Saç Ekimi Sivilce Patlatmak

17.11.2021
A+
A-
Saç Ekimi Sivilce Patlatmak

Saç Ekimi Sivilce Patlatmak Saç ekim işlemleri her geçen gün daha da popüler oluyor ve birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Saç dökülmeleri karşısında kel kalma problemini tamamen ortada kaldıran saç ekim işlemlerinde profesyonel hizmet almak büyük bir önem taşıyor. Ekim işlemleri sonrasında hastanın da dikkat etmesi gereken birçok önemli nokta bulunuyor. Özellikle saç ekimi sivilce patlatmak kişilerin çok fazla sorun yaşadığı konular arasında yer alıyor.

Saç ekimi yaptırdıktan sonra ekim bölgesinde sivilceler oluşur. Bu sivilce oluşması son derece normal karşılanan durumlar arasında yer alır. Eğer saç bölgenizde sivilce oluşuyor ise bunları patlatmak çok doğru bir hareket değildir. Bu konuda mutlaka uzmanlardan bilgi almanız gerekiyor.

Saç Ekimi Sonrasında Neden Sivilce Oluşur?

Saç ekimi sivilce patlatmak konusunda kişiler kafa karışıklığı yaşamaktadır. Bu sivilceler iyileşme belirtisi olarak görülebileceği gibi enfeksiyon belirtisi olarak da değerlendirilebilir. Saç ekimi sonrasında oluşan sivilcelerin nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Saç köklerinin tam olarak çıkarılmaması ve deri içerisinde kalmaları sivilce oluşumuna neden olabilir.

  • Ekilen saçların çıkmaya başlaması da sivilce belirtisi olarak görülebilir.

  • Operasyon yapılan bölgenin hijyenik tutulmaması da sivilceye neden olabilir.

  • Kanalların çok derin açılması önemli nedenlerden biridir.

  • Yüksek sebum üretimi nedeniyle de sivilce oluşabilir.

Sivilce oluşumu saç ekimi sonrasında normal kabul edilen bir durumdur. Ancak büyük sivilceler görülmesi ise enfeksiyon belirtisi olarak kabul edilmektedir. Böyle durumlarda sivilceleri patlatmadan mutlaka doktora görünmenizde önemli bir fayda vardır.

Saç Ekimi Sonrasında Çıkan Sivilce Türleri

Saç ekimi işlemi sonrasında çıkan sivilceler farklı türdedir. Her türün çıkma nedeni birbirinden farklı olmaktadır. Küçük sivilceler süreç için son derece olağan karşılanmaktadır. Bununla birlikte ekim olmasında çıkan bu sivilceler hemen her hastada görülebilmektedir. Ekim bölgesinde çıkan sivilce türleri şu şekildedir:

  • Küçük sivilceler

  • Batıklar

  • Dermoid kistler

  • Folikulit yani kıl kökü iltihapları

Bu sivilceler ekim bölgesinde çıkarlar ve genellikle ekilen kökler çıkış yolu aradığı için görülmektedirler. Köklerin fazla derine yerleştirilmeleri neticesinde de oluşabilirler. Saç ekimi sivilce patlatmak da bu nedenle son derece sakıncalı olabilmektedir.

2021’in En güncel Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini incelemek isterseniz buraya bırakıyoruz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.