Vücut Kıllarından Saç Ekimi Yaptıranlar

23.11.2021
A+
A-
Vücut Kıllarından Saç Ekimi Yaptıranlar

Vücut Kıllarından Saç Ekimi Yaptıranlar Saç ekimi yaptırmak erkeklerin son dönemde çok fazla başvurduğu estetik durumlar arasında yer alıyor. Hem daha güzel bir görünüm elde etmek hem de ilerleyen kellik durumunun önüne geçebilmek için saç ekimi yaptırmak büyük bir önem taşıyor. Saç ekimi konusunda profesyonel olan merkezler bu işlemlerde mutlaka en yeni teknolojileri kullanmaktadır. FUE, FUT ve DHI teknikleri ile yapılan saç ekim işleminde donör bölge de titizlikle seçiliyor.

Genelde enseden alınan saç kökleri ile yapılan ekim işlemlerinde bazen ense kökleri uygun olmayabiliyor. Bu nedenle de ekim için farklı bölgelerden kök alınmak zorunda kalınıyor. Vücut kıllarından saç ekimi yaptıranlar da oldukça iyi sonuç alabilmektedirler.

Vücut Kıllarından Saç Ekimi Yapılır mı?

Vücut kıllarından saç ekimi yaptıranlar yapılan uygulamalardan oldukça memnun kalmaktadır. Çünkü bu kişiler saçsızlık sorununu çok ileri safhalarda yaşayan kişilerdir. Bu nedenle de saç ekimi işlemlerinde baş bölgesinde yeterli olmayan durumlarda göğüs bölgesinden de kıl kökü alınabilmektedir. Saç ekimi sırasında uzmanın dikkat etmesi gereken noktalar arasında şunlar bulunuyor:

  • Doktor tarafından yüz yapısı dikkate alınacak şekilde ekim yapılmalıdır.

  • Saçların çıkış yönüne dikkat edilmelidir.

  • Ekim yapılacak olan alana düzenli bir ekim gerçekleştirilmelidir.

  • Saçların ekilme açısı çok iyi bir şekilde ayarlanmalıdır.

  • Doğal saçlarla uyumlu olmalıdır.

Tüm bunlar dikkate alındığında kişilerin vücut kıllarından saç ekimi yaptırmalarında herhangi bir sorun yoktur. Önemli olan doktorun bu konuda yeterli deneyime sahip olmasıdır.

Saç Ekiminde Hangi Bölgelerden Yararlanılır?

Saç ekimi yapılacak olan kişilere farklı alanlardan alınan kökler ile ekim yapılabilir. Ense bölgesi en çok tercih edilen alan olsa da bu kısımda da bazı kişilerde saçlar seyrek olabilir. Bu nedenle de vücudun farklı bölgelerindeki kıl kökleri de ekim için uygun donör olabilmektedir.

Vücut kıllarından saç ekimi yaptıranlar bu işlemden herhangi bir şekilde olumsuz etkilenmiyor. Kişilerin sakal bölgesi, göğüs bölgesi ve vücudun diğer kısımlarından alınan kıllar ekim işlemlerinde kullanılabilmektedir. Göğüs, sakal gibi alanlardan alınan kıllar genelde tekli saç köklerinden oluşur. Göğüs kılları sakal köklerine göre daha az uzadıkları için genelde en fazla 5- 6 cm kadar uzamaları beklenmektedir. Kıvrımlı ve ince olmaları da dikkat edilen konular arasında yer alır.

2021’in En güncel Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini incelemek isterseniz buraya bırakıyoruz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.