Daha Modern Bir Ev İçin Dekorasyon Önerileri

15.03.2020
A+
A-
Daha Modern Bir Ev İçin Dekorasyon Önerileri

Daha modern bir ev için dekorasyon önerileri arıyorsanız aşağıdan evinizin tüm havasını değiştirecek en güzel dekorasyon önerilerimizi bulabilirsiniz.

Dekorasyon imkanınız var ise mutlaka evlerinizde veya yaşadığınız alanlarda dikkat etmeniz gereken bir konudur. Bir evin daha modern veya daha vintage görünmesini dekorasyon ile sağlayabilirsiniz. Tabi ki dekorasyon kadar evin genişliği yani boyutları da önemlidir. Evinizin boyutlarına göre dekorasyon yapmanız gerekir. Aksi takdirde daha karmaşık ve düzensiz duran bir ev görüntüsü ortaya çıkacaktır. Aşağıda yer alan dekorasyon önerileri ile evinizin havasının modern olmasını sağlayabilirsiniz.

Daha Modern Bir Ev İçin Dekorasyon Önerileri

  • Dekorasyon yaparken ilk kural eşya boyutlarıdır. Eviniz küçük ise büyük mobilyalardan uzak durun. Daha modern mobilyalar seçin. Evinizde çok fazla gereksiz eşya olmasın. İhtiyacınızı karşılayan eşyalardan yana tercih yapın.

  • Renk tonlarına önem verin. Evin modern bir havasının olması için uyumlu renkleri seçin. İnternette yer alan renk uyum sitelerinden uyumlu renkleri öğrenip zevkinize uygun olanları seçebilirsiniz. Tabi ki seçtiğiniz rengin mobilyanızın modeline nasıl duracağı da önemlidir.
  • Halı ve perde seçimine dikkat edin. Modern evlerde perdeler daha sade ve tek parça seçilmelidir. Halı desenleri ise daha geometrik ve karmaşıklıktan uzak olmalıdır. Aksi takdirde evde klasik bir hava olacaktır. Perdelerin üzerinde aksesuar kullanmaktan kaçının. Bu aksesuarlar hem eski moda hem de de kötü bir görüntü ortaya çıkarıp modernlikten uzak bir dekorasyon yaratmaktadır.

  • Evinizde aynalara sıkça yer verin. Modern evlerin tavan ve duvarlarında boydan boya aynalar kullanılmaktadır. Aynaların arasında modern çizgilere sahip desenler kullanabilirsiniz. Özellikle de küçük bir eve sahipseniz aynalar evinizin olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacaktır.
  • Koltukların üzerinde hem salaş hem de modern duran tek parça örtüler kullanabilirsiniz. Kış aylarında daha yumoş parçalar yaz aylarında ise desenli parçalar kullanabilirsiniz.
  • Kullandığınız küçük aksesuarlarının rengine dikkat edin. Rengarenk aksesuarlar evin çok kalabalık ve eski moda görünmesine neden olacaktır. Daha çok aynı renkte ve daha az desene sahip modern aksesuarlar seçmeniz evin tüm havasını bir anda değiştirecektir.

Betül Kılıç
Este Magazin Editörü
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.