Rezene çayının 7 muhteşem faydası

18.08.2018
A+
A-

Yüksek tansiyondan kilo vermeye birçok konuda fayda sağlayan rezene çayı hakkında merak ettiklerinizi sizler için derledik. Özel haberimizi hemen okumaya başlayın ve rezene çayının muhteşem faydalarını öğrenin!

Rezene çayının 7 muhteşem faydası

Rezene çayı, rezene bitkisinin tohumlarından elde edilen, vitamin ve mineral bakımından zengin bir bitki çayıdır. Yüksek tansiyondan kilo vermeye birçok konuda fayda sağlayan rezene çayı hakkında merak ettiklerinizi sizler için derledik. Özel haberimizi hemen okumaya başlayın ve rezene çayının muhteşem faydalarını öğrenin!

Rezene çayının faydaları nelerdir?

Rezene çayı, A, B, C ve D vitaminleri, antioksidanlar, kalsiyum, demir, fosfor, manganez, çinko, potasyum, sodyum gibi pek çok mineral içerir. Bu sayede, sağlık üzerinde iyileştirici etki gösterir.

Rezene çayı bağışıklığı güçlendirir

Rezene çayı, bakterilerle savaşmaya yardımcıdır. Soğuk algınlığı belirtilerini giderir. Yüksek ateş, solunum yolu hastalıklarına iyi gelir. Antibakteriyel ve antiseptik özellikleri sayesinde bağışıklığı güçlendirir.

Rezene çayı kalp sağlığını korur

Rezene çayı, içerdiği antioksidanlar ve vitaminler sayesinde kalp ve damar sağlığını destekler, kötü kolesterolü düşürür. Kalp hastalıkları riskini azaltır.

Rezene çayı sindirim sistemini düzenler

Rezene çayı, hazımsızlık, gaz, kabızlık gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir. Sindirimi hızlandırı ve gaz giderici özelliğe sahiptir. Rahatlıkla gaz çıkarmanıza yardımcı olur.

Rezene çayı kanı temizler

Rezene çayı, kanı temizler, organları bakterilerden ve hastalıklardan korur. Ayrıca, böbreklerin ve diğer organların işleyişini destekler. Böbrek taşı oluşumunu önler.

Rezene çayı adet sancılarını hafifletir

Adet döngüsündeki düzensizlikler, adet sancısı çoğu kadının kabusudur. Rezene çayı, adet döngüsünü düzenler, adet öncesi yaşanan semptomları hafifletir. İçinde bulunan bileşikler sayesinde, hormonları düzenler, libidoyu artırır. Aynı zamanda, emzirme döneminde anne sütü üretimini artırır.

Rezene çayı zeka gelişimini destekler

Rezene, beyin güçlendirici özelliğe sahiptir, bilişsel yeteneklere yardımcı olur. Her gün 1-2 bardak rezene çayı zeka performansınızı artırabilirsiniz.

Rezene çayı zayıflatır mı?

Rezene çayı, metabolizmayı hızlandırarak yağların daha çabuk yakılmasına ve kilo vermenize yardımcı olur. Vücuttaki ödemi atmanızı kolaylaştırır. Aynı zamanda, tokluk hissi vererek iştahınızı bastırır. Diyet programınıza rezene çayını dahil ederek daha kolay zayıflayabilirsiniz.

Rezene çayının yapılışı:

1 çay kaşığı rezene tohumunu havanda iyice dövün. Kaynamış suya atıp 5-10 dakika beklettikten sonra süzün. Tohumları ezerek kullandığınız takdirde, rezene çayının etkisi artacaktır.

Rezene çayı ne kadar içilmeli?

Herhangi bir sağlık problemini yoksa günde 1-2 bardak rezene çayı içebilirsiniz.

Rezene çayının zararı var mı?

Rezene çayı fazla tüketildiğinde mide bulantısı, mide ağrısı, kusma, nefes darlığı, çarpıntı ve cilt sorunlarına yol açabilir. 

Emziren anneler, anne sütünü arttırdığı bilinen rezene çayını kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdır.

Rezene çayının faydalarını öğrendiniz. Rezene çayının yan etkilerinden korunmak adına tüketmeden önce mutlaka doktorunuza danışın.

Emziren anneler bitki çayı içebilir mi?

En etkili bitkisel zayıflama çayları

Yeşil çay mı siyah çay mı daha faydalı?

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.