Koronavirüs kadınların saç tercihlerini de etkiledi

26.12.2020
A+
A-

Düzce’de, koronavirüs salgını kadınların saç tercihlerine de yansıdı. Salgın öncesi kadınların renkli ve uzun saç stillerini tercih ettiklerini söyleyen kuaför Deniz Bektaş, koronavirüs salgını döneminde kadınların bakımı kolay olduğu için siyah ve kısa saçları tercih etmeye başladığını söyledi.

Koronavirüs kadınların saç tercihlerini de etkiledi

Koronavirüs salgını döneminde, dışarı pek çıkmayan kadınların saç stilleri de değişti. Salgın öncesi sarı saç başta olmak üzere farklı renkler ile uzun saçları tercih eden kadınlar, şimdilerde ise kısa ve koyu renk saçları tercih etmeye başladı.

Kuaför işletmecisi Deniz Bektaş ise kadınların evde kalmalarından kaynaklanan can sıkıntılarının saçlarına yansıdığını söyledi. Kadınların bakımı kolay olduğu için kısa saç kesimini tercih ettiklerini ifade eden Deniz Bektaş, “Korona dönemi kadınların saç stillerini değiştirmesine kesinlikle yansıdı. Eskiden daha renkli cıvıl cıvıl saçlar yapardık. Şimdi daha koyu saçlar tercih edilmeye başlandı. Ya da hiç saç kestirmeyen insanlar saçlarını kestirmeye başladı. Bu süreç bu şekilde devam ediyor. Koronavirüs öncesi kadınların saçları rengarenkti, mor saçlar, yeşil saçlar çok yaptık ama şu an yapamıyoruz. Bütün her şey bütün sistem değişti. İstekler değişti, arzular değişti. Artık kadınlar uğraşmak istemiyorlar ve uzun saçları kısaya çeviriyorlar” diye konuştu.

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.