Aynı gün yapılan protezlerle dişsizlik tarih mi oluyor?

02.02.2019
A+
A-

Çeşitli sebeplerle kaybedilen dişler zamanla insanları dişsizliğe ve konforsuz protezlere itiyor. Ancak Diş Hekimi Mahmut Genç, gelişen teknolojiler ile dental implantların üretimi sonucu kaybedilen dişlerin taklitleri ile restore edildiğini ve dişsizliğin tarih olacağını söylüyor.

Aynı gün yapılan protezlerle dişsizlik tarih mi oluyor?

Çene kemiğine konulan ve diş kökünü taklit eden titanyum materyalin üzerine dişlerin tasarlanarak sabit ve estetik konforlu dişler yapılabildiğini belirten Diş Hekimi Mahmut Genç, “İmplantların ilk üretiminden günümüze çeşitli evrelerden geçilmiş ve şu an gelinen noktada insanların dişsiz geçirdikleri süre 24 saate indirilmiştir. Önceleri sorunlu dişlerin çekimi ve 3 ay yara yerinin iyileşmesi beklenirken artık diş çekimi ile birlikte implant cerrahisi yapılmakta ve ölçüler alınıp aynı gün sabit dişler yapılmaktadır” dedi.

İmplantlar için daha önceleri  iyi bir çene kemiği istenirken gelişen teknolojilerle artık az kemiklerde veya kemik tozu gereken işlemlerde bile hiç bir uygulamaya gerek kalmadan 4 implant üzerine sabit konforlu dişlere yapılabildiğini söyleyen Genç, “Yetersiz kemiklerde kemik tozu işlemi sonrası implantları uygulanırdı. Artık kemiğin olduğu yerlere 4 implant yaparak hemen aynı gün ölçüler alınarak sabit dişlere hastamızı kavuşturabiliyoruz. Yeni geliştirilen bu sistem ile diş çekimleri ve implantlar tek seansta uygulanıyor ve aynı gün vidalı sabit dişler hastanın kullanımına sunuluyor” diye konuştu.

“24 SAATTE ESTETİK VE KONFORLU BİR DİŞ YAPMA AVANTAJI”

İmplantın kemikle kaynaşma sürecinden sonra daha estetik ve sağlam porselen veya zirkonyum dişlerle değiştirildiğini dile getiren Diş Hekimi, “Bu sistem ile dişsiz kalınan süre ortadan kaldırılıyor, çoğu hastada kemik tozu ekleme işlemine gerek kalmıyor, sabit hareket etmeyen protezler 4 implant üzerine uygulanıyor. Özellikle sosyal medyada insanların oldukça dikkatini çeken bu uygulama gittikçe bilinen ve yapılabilen bir uygulama haline geliyor. Damak protezi kullanan birisi veya ağzındaki dişleri tamamen harap olan birisi için 24 saatte estetik ve konforlu bir dişin yapılması avantajlı bir tedavi haline geliyor” ifadelerini kullandı.

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.