Avrupa’nın En İyi Saç Ekim Merkezlerinden Nimclinic ile Saç Ekimini Konuştuk

Avrupa’nın En İyi Saç Ekim Merkezlerinden Nimclinic ile Saç Ekimini Konuştuk

Avrupa’nın En İyi Saç Ekim Merkezlerinden Nimclinic ile Saç Ekimini Konuştuk

Tıbbi bir müdahale olan saç ekimi sektörünün Türkiye’de her geçen gün büyüyen yapısını, bununla büyüyen sağlık turizmi hakkında, tüm başarı ödüllerini toplayan ülkemizin en önemli saç ekim merkezlerinden olan Nimclinic yetkilisi ile bir söyleşi yaptık. Saç ekimi ve ülkemizde bu sektörün durumuna dair klinik yetkililerine merak edilen tüm soruları sorduk. İşte o sorular ve yanıtları:

Türkiye’nin Sağlık Sektörünün Dünyada Geldiği Konumu Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Ülkemizde sağlık sektörü tıpkı diğer sektörler gibi yukarı yönlü hızlı bir ivme kaydediyor. Hatta oransal olarak bakarsak her yıl %5-10 oranında bir büyümenin gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Yıllar itibariyle istatistiksel bir bakış açısı ile;

  • 2015 yılında 360 bin kişinin,
  • 2016 yılında yaklaşık 380 bin kişinin,
  • 2017 yılında yaklaşık 400 bin kişinin,
  • 2018 yılında ise 410 bin insanın sadece sağlık ihtiyaçları için Türkiye’yi tercih ettiğini görüyoruz.

Turizmi de önemli oranda canlandıran sağlık sektörü sayesinde ülkemize 2017 yılında 1 milyar Amerikan Doları ($) girişi olmuştur. Sadece turizm açısından bile bakıldığında durum ülkemiz için oldukça umut vericidir.

Nimclinic Ne Zamandan Beri Hizmet Veriyor?

Nimclinic 2015 yılından beri hastalarına hizmet veriyor. O tarihlerde ülkemizde saç turizmi bu kadar gelişmiş değildi. Hatta çoğunlukla yalnızca yurt dışında bulunan kendi vatandaşlarımız saç ekimi için ülkemize gelirlerdi. Fakat son 10 yılda Türkiye’nin kat ettiği yol ve ortaya koyduğu başarı tüm dünya tarafından kabul edilmektedir.

Türkiye’nin Saç Ekiminde Geldiği Noktayı Neye Bağlıyorsunuz?

Saç ekiminin dünyada uygulanmaya başlandığı yıllarda ülkemiz sadece uygun fiyatları sebebiyle belirli bir kesim tarafından tercih ediliyordu. Fakat bugün verilen hizmetin kalitesi ve oluşan müşteri memnuniyeti ziyaretçilerin ilk sebebi olmaktadır. Ülkemizin gittikçe yayılan bu ünü, gidişatın sürekli daha pozitif noktalara ilerleyeceğini gösteriyor.

Bu içerikler ilginizi çekebilir;

Saç Ekim Yöntemlerinde Kullandığınız Gelişmiş Teknolojilere Nimclinic Nasıl Ulaştı?

Kurulduğumuz günden beri en çok önem verdiğimiz konu Ar-Ge oldu. Sürekli gelişmeye, yenilenmeye merakımız da bizi yeni teknikleri bünyemize katmaya sevk etti. Hedeflediğimiz başarıyı yakalayamamış olduğumuz DHI, Safir FUE, Kök Hücre FUE, Organik Fue gibi teknikler üzerinde çalışmaya başladık. Bu çalışmalarımızın sonucunda saç köklerinin saç derisine daha verimli bir şekilde ekilebilmesini sağlayan medikal ekipmanlar sağladık. Bu yeni ekipmanlar ile çok daha başarılı ve arzu ettiğimiz sonuçları almaya başladık.
Özetle söyleyebiliriz ki; kurum olarak gelişmeye bakış açımızın, çalışanlar olarak da en gelişmiş teknikleri uygulamaktaki başarımızın ve tecrübemizin kliniğimizi bugün geldiğimiz noktaya ulaştırdığını düşünüyoruz.

Yurt Dışından Gelen Hastaları Ülkemizde Nasıl Bir Süreç Bekliyor?

Yurt dışından gelen hastalar için özelikle çok daha kolay bir süreç beklemektedir. Havaalanı – otel – ulaşım ve transfer kolaylığı klinikler tarafından sağlandığı için hastaların kaygılanması gereken hiçbir süreç ve konu kalmıyor. Tüm sürecin rahat bir şekilde tamamlanması için artık tüm klinikler hasta adına her hususu düşünmüş ve çözümlemiş durumda. Bu hizmetler sadece Nimclinic tarafından değil Türkiye’nin önde gelen klinikleri tarafından da sağlanmaktadır.

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.