Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarar?

24.07.2021
A+
A-
Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarar?

Dermatolojide istenmeyen tüyler için çeşitli yöntemler vardır.  Lazer epilasyon gibi kalıcı pürüzsüzlük sağlayan modern yöntemlerin yanı sıra, ağda gibi geleneksel yöntemlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Tüy büyümesini engelleyici yerel prepatlar ile ilgili çalışmalar ise yok denilecek kadar azdır.  Son zamanlarda popülarite kazanan doğal yağlardan biri olan karınca yumurtası yağı üzerine yapılan çalışmalar istenmeyen tüylerin yok edilmesinde ve cildin pürüzsüzleşmesinde karınca yumurtası yağının oldukça büyük bir etkisi olduğunu göstermiştir. Karınca yumurtası yağı sıcak çöl topraklarındaki karıncaların yuvalarından elde edilir. En yaygın kullanıldığı ülke İran’dır. Düzenli olarak her ağdadan sonra ağda yapılan bölgeye karınca yumurtası yağı kullanan bir bireyde bir senenin sonunda tüylerin %80-90 oranında azaldığı gözlemlenmiştir. Kıl köklerini kurutan yağ olarak bilinen bu ürün; kullanılacak bölge tüylerden arındırıldıktan sonra (ağda gibi yöntemlerle) temizlenmiş bölgeye 5-10 dk masaj ile kullanılmaktadır.

Karınca Yumurtası Yağının Faydaları Nelerdir?

Bu ürün kıl köklerini kurutan yağ olarak bilinir ve en önemli özelliği düzenli kullanımda erkek kadın fark etmeksizin istenmeyen tüyleri yok etmesidir. Bunun yanı sıra sadece istenmeyen tüyler için değil, cilt bakımı içinde kullanılmaktadır. Örneğin düzenli bir şekilde yüzüne karınca yumurtası yağı ile bakım yapan bir bireyin cildi normal ciltlere göre daha parlak ve temiz gözükür. Aynı zamanda hücre yenilemesini de destekleyen bu yağ ölü deriyi atarak ciltte peeling etkisi oluşturur. Cilt renginde ton açma işlevi olduğunu da bildiğimiz bu yağ düzenli kullanımında kararan bölgelerin beyazlaması içinde yardımcı olacaktır. Piyasada birçok muadili olan karınca yumurtası yağı ve bu yağı içeren ürünler çoğu zaman beklentiyi karşılamamakta ve maliyeti düşürmek adına başka bileşenler ile karıştırılabilmektedir. Doğru ürünü bulabilmek adına ise Bioder uzmanlar tarafından onaylanmış karınca yumurtası yağı ile kullanıcıların yanındadır.

Bioder Karınca Yumurtası Yağı 

Bioder ürünü ise sizlerin hizmetine, “Eski dönemlerden beri tercih edilen geleneksel bir yöntem ile bilimin gücünü birleştirerek oluşan devrim niteliğinde bir üründür.” şeklinde bahsetmektedir. Ürün doğaldır ve cilt ile uyumluluğu kanıtlanmıştır. Düzenli kullanımı çok önemlidir. Etkinliği ve güvenliliği dermatolojik testlerle gösterilmiştir.

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.