Kimyasal Peeling Hakkında Bilinmeyen Tüm Ayrıntılar

28.09.2021
A+
A-
Kimyasal Peeling Hakkında Bilinmeyen Tüm Ayrıntılar

Kimyasal peeling Nedir?

Estetik operasyonlar arasında oldukça fazla tercih edilen Kimyasal peeling hakkında merak edilen sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Kimyasal peeling olarak bilinen bu işlemin aslında yıpranan ciltlerin soyulması işlemi olduğunu sizlere belirtelim. Uygulama sırasında kullanılan işlemlerde cildin eski haline yani parlak ve canlı görüntüye kavuşması sağlanmaktadır.

Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanır?

Cilt sorunları ile karşı karşıya kalanların en çok tercih ettiği yöntemler arasında yer alan Kimyasal peeling, özellikle de cildin üstünde oluşan ölü derinin tabakanın atılmasından sonra cildin altına uygulanacak bir tedavi yöntemi olduğunu belirtelim. Cildimizin üstünde zaman içerisinde oluşan ölü derinin atılmasından sonra cilt altında bekleyen canlı deriye uygulanan bu tedavi yöntemi ile cildiniz yeniden eski sağlıklı ve canlı görüntüsüne kavuşmuş olacaktır.

Kimyasal peeling aşamaları nelerdir?

3 farklı türden Kimyasal peeling yöntemi olduğunu ve yöntemlerin,

  • Yüzeysel,
  • Orta Derinlikte ve
  • Derin Kimyasal peeling

Olarak uygulandığını belirtelim. Bu aşamalara karar verecek olan kişinin ise uzman hekimler olduğunu ve cildinizin durumuna göre değişkenlikler gösterdiğini belirtelim. Yani siz bu konuda gidip uzman hekime istediğiniz Kimyasal peeling yöntemini belirtme şansınız yoktur. Uzman hekimlerin kontrollerinden sonra yapılacak olan tedavi yöntemi size en uygun olan şekilde uygulanacaktır.

Kimyasal peeling yaptırmadan önce yapılacak olan testlerden sonra kişilere göre değişkenlik gösteren bu yöntem belirlenen testlerden sonra cildinize uygulanacak ve sağlıklı bir şekilde yaşantınıza dönmeniz sağlanacaktır.

Kimyasal peeling tedavi süresi ne kadardır?

3 farklı türden uygulanacak olan bu tedavi yöntemlerinin farklılık gösterdiklerini sizlere açıklamak istiyoruz. Özelikle ortalama olarak derin Kimyasal peeling tedavisinin tek seansta sonuç verdiğini ancak diğer 2 yöntemde ise ortalama olarak 4 ve 8 seans arasında olumlu sonuçlar verdiğini belirtelim.

Tedavi sürelerinin ise ortalama olarak uygulanacak olan bölgeye göre değişkenlik gösterdiğini ve uygulama süresinin 30 dakika ile 60 dakika arasında değiştiğini de belirtelim. Bu sürenin belirttiğimiz gibi uygulanacak olan bölgelere zaman kavramı değişkenlik göstermektedir.

Kimyasal Peeling Ne Kadardır – Fiyatı?

Bu konuda sizlere net bilgi vermenin zor olduğunu belirtelim. X fiyata yapan bir merkezin Y fiyata yapan bir merkez ile aslında aynı işlem uyguladığını biliyoruz. Ancak bu konuda sizlerin güvendiği bir yerden bu konuda fiyat alarak daha sağlıklı sonuçlar alma durumunuz bulunmaktadır. Bu yüzden de fiyat konusunda ortaya çıkacak olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına herhangi bir fiyat vermenin doğru olmadığını belirtelim.

Cilt sorunlarının özellikle son yıllarda giderek artmasıyla beraber sizlerde daha genç ve daha sağlıklı görünmek adına Kimyasal peeling uygulamasını yaptırarak canlı bir cilde kavuşma şansını yakalamış  olacaksınız.

Kimyasal peeling tedavisi sonrası

Estetik operasyonların tamamında olan hafif ağrılı bir süreç bazı kişilerde ortaya çıkmaktadır. Özellikle de bu konuda yanma hissinin oluşabilecek olmasından dolayı uzman hekiminizden tedaviden sonra uygulanacak olan yöntemleri tercih etmeniz gerekmektedir.  Özellikle uzmanların süreçten sonra buz tedavisi ile ağrıların kısa süre de dinmesine yardımcı olacağını da belirtelim. Hatta bu konuda sizlere verilecek olan lokal anestezili kremleri de kullanarak sizlerde bu yöntemden hafif ağrılı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

 

Meta: Kimyasal peeling, Kimyasal peeling fiyat,  Kimyasal peeling ne kadar, Kimyasal peeling uygulama, Kimyasal peeling yöntemleri, Kimyasal sonrası tedavi

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.