Saç Ekimi Sonrası Kızarıklık Geçmedi Normal mi?

21.11.2021
A+
A-
Saç Ekimi Sonrası Kızarıklık Geçmedi Normal mi?

Saç ekimi sonrası kızarıklık geçmedi normal mi sorusu bu tedavileri gören hemen herkes tarafından fazlası ile sorulmaktadır. Saç dökülmesi ve kellik yaşayan hemen herkesin ilk başvurdukları yöntemler arasında saç ekimi ilk sıralarda gelmektedir. Saç ekimi işlemlerinde profesyonel merkezlerden hizmet alarak hem doğal hem de sık görünümlü saçlara kavuşabilirsiniz. Ancak saç ekim işleminin öncesinde ve sonrasında kişilerin dikkat etmesi gereken birçok önemli nokta bulunmaktadır.

Bunlardan birisi de saç ekimi bölgesini korumaktır. Bölge işlem sonrasında bir süre hassas durumunu korumaktadır. Bu nedenle de bu bölgenin darbe almaması ya da yıkanırken dikkatli bir şekilde temizlenmesi gerekir. Saç nakli sonrasında bölgenin korunmaması çeşitli komplikasyonlar görülmesine neden olabiliyor. Bunlar arasında kızarıklığın geçmemesi de en fazla karşılaşılan durumlar arasında yer alıyor.

Saç Ekimi Sonrası Kızarıklık Neden Olur?

Saç ekimi sonrasında normal bir iyileşme döneminde kızarıklık olması doğal karşılanan durumlar arasında yer alıyor. Bununla birlikte normal olarak iyileşmeden kaynaklanmayan kızarıklık durumları da olabiliyor. Saç ekimi sonrası kızarıklık geçmedi normal mi sorusu da bu bakımdan birçok hasta tarafından sıklıkla sorulan sorular arasında yer alıyor. Bu sorunun birden fazla nedeni olabilir:

  • Folikülit

  • Selülit

  • Kistler

  • Deri Nekrozu

Gibi durumlar saç ekimi sonrasında kızarıklık oluşumuna neden olabilir. Bazı hastalar yeni saç ekimi sonrasında çeşitli enfeksiyonlara maruz kalabilirler. Bu enfeksiyonların geçmesi de 8 ay kadar sürebilmektedir. Folikülit minik sivilceler şeklinde görünürler ve saç telleri arasında kümelenirler. Bu sorun sıcak ve kaşıntılı bir şekilde hissetmenize neden olabilmektedir.

Selülit olan bir bireyseniz yine uygulama sonrasında kızarıklık durumları ile karşılaşmanız olasıdır. Bu sorunla birlikte kafa derinizde ağrılar da hissetme durumu gerçekleşebilir. Kist ve Deri Nekrozu da yine kızarıklık üzerinde etkili olan durumlar arasında yer alıyor.

Saç Ekimi Sonrasında Kızarıklık Oluşumu

İyileşmeye bağlı bir kızarıklık değil ise bu konuda mutlaka uzmana danışmak gerekiyor. Saç ekimi sonrası kızarıklık geçmedi normal mi sorusu karşısında hekimler uygun merhem ya da ağrı kesicilerle bu sorunun giderilmesinde yardımcı olmaktadır.

2021’in En güncel Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini incelemek isterseniz buraya bırakıyoruz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.