Saç Ekimi Acıtır Mı? Daha Sonra Ağrı Yapar Mı?

28.07.2022
A+
A-
Saç Ekimi Acıtır Mı? Daha Sonra Ağrı Yapar Mı?

Saç ekimi yaptıracak olanları yakından ilgilendiren konular arasında 28 sorusu da yer alır. Estetik anlamında son yıllarda en fazla tercih edilen uygulamaların başında saç ekimi gelir. Hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettikleri bu uygulamalar kişilerin dış görünümlerinde yaratacağı değişiklik açısından oldukça önemlidir.

Saç ekimi sırasında acı hissedilip hissedilmediği konusu birçok hastanın uzmanlara sorduğu bir sorudur. Saç ekimi uygulamaları anestezi eşliğinde gerçekleşir. Bu anestezi sayesinde

  • Uygulamanın vereceği acı en aza iner.
  • Anestezi uygulamasından sonra hastalar sadece iğnenin batırıldığı bölgenin neresi olduğunu hisseder. Ancak yapılan işleme dair herhangi bir acı hissetmez.
  • Anestezi, uygulamanın hemen öncesinde uygulanır. İşlem boyunca etkinliğini korur. Uygulama bittikten sonra belirli bir süre devam eden anestezi yavaş yavaş azalarak etkisini kaybeder.
  • Uygulama öncesinde yapılacak tetkiklerde herhangi bir maddeye karşı alerjiniz olup olmadığı sorulduğundan dolayı, anestezinin vücudunuzda herhangi bir yan etki yapması beklenmez.

Saç Ekimi Daha Sonra Ağrı Yapar mı?

Saç ekimi uygulamalarında baş bölgesinde yer alan bütün alanlar işlemden geçirilir. Bazı bölgeler ekim için tercih edilirken, bazı bölgeler de ekimin gerçekleşeceği grefti toplamak için kullanılır. Ancak hastalar uygulama sırasında uyuşukluk hissettikleri için bu durum karşısında son derece rahat olur.

Saç ekimi acıtır mı ve saç ekimi daha sonra ağrı yapar mı gibi sorulara iyileşme sürecinde davranışlarınız ile yanıt verebilirsiniz. Eğer uygulama sonrasında size verilen öneri ve tavsiyelere uyarsanız, hissedeceğiniz ağrı minimum seviyede olur. Bunu da kullanacağınız ağrı kesici ilaçlar sayesinde kolayca atlatabilirsiniz. Ancak işlem sonrası hassasiyet göstermezseniz, hissedeceğiniz ağrı ve acı seviyesi çok daha fazla olacaktır.

Saç Ekimi Ağrıları Nasıl Geçer?

Saç ekimi acıtır mı ve s aç ekimi sonrası ağrılar nasıl geçer sorusuna doktorunuzdan yanıt alabilirsiniz. Uygulama sonrasında doktor size reçete yazarak kullanmanız gereken ilaçlar hakkında bilgilendirme yapar. Bu ilaçları eczaneden temin ederek hemen kullanmaya başlamanız önerilir. İlaçları kullandıkça iyileşme süreniz hızlanacak ve kolaylaşacaktır. Saç ekimi uygulamaları sonrasında herhangi bir komplikasyon meydana gelmediği durumlarda 1- 2 hafta içerisinde arılarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz.

 

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.