En Fazla Yaptırılan Estetik Operasyonlar

11.03.2020
A+
A-
En Fazla Yaptırılan Estetik Operasyonlar

Dünya çapında en fazla yaptırılan estetik operasyonlar hangisi, Türkiye’de sıkça başvurulan estetik operasyonları aşağıdan detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Estetik operasyonlar son zamanlarda bir ihtiyaçtan çok bir trend haline geldi. İnsanlar kendince beğenmediği kusurlu bulduğu yerleri veya günümüz güzellik kıstaslarına uymak için sıkça estetik operasyon yaptırmaya başladı. Özellikle de Instagram gibi sosyal medya hesaplarında dünyaca ünlü kişilerin görünümü farklı bir güzellik algısının ortaya çıkmasına neden oldu. Daha büyük dudaklar, fındık gibi bir burun, badem gözler, ince bel veya geniş popolar çoğu kadının hayalindeki görünüm oldu. Önceleri insanlar kusurlu olan ve sağlığını etkileyen bölgelerine estetik operasyon yaptırıyordu. Ayrıca estetik operasyonlar artık daha acısız ve kısa zamanda yapılabiliyor. İyileşme süresi de az olduğu için daha çok tercih ediliyor. Her geçen gün artan estetik operasyonlar arasında hangileri daha fazla yapılıyor başlıklar halinde derledik.

En Fazla Yaptırılan Estetik Operasyonlar

Dudak Dolgusu

Dudaklar kadınların yüzlerinde en çok dikkat çeken alanlardan biridir. Günümüzde dolgun ve büyük dudaklar beğeniliyor. Özellikle üst dudak dolgusunu çoğu ünlü yaptırıyor. Sosyal medyada ve televizyonlarda sürekli dolgun ve güzel görünen dudakları gören kadınlar da bu operasyonu yaptırmak istiyor. Oldukça basit ve ağrısız bir işlem olan dudak dolgusu en fazla yaptırılan estetik müdahaleler arasında ilk sırada yer alıyor.

Burun Estetiği

Ülkemizde çoğu kişinin burun boyutları ve şekli ile ilgili sorunları vardır. Önceleri nefes zorluğu çekenlerin yani sağlık için yaptıranların tercihi olan burun estetiği artık güzel bir görünüm için yaptırılıyor. Hem erkekler hem de kadınların sıkça başvurduğu burun estetiği eskisi gibi ağrılı ve günlük hayatı etkileyen bir operasyon değildir. Bazen estetiğe bile gerek kalmadan sadece botoks yardımı ile de düzeltilebilmektedir.

Göğüs Büyütme Operasyonu

Küçük göğüslü kadınlar çok kadınsı görünmedikleri için genellikle göğüs büyütme operasyonuna başvurmaktadır. Güzellik algısında artık ince bel büyük göğüs ve şekilli kalça vardır. Kadınlarda imkanı olduğu sürece göğüs büyütme operasyonuna başvuruyor. Özellikle de diğer ülkelerden bu konuda ülkemize estetik yaptırmaya gelen turist sayısı her geçen gün artıyor.

 

Estetik operasyonlar sağlık alanı olduğu için mutlaka güvenilir bir yerde ve uzman birine yaptırılmalıdır. Aksi takdirde ortaya çok kötü sonuçlar çıkabilmektedir.

Betül Kılıç
Este Magazin Editörü
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.