Doktor hakkkında ‘nitelikli dolandırıcılıktan’ hapis istemi

26.12.2020
A+
A-
Doktor hakkkında ‘nitelikli dolandırıcılıktan’ hapis istemi

Sabah Gazetesi’nden Dilek Yaman Demir’in haberine göre Mısır uyruklu turist M.M. (44), Fatih’te bir otelde konaklıyordu. Ülkesine dönmek isteyince PCR testi yaptırması gerekti.

Yardım istediği otel görevlisi, iddiaya göre tanıdıkları bir doktorun otele gelerek kendisine test yapabileceğini söyledi. Resepsiyonun verdiği numarayı arayan M.M., kendisini Mehmet D. olarak tanıtan bir doktorla anlaştı. 31 Ekim’de yaşanan olayda doktor, özel bir hastaneye ait kartını gösterip 300 lira karşılığında sürüntü ve antikor testi yaptı. Doktor, hastaneyle işbirliği içinde olduğunu belirttiği özel laboratuvar ibareli belgeyi testin negatif çıktığını belirtip imzaladı.

TUTUKLANDI

Turist M.M., e-nabız üzerinden PCR testinin sonucundan emin olmak için tekrar sorguladı ancak kayıt bulamadı. Doktorun çalıştığını söylediği hastaneye başvurunca büyük bir şok yaşadı. Çünkü yine iddiaya göre söz konusu hastanede bu isimde bir doktor çalışmıyordu.

Testin negatif olduğunu belirten belgenin de sahte çıktığını gören M.M. şikâyetçi oldu.

Dr. Mehmet D., aynı otelden test bahanesiyle kendisini arayan sivil polislerce yakalandı.

Suçlamaları reddeden 49 yaşındaki doktor tutuklandı. Doktora nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis istendi.

ETİKETLER: , ,
Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.