Saç Ekimi Sonrası Ağır Kaldırmak

19.11.2021
A+
A-
Saç Ekimi Sonrası Ağır Kaldırmak

Saç Ekimi Sonrası Ağır Kaldırmak Çeşitli nedenlere dayalı olarak kişilerin baş bölgelerinin farklı yerlerinde kelleşme meydana gelebilir. Kelleşme yanında saçların seyrelmesi de ciddi problemler arasında yer alır. Hem estetik açıdan hem de kişilerin psikolojik açıdan kendilerini iyi hissetmesi için saç ekimi uygulamalarına başvurulabilmektedir. Saç ekim işlemleri de FUE, DHI, FUT gibi ileri teknolojilerle gerçekleştirilmektedir.

Günümüzde birçok farklı merkezde gerçekleştirilen saç ekim işlemleri sayesinde kişiler hem daha doğal görünen hem de daha gür saçlara kavuşabilmektedir. Saç ekim işlemleri profesyoneller tarafından yapılan işlemlerdir. Ancak saç ekimi sonrası ağır kaldırmak gibi konulara mutlaka dikkat etmek gerekiyor. Saç ekim işlemlerinde en çok üzerinde durulan konuda işlem sonrasında kişilerin saç bölgesini koruyabilmesidir.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekim işlemleri oldukça pratik bir şekilde yapılmaktadır. Uzmanlar tarafından yapılan ekim işlemleri sonrasında yeniden eski saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Ancak bu işlemler sonrasında şu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Saç ekimi sonrası ağır kaldırmak konusunda dikkatli olmalısınız. En az 1 ay boyunca ağır nesne kaldırmamaya öze göstermelisiniz.

  • Saç ekim işlemi bittikten sonra bir süre boyunca ağır sporlardan uzak durmalısınız.

  • Spor amaçlı olarak yapılan yürüyüşler için en az bir hafta beklemeniz gerekiyor.

  • Koşu için ise en az bir ay beklemeniz gerekir.

  • İlk 15 gün boyunca kesinlikle ağırlık kaldırmamalısınız.

Saç ekim işlemleri sonrasında özellikle ağır kaldırmak konusunda gereğinden fazla titiz olmanız gerekiyor. Çünkü kaldırılan nesne çok ağır olduğunda saç derinizi gerebilir bu da olumsuz neticeler ortaya çıkarabilir.

Saç Ekim İşleminde Ağır Kaldırma

Saç ekimi sonrası ağır kaldırmak konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta saç derinizin zorlanmamasıdır. Ağırlık kaldırmanız gereken işlere en az 1 ay ara vermeniz gerekiyor. Eğer ağır kaldırma spor amaçlı bir durum ise 2 ya da 3 ay beklemeniz gerekiyor.

Çünkü halter gibi spor aletleri kullanmak saç ekim işlemi sonrasında sizlerde yan etki meydana getirebilmektedir. Saç kökleri için en hassas olan dönem 15 günlük süreçtir. Bu süreçte mutlaka saç köklerini çeşitli durumlardan korumanız gerekiyor.

2021’in En güncel Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini incelemek isterseniz buraya bırakıyoruz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.