14 Şubat Sevgililer Günü Hediyesi Nasıl Seçilir? Hediye Fikirleri

07.02.2021
A+
A-
14 Şubat Sevgililer Günü Hediyesi Nasıl Seçilir? Hediye Fikirleri

Tüm dünyada aynı anda kutlanan 14 Şubat Sevgililer Günü birçok kişi için önem arz ediyor. Sevgililer Günü’nde çiftler birbirlerine hediye alıyor. 14 şubat sevgililer günü hediyesi olarak çoğu kişi bu özel günde ne hediye alsam diye düşüncelerle boğuluyor. Kimileri sade ve basit hediyeler seçerken kimileri de orijinal ve hiç görülmemiş bir sürpriz ile sevdiği insanı şaşırtmayı hedefliyor. İşte 14 Şubat Sevgililer Günün’de sevgilinize alabileceğiniz(erkek ve kadın) hediye önerileri… 14 şubat sevgililer günü hediyesi almadan önce bu listeyi mutlaka okuyun 🙂

 

1. Sıradışı bir hediye olarak Nostaljik Ürünler

Çoğu kişi eski nostaljik ürünlere bayılır. Eskileri anmak ve sevdiğiniz insanı mutlu etmek için Sevgililer Günü’nde ona çok şık nostaljik ürünler alabilirsiniz. Nostaljik ürün hediyeleri deyince de akla ilk gramafon gelir. Gramafon ile sevdiğiniz kişiyle birlikte geçmişe güzel bir yolculuk yapabilirsiniz.

2. Her zaman yanında; Akıllı Saat

Sevgiliniz teknoloji meraklısıysa akıllı saat tam size göre bir hediye. Son yıllarda oldukça popüler olan akıllı saatler gittikçe yaygınlaşmaya başlıyor. Akıllı saat hediyesi ile telefonundan ulaşamadığınız sevgilinize belki saatinden ulaşabilirsiniz. 🙂

3. Yollarda aklında; Sırt Çantası

Bu hediye seyahat tutkunları için özel olabilir. Eğer sevgiliniz gezmeyi çokça seviyorsa güzel bir sırt çantası ile gittiği her ülkede sizi hatırlamasına yardımcı olabilirsiniz.

4. Klasik ama etkili bir hediye: Parfüm

Parfüm hediyeler arasında en klasiği ancak en kurtarıcı olanıdır. Hiçbir hediye önerisi içinize sinmezse parfüm ile bu Sevgililer Günü’nü atlatabilirsiniz.

5. Herkesin başlamak isteyipte başlayamadığı Spor Aletleri 🙂

Sporkolik bir sevgiliniz var ise spor aletleri sizin için ideal bir hediye. Sadece sporkolik olması önemli değil her erkek veya kadın bahanelerle hep spora başlayacağını söyler fakat o gün hiç gelmez 🙂 en güzel siz bir spor aleti hediye ederek sevgilinizin hem sağlıklı hemde sizi hatırlamasını sağlayabilirsiniz. Çeşitli seçenekleri bulunan bu ürün grubunda sevgilinizin ihtiyacına göre olanları tercih etmelisiniz. Hem kim istemez ki güzel fizikli bir sevgili 🙂

6. Tüm Anılarınızı içeren Fotoğraf Sürprizi

Birlikte çekilmiş en sevdiğiniz fotoğrafları arşivden çıkarın ve bir kolaj yapın. En güzel anlarınızdan oluşan küçük bir albüm hoş bir sürpriz olabilir.

7. Sıradışı olun ve sevdiğinize Sukulent hediye edin.

 

En sıradışı hediyelerden biriside sukulentlerdir. Sukulentler ortamın havasını değiştiren modern çiçeklerdir. Çalışma masasında, mutfakta, penceresinin bir köşesinde, ofiste her yerde eşsiz bir hava katar ortama. Dünya saksılı sukulent gibi bir seçenek ile sevdiğiniz insanın gözünde farklı bir yer edinebilirsiniz.

En modern sukulent seçenekleri için tıklayın

14 Şubat Sevgililer Günü Neden Kutlanır ve Tarihçesi Nedir?

Her sene 14 Şubat’ta Sevgililer Günü kutlanır. İnsanlar bu günde sevdiklerini, hediyeler alarak veya sürpriz yaparak mutlu ederler. Peki 14 Şubat Sevgililer Günü neden kutlanır ve tarihçesi nedir?

14 Şubat’ın sevgi ile birleşmesi Antik Çağlara dayanır. Antik Yunanlıların tanrısı olarak geçen Zeus ve Hera Ocak ile Şubat ayı arasında evlenmiştir.

Antik Roma’da da Şubat ayı aşk ile ilişkilendirilmiştir. 15 Şubat tarihinde Romalıların inancında bulunan bereket tanrısı Lupercus’un uğruna kurban kesilir ve kesilen kurbanın derileri ile Roma sokaklarında dolaşılırdı. Dolaşan kişiler sokaklarda gördükleri herkese dokunurdu ve bereketin paylaşılmasını sağlarlardı. Bu esnada genç kızlar gönüllü olarak ileri atılırdı ve kişilerin kendilerine dokunmalarını sağlardı. İnanca göre bu dokunuşun doğurganlıktaki bereketi arttırıyordu. Kurban kesilmesinden bir gün önce yani 14 Şubat’ta genç ve erkek kız isimleri kuraya yazılır ve bayramı birlikte geçirmeleri sağlanırdı. Uzun bir süre devam eden bu gelenek 469 yılında Papa Roma tarafından yasaklandı. Nedenini ise Hristiyanlık dinine ters bir gelenek olarak açıkladı.

14 Şubat Sevgililer Günü olarak kutlanmasının bir diğer nedeni ise Roma Katolik kilisesinden gelmiştir. O dönemin Roma İmparatoru Claudius II, ordusunu genişletmek ve daha güçlü bir hale getirmek amacıyla askerlerinin evlenmesini yasaklamıştır. Ancak Roma Katolik kilisesinde görevli Valentine isimli bir din adamı gençleri gizli olarak evlendirmeye devam etmiştir. Bunun sonucunda imparator Claudius, din adamı Valentine’nin idam edilmesini emretmiştir ve Valentine M.S. 14 Şubat 270 yılında idam edilmiştir. Bunun sonucunda Katolik kilisesi Valentine anısına 14 Şubat’ı Sevgililer Günü olarak kutlanmasına karar vermiştir. Gelenek günümüze kadar gelmiştir.

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.