İğnesiz Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? Zararları ve Faydaları Nedir?

07.10.2021
A+
A-
İğnesiz Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? Zararları ve Faydaları Nedir?

İğnesiz Dolgu

İğnesiz dolgu, dudakların çok daha dolgun görünmesini sağlayan ve Hyaluron Pen olarak adlandırılan bir uygulamadır. Dudaklarının hacimli ve estetik görünmesini isteyen birçok kişi, iğneli uygulamalardan tedirgin olduğu için dudaklarında herhangi bir işlem yaptırmamaktadır. Fakat Hyaluron Pen teknolojisi, bu sorunları gidermeyi amaçlamaktadır. İnsan derisine Hyaluron asit karışımı vermek için tercih edilen Hyaluron Pen, çok basit bir cihaz olduğu için kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Dudaklarda iğnesiz dolgu uygulaması yapılarak kısa sürede istenilen dudak yapısına ulaşılabilir.

İğnesiz Dolgu Nedir?

Acısız ve ağrısız bir şekilde dudaklarda hacim ve dolgunluk sağlamayı mümkün kılan iğnesiz dolgu, özel bir cihazla yapılan bir işlemdir. Hyaluron Pen aracılığı ile dudaklara Hyaluron asit karışımı verilir, böylelikle dudaklarda daha hacimli ve estetik bir görüntü oluşturulur.

Asit karışımı, cildin epidermal ve üst derman tabakalarına oldukça profesyonel bir şekilde bırakılır. Dudaklardaki kırışıklar bu yöntem sayesinde kısa sürede giderilebilmektedir. Ayrıca kırışıklıkların doldurulması, dudağın da çok daha dolgun bir forma ulaşmasını sağlar.

İğnesiz Dolgu Nasıl Yapılır?

İğnesiz dolgu nasıl yapılır sorusu kapsamında uygulanması gereken belirli adımlar bulunduğunu söylemek mümkündür. İşlem adımlarını, şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Dudak üzerinde belirlenen delikler üzerinde alanında iğnesiz bir cihaz gezdirilir.
  • Cihazda bulunan basınç, titiz ve dikkatli bir şekilde deri altına uygulanır.
  • Dudağa eşit oranda dolgu malzemesi gönderilir.
  • Dolgu işleminin tamamlanması sonrasında masaj ile dudağın şeklini bulması sağlanır.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen adımların her biri, iğnesiz dolgu nasıl yapılır sorusuna verilebilecek cevap niteliğindedir. Dolgu uygulamasında başarı elde edilebilmesi için işlemin uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

İğnesiz Dolgu Faydaları Nedir?

İğnesiz dolgu faydaları oldukça fazladır. Bunlardan ilki, iğnesiz bir işlem olmasından ötürü işlem sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmemesidir. Ayrıca diğer dolgu uygulamalarına göre çok daha basit bir şekilde uygulanır. Kısa sürede tamamlanır ve dudaklarda doğal bir görünüm elde edilir.

İğnesiz Dolgu Zararları Nedir?

İşlem sonrasında çeşitli yan etkiler meydana gelebilir. Fakat bu durum yalnızca iğnesiz dolguya özgü değildir. Estetik ve cerrahi uygulamaların tamamında, işlem sonrasında çeşitli yan etkiler görülmektedir. İğnesiz dolgu zararları nelerdir sorusunu da yan etkiler üzerinden değerlendirmek olanaklıdır.

Dudak bölgesinde yetersiz ya da fazladan yapılan dolgular, olumsuz etkilerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra dudak bölgesinde dolgu varlığının hissedilmesi, istenilmeyen bir durumdur. Ayrıca uygulama alanında zedelenme, berelenme ve morarma meydana gelebilir. Bu hususların her biri, uygulamayı yapan uzmanın deneyimine göre değişiklik gösterebilir.

İğnesiz Dolgu Fiyatı Nedir?

İğnesiz dolguda fiyatlandırma, birçok kritere göre yapılır. Bu nedenle belirleyicilerin netleşmesi, iğnesiz dolgu fiyatı konusunda da netlik elde edilmesini sağlar. Uygulamayı gerçekleştiren uzmanın bilgi birikimi ve deneyimi, dolgu malzemesinin kalitesi, uygulamanın gerçekleştirildiği alan; belirleyicilerden birkaçıdır. Uygulama öncesinde hasta ile uzman arasındaki görüşme, bu hususların kesinlik kazanmasını sağlayacaktır.

İğnesiz Dolgu Ne Kadar Kalıcı?

İğnesiz dolgu ne kadar kalıcı merak edenler için kalıcılığın çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterdiğini söylemek olanaklıdır. Hastanın yaşı, dolguda kullanılan malzemenin niteliği, dudak yapısı, dolgunun miktarı; kalıcılığı etkileyen faktörlerden bazılarıdır. Ortalama 6 ay iğnesiz dolguyu kullanmak mümkündür.

İğnesiz Dolgu Yaptıranların Yorumları

Uygulamadan yararlanan kişilerin büyük bir kısmı, dudaklarındaki ince görüntüden rahatsız olduklarını ve bu nedenle iğnesiz dolguya başvurduklarını ifade etmektedir. İğnesiz dolgu yaptıranların yorumları, ayrıca dolgu işleminin oldukça kısa sürdüğünü de açığa çıkarmaktadır. Ayrıca dudaklarının dolgun görünüme ulaştığını söyleyenlerin sayısı da bir hayli fazladır.

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.