

Saç dökülmesi kadın erkek fark etmeksizin herkesi etkileyen en büyük dermatolojik sorunlardan biridir. Günümüzde saç dökülmesi için birçok yöntem uygulanıyor ancak gür ve kalıcı saçlar için genellikle saç mezoterapisi tercih ediliyor. Saç mezoterapisi hakkında merak edilenleri medikal estetik hekimi Doktor Murat Konakçı ile konuştuk. Bilinmeyenleri ve dikkat edilmesi gerekenleri anlatan Konakçı, saç mezoterapisi ile ilgili detayları bizimle paylaşıyor.

Saç Mezoterapisi – Medikal Estetik Hekimi Dr. Murat Konakçı Anlatıyor!

FDA Tarafından Onaylı

Saç mezoterapisi son yıllarda popülerleşse de yaklaşık yetmiş yıldır kullanılıyor. Bu yöntemde var olan saçlar güçlendirilirken uyuyan saçlar da büyüme fazına geçer. Saç mezoterapisinde esas amaç saç dökülmesini durdurmak ve hastanın güçlü saçlara sahip olmasını sağlamaktır. Mikro iğnelerin yardımıyla saç derisi altına özel bir ‘kokteyl’ ilaç uygulanır.

Güçlü Saçlara Sahip Olmak Çok Kolay!

Saç mezoterapisi için bize başvuran hastalarımızda genellikle şu sebepleri arıyoruz:

 • Alopecia Areata (aniden ve belirli aralıklarla saçların dökülmesi)
 • Genetik erkek tipi saç dökülmeleri,
 • Stres ve mevsim kaynaklı saç dökülmeleri,
 • Herhangi bir tedavi sonrasında oluşan saç dökülmeleri,
 • Metabolik sorunlar sonucunda oluşan saç dökülmesi,
 • Doğum sonrası saç dökülmeleri.

Bu tip şikayetlerle başvuran hastalarımızda saç mezoterapisi yöntemiyle kesin sonuç alıyoruz. Aynı zamanda saçların matlaşması, sertleşmesi ve geç uzaması gibi durumlarda da saç mezoterapisi ile kalıcı sonuçlar elde etmek mümkün.

Ağrı Ve Yan Etki Yok!

Zen Poliklinik’te hastalarımızın kullandığımız kokteyl ilaca karşı herhangi bir alerjene sahip olup olmadığını araştırıyoruz. Kullanılan koktely ilaçta bulunan bileşen maddelere karşı bir alerji söz konusu değilse, hastalarımız en az yan etkiyle bu süreci atlatıyor. İlk uygulama sonrasında kafa derisinde kızarıklık ve hassaslaşma gibi problemler yaşanabiliyor. Ancak herhangi bir ağrıya da acıya sebep olmuyor.

Saç mezoterapisi gebe ve emziren kadınlar için uygun değildir. Fakat diğer herkes bu yöntemle saçlarını güçlendirebilir.

Saç Mezoterapisinde Zengin İçerik!

Saç mezoterapisi için başvuran hastalarımıza gerekli tetkikleri ve muayenelerini yaptıktan sonra işleme başlayabiliyoruz. Bu işlemde zengin içeriğe sahip olan kokteylimizde Hyalüronik asit, amino asit, koenzim ve mineral – vitamin maddeleri ön plana çıkıyor.

Hazırlanan kokteyl ilaç, bilgisayarlı mezoterapi tabancasıyla saç bölgesine enjekte ediliyor. Zen Poliklinik’te alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen bu yöntem sayesinde tüm saç derisi eşit olarak ilaçtan faydalanabiliyor.

Mikroenjeksiyon yöntemiyle yapılan saç mezoterapisinde 4-6 mm özel iğneler kullanılır. Hazırlanan kokteyl, anestezik etki yaratır ve hastanın acı duyması engellenir.

Saç Mezoterapisiyle Hacimli Ve Parlak Saçlar!

Saç mezoterapisi seanslar halinde yapılır. Zen Poliklinik’te hastaların maksimum faydadan yararlanması için 6 – 8 haftalık seans programı oluşturuyoruz. Seanslar arasındaysa hastanın takvimi ve diğer etkenlere göre 1 – 2 haftalık boşluklar bırakılıyor.

Saç mezoterapisi sonucunda hastalar hacimli ve parlak saçlara sahip oluyor. Ayrıca:

 • Saç dökülmesi büyük oranda engellenir,
 • Uykudaki saç folikülleri uyandırılır ve saç gürleşir,
 • Saç kökten uca beslenir ve yumuşar,
 • Saç köküne enjekte edilen ilaç sayesinde uzun süre boyunca sağlıklı saçlara sahip olunur,
 • Kısa süre içinde dolgun ve canlı saçlar ortaya çıkar.

Saç Mezoterapisi Sonrası Neler Olur?

Zen Poliklinik’e başvuran hastalarımızın en büyük endişelerinden biri de saç mezoterapisinin kısa süreli fayda sağlamasıdır. Bu yargı oldukça yanlış olmakla birlikte çok kısa süre içinde başarılı ve çok uzun süreli sonuçlar alınır.

Doğru tedavi sonucunda saç mezoterapisi tedavisiyle saç dökülmeleri kalıcı olarak engellenir. Bununla birlikte kalıcı etkiler 4. Seansla birlikte görülmeye başlar. Hastalarımızın, ilk seanslar sonrasında saçlarını yıkamaması önemlidir. Aynı zamanda saç derisinin güneşten korunması gerekir.


Uzm. Dr. Murat Konakçı

Anestezi & Saç Ekimi

https://zenpoliklinik.com

(0216) 212 07 47

Facebook: @zenpoliklinik

Instagram: @zenpoliklinik

YouTube: ZenPoliklinik

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.