Tamamen Kel Birine Saç Ekimi

25.11.2021
A+
A-
Tamamen Kel Birine Saç Ekimi

Tamamen Kel Birine Saç Ekimi Erkeklerin en büyük sorunu kellik problemidir. Bazen hormonlar bazen yanlış saç uygulamaları bazen de yaşa bağlı olarak erkeklerin yoğun olarak saçı dökülebilmektedir. Yoğun olarak saç kaybına uğramış olan kişiler saç ekim işlemleri ile bu sorunun çözülmesini sağlayabilmektedirler.

Saç ekimi kişinin saçlı olan bölgesinden saç kökünün alınarak saç olmayan bölgeye aktarılması olarak tanımlanabilir. Donör olan bölgeden alınan saç kökleri istenilen seyrek yerlere ekilebilmektedir. Bu işlemden saçı seyrek olanlar yararlanabilecekleri gibi tamamen kel birine saç ekimi işlemi de yapılabilmektedir.

Bu işlemler sırasında nitelikli bir sonuç elde edilebilmesi için mutlaka profesyonel bir analiz yapılması gerekiyor. Uzmanlar en yeni teknolojileri kullanarak tamamen kel birine de saç ekimi işlemi yapabilmektedirler.

Kellik İçin Saç Ekim Analizi

Tamamen kel birine saç ekimi işlemi öncesinde mutlaka profesyonel olarak analizler yapılmaktadır. Bu süreçte dikkate alınan konular arasında şunlar yer alıyor:

  • Öncelikle kellik durumunun nedenlerinin saptanması sağlanır.

  • Analiz dışında genetik bir kellik durumu olup olmadığı araştırılır.

  • Ailede kel olan başkaları varsa uzmanlara bildirilmelidir.

  • Analizler sonrasında saç derinize en uygun olan yöntemin belirlenmesi sağlanır.

  • Saç ekimi işlemlerinde hangi bölgenin donör olarak tercih edileceği de önemli bir konudur.

Tüm bilgiler ışığında uzmanlar sizlere saç ekimi işlemlerini uygulamadan önce mutlaka bilgi vermektedir. Süreç öncesinde ve sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgilendirilmektesiniz. Aynı zamanda saç ekim işlemleri kel olan bölgenin oranına göre iki ya da üç seans da sürebilmektedir. Bu nedenle bu işlemler konusunda uzmanlarla önceden görüşmek daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlar.

Tamamen Kel Birine Saç Ekimi Yapılabilir mi?

Tamamen kel birine saç ekimi yapılabilmektedir. Bu süreçte kişilerin donör bölgesi olarak sakal ya da göğüs bölgesi tercih edilmektedir. Bu süreçte en çok dikkat edilen konu vücudun en çok kıl yoğunluğu olan kısmının seçilmesidir. Kökler ekim işlemine hazır hale getirilene kadar vitamin ile desteklenmektedir. Bununla birlikte acı hissi olmaması için de en ileri tekniklerden yararlanılmaktadır. Saç ekimi aşamasında net sonuç alabilmek için normalden biraz daha beklemek gerekebilir.

2021’in En güncel Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini incelemek isterseniz buraya bırakıyoruz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.