Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

28.07.2021
A+
A-
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel hastanelerde sağlık hizmeti almak istiyorsanız ve sağlık giderleri masraflarından kurtulmayı hedefliyorsanız siz de çok sayıda kişi gibi rotanızı tamamlayıcı sağlık sigortası yönüne çevirmelisiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK ile anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında geçerli olan bir sigorta ürünüdür. Bu sigortanın en önemli özelliklerinden biri de kişinin ihtiyaçlarına göre şekillenebiliyor olmasıdır.

Öncelikle tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamlarına nelerin dahil edilebildiğini ele alalım. Bu sigortanın sağladığı olanaklardan faydalanmak için mutlaka yatarak tedavi olmanız gerekmiyor. Kimi zaman ayakta tedaviye ihtiyacınız olabilir ve bu tedavi hizmetini de özel sağlık kuruluşlarında almak isteyebilirsiniz. Bu durumda da tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanmanız mümkün olacaktır.

Bu sigorta ayakta tedavi ve yatarak tedavi seçeneklerini sigorta yaptırmak isteyenlere sunuyor. Aynı zamanda hem ayakta tedavi hem de yatarak tedavinin sigorta poliçesi kapsamına alınmasını sağlayabilirsiniz. Bir anlamda sigorta poliçesinin kişiye göre ayarlanabildiğini ve aynı zamanda istene ek teminatların da poliçeye dahil edilebildiğini söyleyebiliriz. Kişinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir bir sigorta poliçesi seçeneği sunuyor olması tamamlayıcı sağlık sigortasının önemli özelliklerinden biridir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Check – Up Hizmeti Eklenebilir!

Bilindiği gibi tüm hastalıklarda erken tanı son derece önemlidir ve erken tanı imkanı sağlayan en önemli taramalardan biri de check – up oluyor. Eğer siz de düzenli olarak check up yaptırmak isterseniz arzı etmeniz halinde tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesine bu da dahil edilebilir. Üstelik Generali Sigorta tercih edildiğinde hem standart hem de genişletilmiş check up seçenekleri sigorta yaptırmak isteyenlere sunuluyor.

Bu arada Generali Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyenlere her aile üyesi için % 10 indirim imkanı da sunuyor. Tüm ailesiyle birlikte bu sigortadan faydalanmak isteyenler için indirim imkanlarının büyük önem taşıdığını belirtmek gerekir. Aynı zamanda poliçe ödemesinin taksitle yapılması gibi önemli bir ödeme seçeneği sunduğunu da bilmeyenler için aktarmakta fayda olacaktır. 12 taksitle ödeme seçeneği, bütçesini zorlamadan tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyenler için önem taşıyor. Eğer daha fazla bilgi almak isterseniz Generali internet sitesine mutlaka uğrayın.

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.