Saç Ekimi Losyon Çıkmıyor Zararlı mı?

15.11.2021
A+
A-
Saç Ekimi Losyon Çıkmıyor Zararlı mı?

Saç Ekimi Losyon Çıkmıyor Zararlı mı? Saç ekimi işlemi sonrasında kişilerin en çok merak ettiği konular arasında saç ekimi sonrası kabuklanma durumudur. Saç kökleri açılarak iç kısımlarına greft yerleştirme sırasında deri üzerinde kan ve sıvı birikir. Bunların birikmesi sonrasında kuruyarak bir kabuk tabakası oluşturur. Bu durum iyileşmenin tamamen bir parçasıdır. Saç ekimi losyon zararlı mı gibi birçok soru hastalar tarafından da oldukça merak ediliyor.

Saç ekimi sonrasında mutlaka doktorun izni ölçüsünde losyon kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor. Saç ekimi sonrasında Bepanthol losyon kullanmak ekim bölgesinde ki kabuklanmaların daha hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olacaktır. Son derece işe yarar bir losyon olduğu için birçok hasta tarafından kullanılmaktadır. Bu losyonun ekim sonrasında en az iki hafta kadar kullanılması gereklidir.

Saç Ekimi Sonrasında Kabuklanma Nasıl İyileşir?

Saç ekimi yaptıran kişilerin en çok tedirgin olduğu konu ekim sonrasında deride oluşan kabuklanmalardır. Kabuklanma hem estetik açıdan hoş görünmüyor hem de kaşıntıya neden olabiliyor. Bu kabuksu görünümlerin daha hızlı bir şekilde iyileşebilmesi için uzman tavsiyesine dayanarak birtakım losyonlar kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Saç ekimi losyon zararlı mı sorusuna losyonun türüne göre yanıt verilebilmektedir. Bu süreçte kabuklanmaların temizlenmesi için şu aşamalar gerçekleştirilmelidir:

  • İlk adım olarak losyon kullanmanız gerekir.

  • Kafa derisini kaplayan kabuk tabakasının yumuşamasını sağlar.

  • Losyon kullanımı sırasında mutlaka operasyon yapılan tüm alanı kapsayacak şekilde sürülmesi gerekir.

  • Hafif bir dokunuş ile sürülmesi büyük bir önem taşır.

  • Tüm saç köklerine ulaşan losyon 40 dakika kadar bekletilmelidir.

Tüm kabuklar yumuşadıktan sonra ise rahatlıkla kafa derisini kabuklardan temizleyebilirsiniz. Yumuşaya kabukları basınç uygulamadan ve ovalamadan yıkayabilir ve kabukların temizlenmesi sağlanabilir.

Saç Ekimi Sonrası Yıkama

Losyon yıkanırken mutlaka gerekli hassasiyeti göstermeniz gerekiyor. Bu işlem sırasında en uygun şampuanı kullanmanız gerekiyor. Özellikle pH değeri uygun olan şampuanları seçmelisiniz. Saç ekimi losyon zararlı mı sorusuna yanıt vermek gerekirse doktor tavsiyesi ile kullanılan losyonun herhangi bir zararı yoktur. Aynı zamanda losyon yanında şampuan konusunda da doktorunuzdan öneri alabilirsiniz.

2021’in En güncel Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini incelemek isterseniz buraya bırakıyoruz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.